تاریخ درج خبر : 1393/06/03
کد خبر : ۳۳۶۳۷۳
+ تغییر اندازه نوشته -

داورپناه: در شهر دهدشت سکونت دارم/ مخالفان: طبق قانون برخورد شود

در پی بازتاب انتشار خبری مبنی بر عدم سکونت رئیس شورای شهر دهدشت در حوزه انتخابی خود و شایعه سلب عضویت وی از شورا، حمیدرضا داورپناه در گفتگو با خبرنگار سایت استان در این باره گفت: بحث سکونت من در مرکز استان مدت‌هاست دستمایه افراد مغرضی قرار گرفته که در دور سوم شورا به اوج خود رسید.

ابه گزارش سایت استان: رئیس شورای شهر دهدشت، افزود: همانطور که مردم شهر دهدشت طی چند دوره حضور در شورا بنده را می‌شناسند قریب به 50 سال است که در این شهر دهدشت ساکن هستم ولی طی چند سال گذشته به دلیل تحصیل فرزندانم خانه‌ای در یاسوج اجازه کرده‌ام و گاهی برای رفع مشکلات آنها سر می‌زنم و همین امر باعث شده عده‌ای مغرض در شورا جو سازی کنند.
وی یادآور شد: این شایعات جدید نیستند و سالها است موضوع را پیش کشیده‌اند و به جای اینکه به فکر خدمت به مردم باشند،‌ دست به تخریب نیروهایی زده‌اند که هدفی جز خدمت ندارند.
داورپناه تاکید کرد: برای روشن شدن این موضوع باید بگویم منزل شخصی بنده واقع در دهدشت و خیابان جنب بانک ملی است.
رئیس شورای شهر دهدشت در پاسخ به این سوال که آیا جلسات شورا را به صورت مرتب شرکت داشته‌اید؟ گفت: همانطور که از متن صورتجلسات شورا مشخص است، بدون استثناء در تمامی جلسات شورا که حداقل هر هفته یکبار برگزار می‌شوند،‌ حضور فعال دارم، اگرچه روزانه یکی از همکاران به طور مستمر در شورا برای پاسخگویی به مردم مشغولند، طبق تقسیم بندی کاری بنده نیز در طول هفته چند روز برای پاسخگویی به مکاتبات و نشست شورای اداری و سایر مناسبات حضور دارم.
یکی از اعضای شورای شهر دهدشت ضمن تایید حضور فعال رئیس شورا در جلسات، در این ارتباط گفت: آقای داورپناه به جز چند مورد که به دلیل کسالت در جلسات شرکت نداشتند به طور دایم حضور دارند اما مسئله عدم سکونت وی در دهدشت چیزی نیست که بتوان کتمان کرد.
وی افزود: طبق شنیده‌ها و تاییدیه فرمانداری کهگیلویه، رئیس شورای شهر دهدشت سال‌هاست که در یاسوج ساکن بوده و حتی پیش از انتخابات نیز در حوزه انتخابیه ساکن نبودند و این مسئله که آیا تایید صلاحیت وی مطابق با قانون بوده یا نه، باید بررسی شود.
این عضو شورا ضمن تاکید بر اینکه جوابیه استعلام استانداری از فرمانداری کهگیلویه گواه این واقعیت است، گفت: این مسئله قرار بود در نشست هیئت تخلفات استان بررسی شود اما بنابه دلایلی لغو، و به آینده موکول شد.
وی یادآور شد: مطابق قانون تغییر محل سکونت هر یک از اعضای شورا از محدوده حوزه انتخابیه به خارج از آن موجب سلب عضویت خواهد بود، بااین حال در موقعیتی نیستم که صلاحیت وی را زیر سوال ببرم اما این مورد باید پیش از این بررسی می‌شد.

یکی دیگر از اعضا شورای شهر دهدشت، ضمن تایید حضور فعال آقای داورپناه در جلسات شورا گفت: متن صورتجلسات که در دفتر شورا وجود دارد موید حضور فعال وی است.

ایراندخت اکبرنژاد افزود: آقای داورپناه از اعضای فعال شورا است که در طول هفته برای انجام دادن کار مردم در شورا حضور دارد.

مدیرکل امور شهری استانداری نیز در این باره گفت: با توجه به گزارش‌هایی که در این باره دریافت کردیم، طی نامه‌ای به فرمانداری کهگیلویه خواستار بررسی موضوع شدیم ولی تاکنون گزارش استعلام را دریافت نکره‌ایم.
عبدالکریم عزیزی افزود: طبق قانون نتیجه استعلام هرچه باشد در هیئت حل اختلاف متشکل از استاندار استان، نمایندگان مجلس، نماینده شورای استان، معاونت عمرانی استاندار و مدیرکل دادگستری برگزار خواهد شد و در صورت تایید چنین گزارشی طبق قانون وی از عضویت در شورا عزل خواهد شد.
وی با اشاره به نشست تخلفات شورای شهر و روستا تصریح کرد: این نشست سالانه یک بار به ریاست استاندار برگزار می‌شود و از آنجا که نشست امسال مصادف با 21 رمضان بوده و لغو شد، هفته آینده برگزار شده و همین مسئله را بررسی خواهند کرد.
فرماندار شهرستان کهگیلویه نیز در گفتگو با خبرنگار سایت استان گفت: جوابیه استعلام استانداری به فرمانداری در این باره تهیه و ارسال شد اما با توجه به محرمانه بودن جواب استعلام باید منتظر اعلام نظر هیئت تخلف در این باره نشست.
جعفری در پایان خاطرنشان کرد: پیش از انتخابات مانعی برای عدم سکونت اعضای شورا در حوزه انتخابیه نیست ولی بعد از انتخاب حتما باید در محل ساکن شوند در غیر این صورت عضویت در شورا سلب خواهد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ارباب رجوع گفت:

  داورپناه !!!! همه شما که کامنت میزارید یا مخالفید یا دوستای داوپناه یا دوستای مخالف،حق از ارباب رجوع بشنو،داورپناهفقط چرب زبانه،وگرنه هیچ کاری ازش بر نمیاد،، کسی که کار ازش برنمیاد برداشته بشه بهتره ،یه مشکل اساسی داره که فک پیکنه مردم حالو هستن،پایان

 • غضنفر گفت:

  همینکه میگین به کار مردم رسیده نشون میده چجور ادمیه
  سواد که ندارین حداقل بحث نکنین
  درمورد استاندار و فرماندار شاید اصلا شرط سکونت وجود نداشته باشه.
  آقای داورپناه واقعا هدفت خدمته؟
  آقای ……. که مدام کامنت میذاری خمد شما چجوری بیلبوردای متعلق به شهرداری و حقوق مردم رو بصورت تقریبا دایمی صاحب شدی؟؟؟
  از خدا که نمیترسین…حداقل وجدان بخرج بدین
  آدم وقتی وجدانشو زیروا بذاره دیگه چیزی مداره بهش بباله

 • سعیدبخشوده گفت:

  با تشکر از جناب داورپناه بخاطر احساس مسئولیتش در قبال هم شهریانش.خدایی داور پناه از نیروهای زحمتکش شوراست که هر وقت میبینمش در حال رسیدن به مشکلات مردم است .بنده ایشون را از نزدیک میشناسم و میدونم که در یاسوج خونه ای برای بچه های دانشجوش کرایه کرده و خودش هم دهدشت است و این هم با قانون تضادی نداره .

 • هیتلر گفت:

  درود بر شما مردم فهیم و…………… , درود
  ابرو ریزی نکنین .تا یکی دنبال ادم شهرتون حرف ایزنه دادال دامبول پشتش بلند ایکنین تا چه وابو .بنده کل ای شهرا ایشناسوم اقای داورپناه همیشه روزل سه شنبه که نوبتشه سر کاره بقیه روزلم یه ساعت 2 ساعتشه یا من شورایه یا من شهرداری .بنده خدا کار همنه هم رواج ایه .و در اخر فقط یه سوال .خونیه فرماندار دهدشت کجاست .اصلا فرماندار کیه ؟

 • ناشناس گفت:

  برادر توی شرایط استاندار شدن منزل حتما یاسوج بودن نیست اگه از قانون سر در نمی اری چیزی ننویس از نظر قانون حضور ایشون در شورا خلاف است

 • ناشناس گفت:

  مدیر محترم سایت دیروز نیم ساعت تمام نشستم کامنت زدم و توی کامنت بنده به هیچ کس تو هین نشد عین واقعیت بیان شد متا سفانه مطا لب سلیقیه ای زده میشود که این موضوع با عث تا سف است وظیفه قا نونی شما بیان واقعیت ها است نه سرپوش نهادن

  • محمد ذکاوت / مدیرمسوول گفت:

   سلام. انتشار برخی از واقعیت ها نیاز به مدرک و سند دارد ناشناس عزیز. اگر این موارد را در اختیار دارید آنها را به سایت استان بدهید حتما در صورت تایید منتشر می شوند.

 • رضا گفت:

  به قول دوستمون این حرف بی معنی هست هر کی شورا هست بچش دیگه نره دانشگاه ؟ چه ربطی داره اگه غیبت داشت بیان حرف بزنید

 • در جواب ایرج طیبی و ناشناس و افشین پور و پوراسماعیل و احسانی که همش یک نفرن :

  ‌ماده 26 – انتخاب‌شوندگان هنگام ثبت نام باید دارای شرایط زیر باشند:
  ….
  ‌تبصره 2 – اعضاء شوراها باید در محدوده حوزه انتخابیه خود سکونت اختیار نمایند. تغییر محل سکونت هر یک از اعضاء شورا از محدوده‌حوزه انتخابیه به خارج از آن موجب سلب عضویت خواهد شد.

 • ایرج گفت:

  حرف بی معنی میزنید خود استاندار خارج از استان هست خونش و خودش 24 ساعت یاسوج ، دلیل نمیشه ایشون گفته بچه هام دانشگان چه ربطی به خونه داره ؟ شاید ایشون بخواد تو خونه پدریش زندگی کنه به شما مربوط هست ؟ اوجش یه خونه اجاره کنه دهدشت بگه خونم هست زیاد خودتو خسته نکن تخریب چی من اصلیتم طیبی هست و هیچ دلیل طرفداری از داورپناه ندارم بهش هم رای ندادم

 • ناشناس گفت:

  مشخص هست که یک نفر تخریبچی پشت این ماجرا هست نکن برادر نکن حرفی که میزنی دلیل نمیشه خود استاندار خونش تهران هست ولی خودش یاسوج هستش 24 ساعت دلیل نمیشه ، داورپناه اوجش یه خونه کرایه کنه بگه این خونم هست دهدشت بچه هام هم دانشگاه . خودش گفته بچه هام اونجا هستن پس جای بحث نداره

 • افشین پور گفت:

  این بحث رو دور قبل هم میکردن ولی دیدم داورپناه با وجودی که 18 نفر از سادات ثبت نام کرده بودن باز قبول شد این نشونه ی محبوبیت ایشون هست که بعضی نمیتونن بپذیرن

 • پوراسماعیل گفت:

  داورپناه رو من هر روز دهدشت میبینم

 • احسانی گفت:

  درود بر میرزا ایشون از همه عضوهای شورا فعالتر هستن من نه از طایفش بودم نه اقوام ولی بهش رای دادم

 • ناشناس گفت:

  دوست عزیز خودشون میگن غیبت نداشته تو میگی هر وقت رفتم میگن یاسوجه ؟؟ واقعا خدا لعنت کنه آدم دروغگو رو

 • هم ولايتي گفت:

  آقایان عزیز لطفا حساسیت به خرج ندهید بیشترهموطنان توی شهرهای دور واستانهای مختلف طبق نظم به کار وزندگیشان می رسند وحتی بیشتر موقع پیش آمده است که فلان آقا به هر دلیل به کاری که کمتر از 500 متر فاصله است سرکشی نمی کند ولی مثلا اساتید دانشگاه آزاد معمولاازشهرهای مختلف برای تدریس می آیند وبه کارشون هم می رسند. پس هدف اصلی انجام وظیفه است که درصورت انجام دیگه . . . .

 • پور شریفی گفت:

  خونه پدری داورپناه تو کوچه کنار بانک ملی است نه خونه خودش
  خونه خودش یاسوجه

 • ناشناس گفت:

  من که هر وقت میرم شورا، میگن داورپناه یاسوجه، … امیدوارم خدا لعنت کنه آدم دروغگو رو

 • حمدالله گفت:

  مردم قضاوت میکنن داورپناه هر وقت رفتم کارم رو انجام داده

 • مهر گفت:

  داورپناه فعال ترین عضو شورا هست ، چطور کسی خونش یاسوج هست یه جلسه غیبت نداشته ؟؟؟ این حرفا همش دروغ هستش

 • مردم گفت:

  خانه ایشان یاسوج است ولی با لابی گری وارتباط تا کنون بر روی موضوع سرپوش گذاشته وبا توجه به شرایط و بی نظمی های موجود احتمال دارد همین روال ادامه داشته باشد !!!!!!!!!

  • مردم گفت:

   واقعا متاسفم که برای یک انسان شریف این الفاظ زشت رو بکار میبرید

 • محمد رضا گفت:

  این همه شلوغی و با چند اسم پیام دادن بر علیه داورپناه کار یک نفر هست همه ازداورپناه راضی هستن

 • اکبری گفت:

  دوست عزیزمون که گفته ادرس مادرشو داده خیلی مسخرست ایشون که خونه پدریشون اونجاست و همه میدونن تو شهر بعد من هر روز تو خیابون فردوسی میبینمشون

 • احمد گفت:

  داورپناه که بیشتر از همه اعضا فعال هست و هیچ غیبتی نداره پس حرفتون بی منطق هست

 • هم شهري گفت:

  اقای داورپناه یکی از فعال ترین ودلسوز ترین مسول دهدشته

 • حمید گفت:

  عالم و آدم میدانند که داورپناه ساکن شهر یاسوجه

  هر شخص دیگری بجز داورپناه بود سه سوته توسط هیئت حل اختلاف اخراج میشد

  • دهدشت گفت:

   منطق داشته باشید، ایشان ساکن دهدشت هستن، امافرزندانشان ساکن یاسوج .
   چه ربطی داره، شاید از ………… باشه.
   چرا ندانسته قضاوت می کنید.

 • رحیمی پور گفت:

  داورپناه بیش از سه ساله که ساکن شهر یاسوجه و عضویت وی در شورای دهدشت کاملا غیر قانونیست

  • فرزند دهدشت گفت:

   من ساکن شیراز هستم همراه 2 برادرم و پدرم ساکن دهدشت هستن.

   چون من شیراز پس پدرم نمی تواند ساکن دهدشت باشد؟

 • فرزند بلاد شاپور گفت:

  آدرسی که جناب داورپناه برایم مسکونی اش داده منزل مادر وخواهر و برادر کوچکش است و منزل خودش نیست

  • فرزند بلاد شاپور گفت:

   محض اطلاع حضرتعالی منزل ششخصی آقای داورپناه هم در همان حیاط می باشد و در ورودی در کوچه پشتی رو به اورژانس سابق باز می شود.

   خدا را در نظر داشته باشید .

 • ناشناس گفت:

  آقای فرماندار چه چیزی محرمانه است شما که به صراحت بارها گفته اید ایشان در یاسوج سکونت دارند و در جلسات شورا هم حضور دارند این دو پهلو گفتن و یا نوشتن چه معنایی دارد ؟؟؟؟؟

پربازديد