تاریخ درج خبر : 1392/04/05
کد خبر : ۳۳۰۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -

بیش از 30 درصد آب آشامیدنی در استان هدر می رود

سایت استان: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان با اشاره به افزایش میزان هدرروی آب در استان کهگیلویه وبویراحمد  تاکید کرد: بیش از 30درصد از منابع آب آشامیدنی و استحصالی از چشمه ها و قنوات در این استان هدر می رود.

20

صادق پور که در جمع خبرنگاران سخن می گفت، افزود: از مجموع حدود 30 میلیارد متر مکعب آب استحصالی و منابع آب آشامیدنی در استان تنها 21 میلیارد متر مکعب آن مصرف می شود و مابقی نیز هدر می رود.

وی سرانه مصرف در استان را بیش از 150 لیتر در شبانه روز عنوان کرد و یادآور شد: وضعیت هدرروی آب در استان نگران کننده است.

صادق پور با اشاره به احتمال جیره بندی آب برای تابستان امسال نیز گفت: در صورت رعایت الگوی مصرف آب و استفاده های صحیح از این نعمت الهی جیره بندی آب نداشته باشیم.

21

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه وبویراحمد گفت: امکان اتصال فاضلاب بیمارستان امام سجاد (ع) به فاضلاب شهر یاسوج به هیچ وجه وجود ندارد.
ˈعلی جان صادق پورˈ افزود: فاضلاب شهر یاسوج از نوع خانگی است ضمن اینکه ظرفیت لازم برای طراحی و اجرای فاضلاب های صنعتی و بیمارستانی به این فاظلاب پیش بینی نشده است.

وی بیان کرد: این در حالی است که وجود رودخانه و پل بشاردر پایین دست بیمارستان امام سجاد (ع) نیز از دیگر عوامل اصلی در اجرایی نشدن این مهم محسوب می شود.

22

صادق پوربا بیان اینکه فاضلاب مناطق حاشیه رودخانه بشار از جمله نجف آباد و اکبرآباد یاسوج نیاز به طراحی فاضلاب جدید در همان منطقه دارد، افزود: تاکنون در زمینه اجرای طرح فاضلاب این مناطق اقدامی صورت نگرفته است.

وی در بخش دیگری از مصاحبه خبری خود نسبت به احتمال و خطر آلودگی چاه ها، مخازن و خطوط انتقال آب در آینده و در شهرها و برخی روستاهای استان هشدار داد وافزود: شرکت آبفای شهری استان در این راستا نیز اقدامات لازم و قانونی خود را انجام داده است.

وی ابراز داشت: مهمترین معضل در این زمینه ساخت واحدهای مسکونی در حریم چاه ها و مخازن آبی، ورود برخی پساب ها و فاضلاب به داخل مخازن و خطوط انتقال آب ، وجود اراضی کشاورزی حریم مخازن آب و نیز اجرای برخی پروژه های عمرانی در کنار مخازن و منابع آبی است.

صادق پورعنوان کرد: این در حالی است که باید تمهیدات و تدابیر لازم در بلند مدت نیز برای رفع این معضل و خطر اساسی اندیشیده شود و نسبت به تامین مخازن و منابع آبی مطمئن اقدام شود.

23

وی گفت: البته شرکت آبفای شهری استان نیز در همین راستا فعالیت های خوبی را آغاز کرده و منابع آبی قابل اطمینان از جمله تامین آب از سدها را برای شهرهای مختلف استان پیش بینی کرده است.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری کهگیلویه وبویراحمد گفت: آبرسانی از سد تنگ سرخ برای شهر یاسوج و روستاهای اطراف آن و آبرسانی به دهدشت و گچساران از طریق سد کوثر از مهمترین این اقدامات بوده است.

صادق پوراز در دست اجرا بودن 40 پروژه کوچک و بزرگ با اعتباری افزون بر 170 میلیارد ریال در بخش آبفای شهری استان خبر داد و گفت: بخش عمده ای از این پروژه ها یا به بهره برداری رسیده و یا با پیشرفت فیزیکی بالا در حال اجرا هستند.

وی سایت جامع تله متری شهرهای مختلف استان ، افتتاح فاز اول تصفیه خانه فاضلاب دهدشت ، آزمایشگاه مرکزی استان، آبرسانی به شهر دهدشت و آبرسانی به شهر مارگون و علی آباد یاسوج را از مهمترین پروژه های افتتاحی شرکت آبفای شهری استان در سال 92 عنوان کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • عبداله گفت:

    مهندس جان به فکر ساکنان کوی مخابرات باش از بی ابی کلافه شده اند

پربازديد