تاریخ درج خبر : 1392/04/05
کد خبر : ۳۳۰۸۲
+ تغییر اندازه نوشته -

دو پیام مهم انتخابات ریاست جمهوری

سایت استان:  پویا وکیلی  

وقتی که فشار اقتصادی تاب و توان را از مردم ربوده بود و زبان افسار گسیخته ای که فضای کشور راملتهب کرده بود، در چنین شرایطی این مردم بخاطر حفظ نظام اسلامی خود، خم به ابرو نیاوردند و باز امیدوار به آینده به دنبال راه گریزی از این مخمصه بودند.

28

حال اینکه نیامدن خاتمی و رد صلاحیت هاشمی این کور سو امید را هم از آنان گرفت. اساسا اخلاق مداری و حفظ منافع عمومی که همیشه از خصوصیات بارز آقایان هاشمی و خاتمی بود، و همچنین از ضروریات و الزامات منشور و جوهره اصلاح طلبی بوده ، این امید به مردم باز گردانیده شد و باعث خلق حماسه ای شد تا بتواند برای یکبار هم که شده در این هشت سال فاصله شعار تا عمل را از میان بردارند و شعار حماسه سیاسی را به عمل حماسه سیاسی رقم بزنند. شور و شوقی که در ۲۵ خرداد در خیابان ها جاری بود وصف نا شدنی است، و فقط می توان نمونه این شور و شعور را در مستند هایی که در اوایل انقلاب جمهوری اسلامی ایران به نمایش می گذارند دید.

حاجت به گفتن نیست که این خود دارای پیامهای متفاوتی بود؛ اولین پیام برای کسانی است که می بایست پاسخگوی مشکلات به وجود آمده ی امروز باشند.

29

حال پرسیدنی است؛ در طی این چندین سال چه کاری و یا کارهایی و یا چه نوع نگاهی باعث شده که این مردم همانند پرنده هایی که بعد از سالها از قفس آزاد شده اند به خیابانها بیایند از پیر و جوان، زن ومرد و با ذوق و شوق، کف زنان و هلهله کنان به بدرقه تان بنشینند؟

آیا هنوز حذف جناح رقیب را به صلاح مملکت میدانید؟ و یا اینکه به این نتیجه رسیده اید که اصلاح طلبی در عمق و جان یکایک این مردم ریشه دوانده و با جار وجنجار و با دروغ و تهمت نمیتوان این ریشه را خشکانید.

و دومین پیام؛ برای کسانی است که در مقابل این شور و شوق که به جامعه باز گردانیده شده از امروز میبایست پاسخگو باشند، جناب دکتر روحانی روی سخن با شماست؛ ۲۴ خرداد برای شما مسئولیتی ایجاد کرد که ۲۵ خرداد این مسئولیت را دو چندان کرد.

این مردم اداء دین کردند، حال نوبت شماست، امروز باید تصمیم بگیرید، اگر با مردم همراه شوید و به دنبال رفع نیازهایشان چه در بعد اقتصادی و چه سیاسی باشید از نام شما و جریان شما به نیکی یاد خواهند کرد. و باید دانست که جناح رقیب باهر گونه ترفندی نتوانست این طیف بزرگ (اصلاح طلبی) را حذف نماید ولی این عملکرد شما و دولتتان است که به راحتی میتواند این مردم را از حماسه ای ۲۴ خرداد آفریدند پشیمان کنند و شما و دست آوردهایی که حاصل زحمات بزرگان این طیف بوده را به بایگانی تاریخ بسپارد، پس کاری نکنید فردا مانند امروز مردم با شادمانی نظاره گر رفتن شما و دولتتان باشند.

و در آخر اینکه: از تمامی کسانیکه در راه آزادی وآزادگی قدمی برداشته اند و خون دلها خورده اند و زجرها کشیده اند کلاه از سر برمیداریم و دست مریزاد میگویم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد