تاریخ درج خبر : 1391/07/02
کد خبر : ۳۳۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

وام ۲۲۰ میلیون یوروئی پتروشیمی گچساران تصویب شد

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، از تصویب وام ۲۲۰ میلیون یورویی پتروشیمی گچساران خبر داد.
غلامرضا تاجگردون افزود: پس از مذاکراتی با بانک توسعه صادرات ایران، در نهایت این وام در هیئت مدیره این بانک به تصویب رسید.

وی بیان کرد: این هفته سرمایه گذار به گچساران می آید و برای تسریع در پرداخت های ریالی و شکل دهی به روند اجرایی، از پروژه بازدید می کند و به زودی شاهد تحرک جدی در اجرای این پروژه استراتژیک خواهیم بود.

تاجگردون با بیان اینکه ۲۰ درصد سهام این پتروشیمی به مردم گچساران و استان تعلق خواهد گرفت، اظهار داشت: در نامه ای که وزیر نفت به وزیر اقتصاد نوشته راه های دیگری از جمله خرید این سهام توسط بانک صادرات برای رد دیون دولت یا فروش به شرکت های پائین دستی مطرح شده که در نهایت مذاکرات با سازمان خصوصی سازی و وزیر اقتصاد به گزینه اصلی که فروش به مردم گچساران و استان است، منجر شد.

نماینده گچساران و باشت در مجلس، احتمال عملیاتی شدن این طرح را با توجه به موافقت وزیر بسیار بالا عنوان کرد و گفت: سهام مردم عددی نزدیک به ۶۰ میلیارد تومان است که تلاش می شود، مردم گچساران و باشت و استان، هم از تخفیف برخوردار شوند و هم اقساط آنها به صورت بلند مدت پرداخت شود که هم اکنون مذاکرات با بانک ها و سازمان خصوصی سازی در این رابطه در جریان است.

تاجگردون از مردم خواست با حضور در این فرآیند و خرید سهام پتروشیمی گچساران نقش خود را در آینده این شهرستان و استان ایفا کنند.
+مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد