تاریخ درج خبر : 1392/04/06
کد خبر : ۳۳۳۹۱
+ تغییر اندازه نوشته -

دوستان از راست می رنجند، نگارم چه کنم؟!

سایت استان:  پویا وکیلی (مسلم)

مطلبی بر روی خروجی یکی از پایگاه های خبری محلی در نقد نشریه ابتکار استانی با عنوان ” تیتر مضحک یک روزنامه محلی بر علیه ولایتی ” قرار گرفت ، این در حالیست که هم ماهیت این سایت و هم مشی و سیاست ویژه نامه ابتکار استانی بر همگان روشن است پس چندان نیاز به قلم فرسایی ندارد و لیکن بر خود لازم دانسته به رسم ادب چند خطی را جهت روشن شدن موضوع به رشته تحریر درآوریم.

16

نشریه ابتکار استانی دو تحلیل در دو شماره متوالی به چاپ رسانید که تیتر این نشریه در شماره 2185 با عنوان ” زارعی و بزرگواری شکست خوردگان بزرگ انتخابات ریاست جمهوری” و تحلیلی دیگر در شماره 2184 با عنوان ” ایستگاه پایانی ستار هدایتخواه و شکستی شیرین برای زارعی” بوده که از این دو تحلیل متفاوت درمی یابیم که این نشریه نه وام دار شخص خاصی است و نه نگاه مغرضانه ای دارد و همچنین گواهی است بر مستقل بودن آن.

حال می توان دو برداشت از تیتر این پایگاه خبری ” تیتر مضحک یک روزنامه محلی بر علیه ولایتی” دریافت، نخست عدم رعایت ادب و اخلاق و دوم فرافکنی بودن این مطالب که عملا تحلیلگران این سایت خواسته اند به گمان خود با زیرکی اصل مطلب را از ذهن مخاطب دور کنندهمچنان که اصل مطلب شکست زارعی و بزرگواری بوده است و نه بر علیه ولایتی.

اینان با این نوع به ظاهر تحلیل مردم را ناآگاه فرض کرده اند و نمی دانند که هوشیاری مردم با ثانیه شمار ساعت در حرکت است و باید دانست که با اینگونه حرکت های ناشایست نمی توانند از بینش سیاسی بالای مردم بکاهند.

اساسا یک رسانه قبل از اینکه بخواهد اخلاق حرفه ای را رعایت کند، می بایست ادبیات و ملزومات اخلاقی را مورد توجه قرار دهد؛ حال با وجودی که به رسم ادب صنفی و رسانه ای برای این دوستان احترام قائلیم چند نکته ای را در حد بضاعت خود یادآور می شویم؛

اول اینکه هیچگاه شرافت و قلم خود را به متاعی نفروخته ایم و نخواهیم فروخت و شاهد این ادعا آرشیو این نشریه است و همیشه دوری از تملق و چاپلوسی را سرلوحه کار خود قرار داده ایم؛ و این یک رسالت است.

حاجت به گفتن نیست کسانی که رسانه و قلم را برای برشدن و بم شدن و سر شدن می بینند در شمار کسانی هستند که امروز آواز چپ سر می دهند و دیروز بر سر سفره راست می نشستند.

دوم اینکه؛ روزنامه اگر نتواند داد از بیدادگر بستاند و مرحمی بر زخمی باشد یا جاهلی را عتاب کند و خفته ای را بیدار و دست کم ظالمی را انزار و عادلی تبشیر دهد؛ باطله ای است که حتی به کار شیشه پاک کردن هم نمی آید.

نوشته اند: تیتر مضحکی است، حال به قول آن ها مضحک باشد؛ مضحک خنده را به دنبال دارد ، اما آن که سیاه کاری می کند چه ؟ جرم ما این است که نمی توانیم همچون ساده لوحی را زرنگ و باهوش و عجوزه ای را عروس و ویرانه ای را آباده ای جلوه دهیم و یا بالعکس.

البته شاید متاع ها، این چنین عتاب را برافروخته باشد و عتاب و خطابشان تبعی باشد که اگر چنین باشد این قلم حتی نباید در حد چند خط پاسخ دادن خود را رنجور سازد و ما برای توجیه این چند خط پاسخ، فرض بر آن می گیریم که قلم جز به بضاعت عقل خود نرانده است.

و در آخر اینکه؛

برترین ادب این است که انسان در حد و مرز خود ایستد و از اندازه اش تجاوز نکند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • دایی جون گفت:

  دایی جون آدم که فشارش بیا حرف ول ایزنه تو خودتو ناراحت نکن.
  خدایی انگار جونیل دکتر وکیلی الحق که ککا ککا که ایگن همینه بنازمت خوش تیپ

 • حسین گفت:

  درخصوص تیتر روزنامه ابتکار به هیچ وجهه نه به حمایت شخص خاصی نه به ضرر شخص دیگری است فقط حامل پیامی به نماینده خوب شهرمان جناب حاج زارعی است ایشان نیاز به یک نقد کوچولو داشته نه ازبابت کاری که انجام شده است ازبابت ناهماهنگی با توده های عظیمی که به اشان اعتماد کرده بودند وپشتوانه مردمی که نود درص اصلاح طلب بوده اند وبا امضائ نامه های مخلفت با حضور آیت الله هاشمی وبعد بیانیه رسمی درخصوص حمایت از کاندیدای خاص حال مردم که به عهدشان وفا کردند مردم که به زارعی بدهکار نیستند طلبکارند توقع این بود این بزرگوار اینطوری برخلاف مسیر شنا نکند اگه قرار اینطوری بود هان دکتر هدایتخواه هم علمش بالاست هم قد بلند تر بود هم اصولگراتر دلیلی نداشت از ایشان حمایت کنند حال اگه روزنامه ای خانواده خودش را نقد کند باید اینطوری مورد تهاجم قرار گیرد وا اسفا دور دیگر انتخابات مجلش در پیش هست این نمایندگان را هست اصلاح طلبان را هم هست بعدا تسویه حساب خواهند کرد که یه من ماست چقدر کره دارد البته هنوز اصلاح طلبان حاجی را دوست دارند واورا تنها نخواهند گذاشت اما انتظار دارند بیشتر هماهنگ کنند

 • دانشجو گفت:

  ک…….نیوز بود.واقعا کار ناشایستی کرده بود

 • تتی گفت:

  درود.باسپاس از شما که هموار برای ملت قلم زده اید نه برای سران قدرت…

 • ناشناس گفت:

  خدایی بویر نیوز اندازه اش خیلی بالاتر از شماهاست. برو رنکش رو ببین

 • باشتی گفت:

  یعنی واقعابتکار دراین حد پایینه که چنین سایتی بخواد نقدش کنه؟والا ظلمه چون کسایی که توی ابتکار کارمیکنن همه نخبه سیاسی اند

 • امیر گفت:

  پاسخی درخور بود

پربازديد