تاریخ درج خبر : 1393/05/18
کد خبر : ۳۳۳۰۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

کشت چغندر برای نخستین بار در استان

سایت استان: عضو هیئت مدیره کارخانه قند یاسوج با اشاره به ظرفیت برخی مناطق این استان برای کشت چغندر گفت: با برنامه ریزی های انجام شده ۳۰۰ هکتار از اراضی لیشتر گچساران زیر کشت پائیزه چغندر می رود.

حسین روحانی اظهار کرد: در گذشته تنها فعالیت این کارخانه در زمینه شکر خام بوده که تصمیم داریم به سمت چغندر برویم.
وی عنوان کرد: هم اکنون 600 هکتار از زمین های حوزه اقلید، هنای سمیرم، مرودشت و بیضا توسط کارخانه قند زیر کشت چغندر رفتند.
روحانی با اشاره به اینکه شهرستان بویراحمد برای کشت چغنر وضعیت مطلوبی دراد، ابراز کرد: به دلیل نداشتن علاقه مردم و کمی زمین که متاسفانه همان زمین ناچیز را به افراد غیر بومی برای کشت لوبیا، عدس و …اجاره می دهند.
عضو هیئت مدیره کارخانه قند یاسوج خاطرنشان کرد: چغندر با عیار 16 هر کیلو 240 تومان قیمت دارد که از هر هکتار می توان به طور میانگین 35 تن برداشت کرد در حالی برخی کشاورزان 70 تن برداشت می کنند.
روحانی تصریح کرد: کشت هزار تا 1500 هکتار چغندر در شهرستان بهبهان و رامهرمز از برنامه های در دستور کار کارخانه قند یاسوج است.
وی با بیان اینکه کارخانه قند یاسوج در دولت قبل بابت رد دیون دولت به بانک تجارت واگذار شد، افزود: بانک تجارت برای توسعه و رونق این کارخانه از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کند.

منبع:تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • اسلام رسايي نسب گفت:

    کشت چغندرقند در منطقه بویراحمد به قبل از انقلاب بر میگرده
    اصلاح بفرمایید

پربازديد