تاریخ درج خبر : 1391/07/02
کد خبر : ۳۳۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

یک ریال هم از اعتبارات استان برگشت داده نشود

سایت استان: استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: ذیحسابان به عنوان ارکان کنترل مالی سیستم باید به قانون، رسالت و وظایف خود به خوبی آگاه و تسلط کافی داشته باشند و به نحو شایسته به آن عمل کنند.

به گزارش سایت استان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری، دکتر سیدحسین صابری در نشستی با ذیحسابان دستگاه‌های اجرائی استان در یاسوج، با اشاره به اینکه، موفقیت ذیحسابان در گرو اعتماد کامل و باور داشتن بر اموری است که برعهده گرفته‌اند، افزود: ذیحسابان با عملکرد منطقی خود در برنامه‌ها و فعالیت‌های مالی می‌توانند سازمان را به نتایج مطلوب برسانند.


وی با بیان اینکه شما ذیحسابان به عنوان ارکان کنترلی نظام که پیچیده و حساس است مسئولیت سنگینی دارید، تصریح کرد: باید به وظایف آشنا به عملکرد خود اعتقاد و اطمینان داشته و به نتایج کار مطمئن و با دستگاه همگام باشید.
صابری تاکید کرد: وظایف شما اجرای و نظارت تمام کمال قانون مالی است و نه مچ گیری اما اگر کسی از اصول خارج و یا انگشت ناسالمی پیدا شد، باید به دست قانون سپرد.
استاندار، خود رای بودن، سلیقه‌ای عمل کردن، بی توجهی به قانون و عملگرا نبودن به دستورالعمل‌ها را از آفت اصلی در حوزه ذیحسابی دانست و گفت: مبنای ما و فصل الخطاب قانون و قانون و قانون در کنار کار و کار و کار با همدلی، هماهنگی و همراهی مدیر و مجموعه دستگاه است.
صابری به ذیحسابان تاکید کرد: از شما می‌خواهم که با مدیران طوری هماهنگ بوده و به گونه‌ای عمل شود که یک ریال از اعتبار برگشت داده نشود، یک ریال به انحراف نرود و یک ریال هم بی‌جهت در جائی متوقف نشود.
به گفته صابری، ذیحسابان باید تسلط کافی بر امور محوله داشته و با مشورت دادن با مدیران قطعا هیچ انحرافی خواسته و یا ناخواسته، دانسته و یا نادانسته بوجود نخواهد اما وهمه موانع قبل از بروز هر مشکلی حل خواهد شد.
صابری داشتن تعهد، تجارب، تخصص و برخوردار شدن از آموزش‌های لازم ضمن خدمت را در انتخاب ذیحسابان ضروری دانست و گفت: نظام جمهوری اسلامی، نظامی پیشرفته در همه حوزه‌ها و همچنین خقوقی است و نظام مالی آن باید به درستی کنترل شود.
مدیرکل امور اقتصادی و دارائی استان هم گفت: با تلاش‌های به عمل آمده در شش ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال درآمد استان160 درصد افزایش دارد.
کشاورز افزود: برای اینکه ذیحسابان وظایف خود را قانونی و به شکل منطقی در دستگاه‌های اجرایی به پیش برند آموزش‌ها و تاکیدات لازم انجام خواهد شد.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد