تاریخ درج خبر : 1391/07/02
کد خبر : ۳۳۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -

جایگزین دست‌گزین منصوب شد

در آئینی با حضور قائم‌مقام  سازمان بنیاد شهید و امورایثارگران کشور و جمعی از مسئول استانی و محلی از خدمات سه‌ماه اسحاق دستگزین مدیر کل سابق تجلیل  و سید مصطفی مهدی از کارکنان سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران است که ۱۳ سال مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر بود، بعنوان مدیرکل جدید این نهاد معرفی شد.

قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در این مراسم  به هفته دفاع مقدس و چند نکته عمومی و سازمانی اشاره و اظهار کرد: در زمان جنگ با هجمه و حضور سراسری دشمن روبه‌رو شدیم که نشأت گرفته از خوی استبدادی استکبار جهانی است.

سردار محسن انصاری اذعان کرد: با وجود همه مشکلات پیش‌رو در اوایل جنگ تحمیلی با استراتژی و هوشیاری امام راحل همه نقشه‌ها و برنامه‌های دشمن نقش بر آب شد و در مقابل دشمن مقاومت جانانه کردیم.

وی به تشکیل بسیج به رهبری امام راحل اشاره و عنوان کرد: بنیان‌گذار انقلاب اسلامی با ساز و کارهای مقاومتی و دفاعی در آذر 58 قبل از جنگ تحمیلی سازمان بسیج را تشکیل داد و پس از آن سپاه پاسداران و ارتش را پایه‌گذاری کرد.

انصاری در ادامه گفت: تا زمانی که این استراتژی و تیزهوشی مقام معظم رهبری و حافظان و مقلدین به امام و رهبری و نظام حضور دارند دشمن هیچ برنامه و طرحی را برای ضربه زدن به نظام جلو نخواهد برد.

این مسئول خاطرنشان کرد: در اول مهر 59 هجوم سراسری دشمن به میهن اسلامی آغاز شد و به مدت هشت سال به طول انجامید و با این وجود 10 استان کشور درگیر مسائل جنگ بودند که مردم سراسر ایران با شور و مقاومت همه‌جانبه به جبهه‌های حق علیه باطل شتافتند.

انصاری پیروزی انقلاب و نظام را مدیون جانفشانی رزمندگان، جانبازان و خون شهدا دانست و گفت: اتحاد و انسجام ملی و همه‌جانبه در دوران جنگ از نوجوان 13 ساله گرفته تا پیرمرد 70 ساله با اقوام مختلف مثال‌زدنی و قابل ستایش است.

قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور نتیجه تبعیت از ولایت فقیه با حداقل امکانات را پیروزی نظام عنوان کرد و گفت: دشمن با به رخ کشیدن ابزارهای نظامی خود و مردم ما هم با به نمایش گذاشتن اتحاد در برابر آن‌ها پیروزی را رقم زدند.

وی به وظایف محول شده در صحنه و میدان دفاع اشاره کرد و گفت: برای زنده نگه داشتن یادواره شهدا با برگزاری برنامه‌های متفاوت و استفاده از تئاتر، فیلم، کتاب و ابزارهای دیگر باید سلوک و راه شهدا را زنده نگه داریم.

انصاری با بیان اینکه نحوه مقابله فرق کرده ولی اصل هجوم وجود دارد و صحنه‌ها تغییر کرده، گفت: امروز در میدان مبارزه اقتصاد مقاومتی هستیم که با استراتژی خاص و با پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری به پیروزی خواهیم رسید.

در این مراسم طی حکمی از سوی مسعودزریبافان معاون رئیس جمهورسیدمصطفی مهدی به عنوان مدیر کل بیناد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد.

منبع: فارس

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد