تاریخ درج خبر : 1393/05/18
کد خبر : ۳۳۲۹۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -

ارتباط دولت اعتدال با رسانه ها تفاوتی با دولتهای گذشته ندارد

سایت استان:  مدیرمسئول روزنامه ابتکار گفت: ارتباط این دولت با اصحاب رسانه و مطبوعات به مانند دولت‌های گذشته بوده و هیچ فرقی نکرده است.

محمدعلی وکیلی افزود: درب اتاق‌های مدیران این دولت به روی خبرنگاران بسته است و برای ارتباط با مطبوعات و رسانه‌ها خست به خرج می‌دهند.

vakili5555

وکیلی در ادامه اظهارات خود با بیان این که تنها در خصوص خبرنگاران نهاد ریاست ‌جمهوری تا اندازه‌ای وضعیت بهتر از گذشته شده است، تصریح کرد: دیگر مانند گذشته خبرنگاران مجبور نیستند همانند سربازان گارد دم درب نهاد در سرما و گرما منتظر بمانند و در این حد کارهایی شده است و سخنگوی دولت زمان مصاحبه‌ها را مشخص کرده و منزلت خبرنگاری در نهاد کمی احیا شده است.

رئیس انجمن روزنامه‌های غیر دولتی در پاسخ به این سؤال که معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در این دولت تا چه اندازه موفق عمل کرده است، افزود: کارهایی که این معاونت کرده تا امروز امیدوار کننده بوده است به شرطی که اجرایی شوند.

وی گفت: مشکل عمده جامعه خبرنگاری ما حقوق جامعه خبرنگاری، قانون مطبوعات و نظام صنفی است که صنوف ما تاکنون نظام مناسبی نداشت و خوشبختانه اکنون در حال تدوین نظامنامه صنفی مطبوعات هستند.

وکیلی تصریح کرد: یک چنین نظام‌نامه‌ای می‌تواند حقوق جامعه رسانه‌ای را ارتقا بخشد و جایگاه مدنی را بهبود بخشد که در حال تدوین است و بخشی از وظایف مرتبط به صنوف واگذار می‌شود که کار خوبی است.

مدیرمسئول روزنامه ابتکار در بخش دیگری از این گفت‌وگو اظهار کرد: بخشی از نظام‌نامه کیفیت رسانه‌ها با مشارکت خود رسانه‌ها و صاحبان آن‌ها در حال تدوین است، لایحه جامع رسانه‌ای تدوین شده که در قالب لایحه به مجلس ارائه شود و اگر این تلاش‌ها به ثمر بنشینند تحول خوبی در عرصه مطبوعات و رسانه‌ها ایجاد می‌شود.

رئیس انجمن روزنامه‌های غیر دولتی در خصوص بیمه خبرنگاران گفت: در دوره جدید تلاش شده که با مشارکت معاونت مطبوعاتی بنگاه‌های رسانه‌ای و مدیران رسانه‌ها تشویق شوند که از این بیمه دریغ نکنند و آن را به همه خبرنگاران تسری دهند که لازمه این کارها به نتیجه رساندن آن است.

وکیلی به همگرایی رسانه‌ها در دوره کنونی اشاره کرد و افزود: وقتی رویکرد امور صنفی خواهد شد طبیعتا همگرایی هم ایجاد می‌شود چرا که رویکرد کنونی دولت با رسانه‌ها صنفی است.

وی گفت: وقتی این رویکرد اصلی دولت است باید انتظار همگرایی داشته باشیم همچنان که در انجمن ما همه گرایش‌ها حضور دارند و با دعوت از تمام جامعه رسانه‌ای کشور به مناسبت روز خبرنگار میزبان همه گرایش‌های سیاسی کشور در رسانه‌ها هستیم و دیگر از برخوردهای خشک چند قطبی فاصله گرفته‌ایم.

مدیرمسئول روزنامه ابتکار ناامن بودن فضای رسانه‌ای را به دلیل وجود تعدد دستگاه‌ها دانست و در ادامه در پاسخ به این سؤال که شخص رئیس‌جمهور و شاکله دولت چه رویکردی نسبت به رسانه‌ها دارند، افزود: کمی وضع بهتر شده ولی انتظارات را برآورده نکرده‌اند و تعامل دولتمردان در حالت گپ باقی مانده است.

وکیلی ادامه داد: همچنان علاقه‌مند هستیم که درب اتاق آن‌ها بر روی خبرنگاران باز باشد اگر این درب‌ها باز شود گردش آزاد اطلاعات اتفاق می‌افتد اما اگر این درب‌ها همچنان بسته بماند نباید انتظار معجزه داشته باشیم.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد