تاریخ درج خبر : 1393/05/16
کد خبر : ۳۲۹۸۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -

حمایت نمایندگان 5 هزار دانشجو از رئیس دانشگاه یاسوج/ مجموعه مدیریت استان از دکتر رمضانی حمایت می‌کند

سایت استان:تعدادی از فعالان فرهنگی و دانشجویی دانشگاههای استان در دیداری با فتاح محمدی، معاون سیاسی و امینتی استانداری استان ضمن حمایت از مدیریت آقای شاپور رمضانی بر دانشگاه یاسوج، خواستار پایان دادن به شایعه‌ها در زمینه مدیریت وی شدند.

دانشگاه به مدت 8 سال دارای روح مرده ای بود

IMG_3571

به گزارش سایت استان، حمزه بنام از فعالان سیاسی دانشگاه پیام نور استان، گفت: بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و تغییر و تحول به وجود آمده در سطح دانشگاهها که مطابق با خواست دانشجویان بوده و هست، برخی نمایندگان مجلس، وزیر علوم را تحت فشار قرار داده و در مسیر به وجود آمده سنگ‌اندازی می‌کنند و در اعتراض به این فضا به وزیر علوم کارت زرد دادند.
وی افزود: حضور دانشجویان در انتخابات 24 خرداد و رای به روحانی، انتخاب یک تفکر بود که نوید تحول را می‌داد و نه صرفا انتخا یک شخص.
بنام اظهار داشت: در دولت گذشته، دانشگاه به مدت 8 سال دارای فضای رکود و روح مرده ای بود و سطح دانشگاه را تا یک دبیرستان مختلط تنزل داده بودند و بعد از روی کار آمدن وزیر جدید منافع عده ای به خطر افتاد.
وی تصریح کرد: تغییر و تحولات دانشگاههای کشور و به تبع آن در استان ما مثبت بود و فضای خوبی را به وجود آورد هم دانشجویان راضی هستند هم هیئت علمی و هم افراد توانمندی مدیریت بر این مراکر فرهنگی را عهده دار شدند. در استان منافع عده‌ای مثل کشور که با رانت علمی و سیاسی به داخل قدرت نفوذ کردند و از هر کوششی برای به زمین زدن مدیران جدید فروگزاری نمی‌کنند، به خطر افتاده و سعی می‌کنند با فشار به وزیر جلوی افشای تخلفات دولت قبل و روند مثبت به وجود آمده را بگیرند.
بنام اذعان داشت: گناه مدیریت دانشگاه های استان این است که جلوی برخی کارهای غیرقانونی، رانت های غیرعلمی و سیاسی بازی را گرفتند.
این فعال سیاسی دانشجویی افزود: همه می دانیم که مطالبات نمایندگان از وزیر کاملا سیاسی است و افشاگری های بورسیه های غیرقانونی آنها را برآشفته کرده است. به عنوان مثال برخی افراد در همین یاسوج بورسیه هایی گرفتند که می توان گفت با سیاسی بازی و رانت به این بورسیه ها دست یافتند، در حالی که افراد توانمند علمی و غیرهمفکر آقایان از دریافت این بورسیه ها محروم کردند.
بنام اضافه کرد: یکی از مطالبه به حق دانشجویان از مدیریت ارشد استان حمایت جدی و کامل از دکتر رمضانی رئیس دانشگاه یاسوج است و این حمایت باید نمود عینی و ملموس داشته باشد.

مدیریت رمضانی بر دانشگاه یاسوج خواست دانشجویان است

بشارت جعفری فعال سیاسی و فرهنگی در دانشگاه یاسوج  و کمیته انتخاباتی ستاد روحانی در استان نیز، گفت: اکثریت نزاع‌های تاریخ  بر روی حق بوده حق الله و حق الناس و گفته‌اند که حق‌الله بخشیده می‌شود اما حق‌الناس قابل بخشیدن و گذشت نیست و نزدیکترین حق‌الناس هم رای مردم در 24 خرداد است.
وی افزود: دانشجویان نیز دکتر روحانی را شخصی می‌دانستند که می‌تواند مطالبات دانشجویان را برآورده کند و همبستگی جنبش دانشجویان در انتخابات و رای مردم این پیروزی را رقم زد.
جعفری اظهار داشت: سیاسیونی و مدیرانی که اکنون در ساخت قدرت هستند نباید رای مردم را فراموش کنند و ما حق عبور از این رای را نداریم. راهی که پس از روی کار آمدن دولت تدبر و امید دنبال شد راهی پذیرفته شده در جهت خواست و مطالبات دانشجویان بوده است هر چند شان و شخصیت دانشجویان این نیست که در ساخت قدرت وارد شده و در انتصابات دخالت کرده و یا نظر دهند.
وی تصریح کرد: در استان ما نیز یکی از مدیرانی که از خواست دانشجویان که پایگاه اصلی رای 24 خرداد بود حمایت و در این جهت حرکت کرد دکتر رمضانی رئیس دانشگاه یاسوج بود.

IMG_3578
جعفری با اشاره به اینکه حمایت از رمضانی حمایت از یک شخص نیست و حمایت از یک تفکر است، گفت: این نکته را نیز می‌دانیم که سیاست دولت تعامل با مجلس است و طبیعتا این را می‌تواند ادامه دهد اما ترس از این است که این تعامل به بده و بستان سیاسی با نمایندگان تنزل پیدا کند و دولت پایگاه رای خود را فراموش کند.
این فعال سیاسی و فرهنگی در دانشگاه یاسوج با بیان اینکه بدنه و افرادی که 8 سال گذشته که در ساخت قدرت بودند، نه تنها دانشجو را قبول نداشتند بلکه آن را یک تهدید امنیتی قلمداد می کردند، افزود: انتظار ما به عنوان نمایندگان تشکلهای دانشجویی از مجموعه مدیریت استان به عنوان نماینده دولت این است که پیام و رای مردم در 24 خرداد را پشت گوش نینداخته و وارد بده و بستان نمایندگان مجلس نشوند.
وی بیان داشت: سعی دانشجویان بر حفظ فضای آرامی است که اکنون بر دانشگاهها حاکم است ولی برخی به دنبال بلند کردن صدای مخالفت خود و تقابل دانشجویان با دولت هستند و سعی ما بر این است که این گونه نشود.
جعفری افزود: متاسفانه مشاهده می شود که استانداری به عنوان نماینده دولت در استان از برخی مواضع خود عقب نشینی می کند. خواست دانشجویان از داشگاههای مختلف به صورت مشخص این است که مجموعه مدیریت استان به صورت قاطع از دکتر رمضانی که به زعم ما یک شخص نیست بلکه یک جریان فکری است حمایت جدی کند. و این را برای خود یک حق می دانیم که باید به دنبال احقاق آن باشیم.

افراد حاضر در جلسه نماینده 5 هزار دانشجو هستند

محمد محمودی، دبیر انجمن اسلامی دانشگاه آزاد نیز با اشاره به اینکه  از انتصابات و اتفاقات وزارت علوم مخصوصا در دانشگاه یاسوج دفاع می‌کنیم، اظهار داشت: افرادی که در این جلسه حضور دارند نماینده بیش از 5000 نفر هستند. هر کدام یک لشکر هستند. هر کدام از یک دانشگاه هستند که خیل عظیمی از دانشچویان را پشت سر خود دارند.

وی افزود: اتفاقات را رصد می کنیم و حضور ما در اینجا نه به خاطر دفاع از دکتر رمضانی، بلکه در دفاع از شرافت و انسانیت است. سیستم پیاده شده در دانشگاه یاسوج به معنای واقعی یک سیستم مدیرتی علمی و آکادمیک است. اگر این تغییرات و مدیریت صحیح و رضایت دانشجویان از این تغییر را به گوش شما نرسانم اول به خودم و بعد به دانشجویانی که نمایندگی آنها را دارم خیانت کرده ام.

محمودی اذعان داشت: انتظار ما از شما این است که این انتظار بر حق دانشجویان را انعکاس داده و بگویید که دانشجویان خواهان این هستند که یک مدیر که با دانشگاه و سیستم دانشگاه آشنا هست بماند و دانشجویان نیز وی را حمایت می کنند.
دبیر انجمن اسلامی دانشگاه آزاد یاسوج خطاب به محمدی معاون سیاسی و امنیتی استاندار، گفت: به دستهای معامله گری که احکام را امضا می‌کنند بگویید که اگر قرار باشد نماینده‌ای از جبهه پایداری است و یا شخصی که متصل به گروه انحرافی است بیاید و بخواهد مدیریت دانشگاه را عهده دار شود قطعا دانشجویان اجازه تودیع و معارفه را نخواهند داد و آنگاه است که دولت بدنه دانشجویی را حداقل در استان از دست می دهد.
رمضان بدرقه فعال فرهنگی و سیاسی دانشگاه یاسوج نیز در این نشست، گفت: رفتارهایی از دولت مشاهده می‌شود که دانشجویان را نگران کرده است و مطمئنا دانشجویان این روند را رصد می کنند و در مقابل رفتاری که در جهت مطالبات و خواسته های آنها نباشد واکنش نشان می دهند.

مجموعه مدیریت استان از دکتر رمضانی حمایت می‌کند

IMG_3583

معاون سیاسی و امینی استاندار استان نیز در این نشست با اشاره به اینکه بخش زیادی از جامعه نیز امروز همین دغدغه شما را دارند و نگران این وضعیت هستند، گفت: در سطح استان، آنچه که باید از فضای دانشگاه و مطالبات دانشجویان باید انعکاس می‌دادیم با دقت انجام شده است. تلاشهایی که مدیریت استان می بایست در خصوص وضعیت رئیس دانشگاه و مدیریت آن پیگیری کند، انجام شد.

فتاح محمدی افزود: انتظاری که جامعه دانشگاهی و دانشجویان از نمایندگان استان و مخصوصا آقای تاجگردون و زارعی دارند حمایت از عملکرد و روند رو به رشد دانشگاه در دوران مدیریت آقای رمضانی در سطح ملی است. و البته احتمالا پیگیری های خود را داشته اند و در نشست هایی که من با این نمایندگان داشتم انتظارات و دغدغه های دانشجویان را به آنها منتقل کرده و روند مثبت و تغییر به وجود آمده در دانشگاه را برایشان تشریح کردم.
وی اظهار اشت: در جلسه شورای فرهنگ عمومی نیز، فضای مثبتی که در دانشگاه شکل گرفته و مقبولیت مدیر دانشگاه و عملکرد قابل تحسین دکتر رمضانی را برای امام جمعه یاسوج و آیت الله ملک حسینی نیز شرح دادم.
محمدی خاطرنشان کرد: بر اساس پیگیری های مدیریت استان، نمایندگانی نیز از وزارت علوم برای بررسی عملکرد دکتر رمضانی به استان آمده و از نزدیک شاهد تغییرات به وجود آمده قرار گرفتند و از نقطه نظرات مجموعه دانشگاهی در این ارزیابی استفاده کرده و با یک جمع بندی صددرصد، قانع کننده و رضایت بخش، گزارشی در دفاع از عملکرد دکتر رمضانی برای وزارت علوم تهیه کردند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار اذعان داشت: مجموعه مدیریت استان نیز از دکتر رمضانی حمایت کرده و تحول به وجود آمده در فضای دانشگاه را مثبت ارزیابی می کند و رایزنی های ملی و انعکاس دغدغه های شما به عنوان نمایندگان دانشجویان را نیز در دستور کار قرار خواهد داد و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • بی صدا گفت:

  با سلام به همه دوستان و عرض ادب.
  مثلا با این همه جنجال به کجا میخواین برسین.
  به جای حرف های صد من یه غاز به درستون برسین.
  مشکل اینه که همه فقط حرف میزنن .آیا وقت عمل کردن نرسیده؟؟؟؟؟؟؟؟
  خواهشا به خودتون بیاین.سرتون رو از زیر برف بیارین بیرون.مهم نیست که کی کاروانسالاره.مهم اینه که راه درست رو به هدف نشون بده.
  دنیا با سرعت به سمت پیشرفته و ما نشستیم و جلسه بی مورد سیاسی میگیریم….
  دوستان فکر نان باشیم که خربزه آب است…
  یا حق

 • دانشجو گفت:

  چه منطقی این دو نفر رو به عنوان نماینده دانشجوها میپذیره. جعفری حتی تو انتخابات یه کانون فرهنگی کوچیک رای نیاورد…لطفا اگر دنبال یک سری منافع شخصی هستید خودتون رو نماینده ما معرفی نکنید. ما نماینده منفعت طلب نمیخوایم.

 • استاد گفت:

  کاش همه منصفانه قضاوت میکردن ونه اینکه هر که بر اساس منافعش کامنت میذاشت.

  خداییش یکی که هم قصد کار کردن داره و هم توان کار کردن ببین چه جوری تخریبش میکنن.
  من مطمینم اگه رمضانی رو بذارن واقعا دانشگاه یاسوج مدینه فاضله میشه.

 • سلام گفت:

  در اینکه تفکر اصلاح طلبی تفکر ناب و ناجی ایران است هیچ خللی نیست.
  اما منطقه ای فکر کردن، سرحدی گرمسیری فکر کردن، ارجحیت و انتخاب اعضای هیات علمی از استان فارس بر نخبه گان وتوانمندان گرمسیری، ظلم و ستم مضاعفی دو چندان در حق مردم محروم استان که متاسفانه در حال حاضر در دانشگاه یاسوج ساری و جاری است.
  هیات رییسه و مدیران در پشت پرده این سیاست را اتخاذ کرده که “هر که باشد ولی دهدشتی نباشد” و این حتی در مقایسه با عملکرد امروز اسراییل در غزه اسفناک تر است.
  سیاست کور جاهلی که محکوم به شکست است.

 • آزادیخواه گفت:

  به نظر من این حرکت حرکت مثبتی بوده و همین انتظار از جنبش دانشجویی می رفت.حمایت از یک اندیشه ی سالم وظیفه ی دانشجو هست.دکتر رمضانی تخلف اداری ندارن و ارادات وارده از جانب مجلس قطع رانت و بورسهای تحصیلی غیر مجاز هستش که کاری کاملا قانونی بوده.درود به جنبش فعال دانشجویی دانشگاه یاسوج.

 • پول خورد گفت:

  آمار خیلی رندی دادن
  یعنی هیچ خورده نداشته؟

 • نوروزیان گفت:

  این رفتار داشجویان و نماینده‌هاشون تفاوتی با پوستر چسپاندن در ستادها فرقی نداره! همه‌اش استفاده از حریم دانشجویی برای امیال شخصی‌ست.
  تلاش برای ماندن دکتر رمضانی که مورد علاقه بنده و دانشجویان و بسیار محترم هستند ولی بروز چنین رفتاری آن هم به نام پنج هزار دانشجو دور از انتظار است.
  دوستانی امید دارند که بعد ریاست دکتر رمضانی انجمن اسلامی دانشگاه یاسوج راه‌ بیفتد تا بتوانند حول آن فعالیت سیاسی خودشان رو احیا کنند، ولی این نوع رفتار دور از خط و مشی انجمن اسلامی‌ست.

 • الهام گفت:

  عجب نمایندگانی…

 • دانشجو گفت:

  بنظر من هم کار این عده از دانشجویان و بعنوان نماینده هزاران !!! دانشجو کار درستی نبوده و نتیجه عکس می دهد. جایگاه رییس دانشگاه و نحوه انتخابش باید توسط وزارت و شورای عالی انقلاب فرهنگی و با شرایط و صلاحیت باشه نه براساس اینگونه کارای پوپولیستی.

 • دکتر م. گفت:

  اینجور جو دانشجویی راه انداختن برای حمایت از یک رییس دانشگاه کار درستی نیست فردا هم یک عده با چنین القاب و عناوینی خواستار یه رییس دیگه بشن تصورش را بکنید سنگ رو سنگ بند نمی یاد. دانشجو باید به فعالیت های دانشجویی بپردازه و دخالت در عزل و نصب ریاست دانشگاه چارچوب خاص خودش را دارد و ارتباطی با خواست یک عده یا تشکل یا صنف دانشجویی ندارد و نباید این رویه ناسالم یعنی رایزنی دانشجویی برای عزل و نصب رییس دانشگاه باب بشه.

 • قلم گفت:

  درود بر دانشجویان فهیم و اگاه.
  کسانی که 8 سال مورد بی احترامی و تحقیر واقع شدند اما هیچ گاه از اصول فکری خود جدا نگشتند و هیچ وقت نا امید نشدند و امروز بار دیگر با صلابت در میدان حاضر شده اند تا امید و نشاطی که در کل دانشگاهای کشور خضوضا دانشگاه یاسوج به یمن مدیریت دکتر شاپور رمضانی ایجاد شده است حمایت کنند و اجازه ندهند نورچشمی های بیسواد بار دیگر بر عرصه قلم و دانشگاه یکه تازی کنند.

 • دانشجو گفت:

  په رمضانی یه مخالف نداشت . بنظرم ای گپ وا نیبو که یه عده ای نه جمع کنیتون برن وبالای بقیه گپ بزنن. اگر مو هم دانشجو بیوم فکر نکنم ایگل نماینده ما بوهن.

 • دانشجو گفت:

  قطعا وجدان های بیدار قضاوت مثبتی از عملکرد رمضانی دارند و همه می دانیم جو سازی های چند ماهه علیه ایشان نه از روی حق خواهی که به خاطر منافع از دست رفته ی عده ایست که از هر حربه ای استفاده می کنند.نمایندگان مجلس و مجموعه ی استانداری باید به فکر انتخابات مجلس و به لرزه افتادن صندلی ریاست خود باشند و اگر خواست امروز دانشجویان را نادید بگیرند قطعا دانشجویان حافظه ی تاریخی قوی دارند واین دست مسایل را رصد خواهند کرد.

 • علی رضا گفت:

  خوبه که بمونه رمضانی ولی تا جایی که میدونیم رمضانی رفتنش قطعیه و الان جنگ بر سر انتخاب جایگزینش هست

 • ناشناس گفت:

  فکر نکنم وای گپ ریه .رفتنیه

پربازديد