تاریخ درج خبر : 1393/05/18
کد خبر : ۳۳۴۳۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

۷ نشریه در استان لغو امتیاز شدند

معاون فرهنگی و مطبوعاتی فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از لغو ۷ نشریه در این استان توسط وزارت متبوع خبر داد.

به گزارش سایت استان، کرم الله محمد پور در آئین تجلیل از خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت 17 مرداد، اظهار کرد: 53 نشریه در این استان مجور انتشار داشتند که بنا به دلایلی از جمله عدم انتشار مستمر 7 مورد لغو مجوز شدند.

محمدپور

وی با اشاره به اینکه رسانه ها مرزها را کنار زده‌اند، ابراز کرد: یکی از عوامل تاثیرگذار در بالندگی و توسعه کشور در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی رسانه‌ها هستند.

محمدپور خاطرنشان کرد: مطبوعات و رسانه‌های محلی به دلیل نزدیکی به مخاطبان و پاسخگو بودن به نیازهای اصلی مردم بیشتر از رسانه‌های کشوری مورد هجوم قرار می‌گیرند.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد افزود: در این استان 200 سایت خبری در سایت ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده‌اند که از این تعداد تنها 35 مورد فعالیت دارند.

محمد پور با اشاره به اینکه 100 نشریه، سایت و خبرگزاری در این استان اطلاع رسانی دارند، تصریح کرد: متاسفانه کیفیت کار خبری این رسانه ها وضعیت مطلوبی ندارد که باید در این زمینه چاره اندیشی شود.

وی دلیل بی کیفیت بودن کار رسانه‌های این استان را خود رسانه‌ها، بخشی درون استانی، مرکز و وزارت فرهنگ و ارشاد، عدم حمایت مالی و عدم توجه دستگاه های دولتی و شرکت های خصوصی دانست و گفت: بیمه، گرانی کاغذ، مسکن و تسهیلات بانکی مورد نیاز از جمله مهمترین دلایل در این زمینه است.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • رحمت گفت:

  دست مریزاد ! شما که میگین چند تاش تعطیل شد ، چندتاش هم در شرف تعطیلیه ، یک تعدادشون هم در حال لغو مجوز هستند. عجب خبرهای خوشی ! پش شماها اونجا نشستین دارین فیل هوا میکنین؟

 • سينا گفت:

  بابا صد رحمت به ایشون ، رئیسشون که ادبیاتش محشره ! وقتی زبان باز میکنه تن میرداماد تو قبر از انباشت این همه دانش و اطلاعات فرهنگی و فلسفی میلرزه .

 • جمشيد گفت:

  ای بابا ! بنده خدا معاون فررهنگی استان است . لابد سواد ما قد نمیده !!!

 • سهام گفت:

  من فکر نمی کنم خودشم بدونه چی گفته !

 • روزنامه گفت:

  رورنامه : منظور ناظر بود نه نه ناضر

 • روزنامه گفت:

  بستن هر نشریه و مردن هر روزنامه و جریده در جامعه‌ی نوپا و نوظهور فرهنگی مانند استان ما جتی با کیفیتی نا مطلوب ، چیزی جز فرو پاشی دیوار و فرو ریختن بنیان ها و ساز‌ه های فرهنگی استان نیست . نظاره بر مرگ عناصر فرهنگی و فاتحه خوانی بر آنان کاری است که از هر ننه قمری بر می آید . وقتی به عنوان مدیر ، ناضر ، حامی ، سیاست گذار مسائل فرهنگی کاری از دستتان بر نمی آید و نمی توانید در شرایط بحران مسائل فرهنگی را مدیریت کنید وجودتان برابر با عدم است .

 • خواننده گفت:

  ما که با این فهم ناچیزمان ادراک نفرمودیم منظور از درنوردیدن مرز ها توسط خبرنگاران چیست ؟ راجع به کدام مرزها صحبت می کنید ؟ادبیاتی که به کار می برید تشویقی است یا تنبهی ؟ مرزهای رنگی ( قرمز ، سبز ، نارنجی ) مرزهای جغرافیایی ، ( استانی ، منطقه‌ای ، بین المللی ) مرزهای فرهنگی (محلی ، ملی ، بین المللی ) ادبیات فارسی دیگر تا این حد فقیر و ناتوان نیست که نتواند این افکار درشت و فلسفی را به درستی به مخاطب انتقال دهد .

پربازديد