تاریخ درج خبر : 1393/05/19
کد خبر : ۳۳۵۱۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -

طرح جامع اکتشافات و بهره برداری از معادن استان تهیه می شود

سایت استان: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه بازدید از معادن شهرستان های کهگیلویه و چرام از تهیه طرح جامع اکتشافات و بهره برداری از معادن استان خبر داد.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه تنها 5 درصد از قابلیت های معدنی استان و بصورت مقدماتی شناسایی شده است افزود: با تهیه طرح جامع اکتشافات معادن استان ظرفیت ها و پتانسیل های معدنی کهگیلویه و بویراحمد از لحاظ نوع و کیفیت مواد به صورت دقیق مشخص خواهد شد.
دیودیده تعیین میزان ارزش و عیار اقتصادی مناطق مستعد معدنی جهت سرمایه گذاری کلان در اکتشاف و بهره برداری، ساماندهی محدوده های معدنی و تسریع در انجام عملیات اکتشافی معادن استان را از مزایای اجرای این طرح عنوان نمود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: طرح جامع اکتشافات معادن استان با زمانبندی 5 ساله و همراه با پیشنهادات کاربردی و اجرایی جهت ارائه به وزارت صنعت، معدن و تجارت و استانداری استان بمنظور پیش بینی اعتبارات لازم را در دست تهیه داریم.
وی با اشاره به سختی کار و ریسک بالای فعالیت در معدن بخصوص در استان کهگیلویه و بویراحمد و همچنین نبود زیرساخت های لازم از قبیل جاده مناسب، آب و برق افزود: پیش قدم شدن دولت در اجرای این طرح جامع مورد تاکید این سازمان است.
داریوش دیودیده در ادامه بازدید از معادن لوداب، سرفاریاب، کوه نیل، جوخانه و مندان تاکید داشت: معادن یاد شده به لحاظ ذخایری همچون فسفات و بوکسیت در کشور بی نظیر بوده که در صورت وجود اعتبار و جذب سرمایه گذاران توانمند اشتغال زایی خوبی را برای منطقه در بر خواهد داشت.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد معادن را دارای ارزش افزوده بالایی برای کشور برشمرد و تصریح کرد: بیشتر معادن کشور در مناطق کمتر توسعه یافته قرار دارد و ایجاد اشتغال و تامین منابع مالی برای دولت مهمترین مزایای معادن است و این امر توجه و مساعدت بیشتر در این بخش را می‌طلبد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد