تاریخ درج خبر : 1391/07/02
کد خبر : ۳۳۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -

درآمد استان از گردشگری تنها پسماند مسافران است

سایت استان: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: به دلیل آماده نبودن بسیاری از زیرساخت‌ها، درآمد کهگیلویه و بویراحمد از گردشگری تنها پسماند مسافران است.
 جبار کیانی‌پور صبح امروز در نشست با مسئولان گردشگری کهگیلویه و بویراحمد که در محل اتاق بازرگانی تشکیل شد، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های بالای استان در ارتباط با جذب گردشگر همه دستگاه‌ها چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی موظفند عزم خود را جزم کنند تا از این ظرفیت موجود استفاده بهینه‌ای به عمل آید.

وی با اشاره به بحث تفاهم دستگاه‌های دولتی و خصوصی در جذب گردشگر ابراز کرد: جذب گردشگر در استان نیازمند زیرساخت‌های متعدد با ارزان‌ترین قیمت‌ها بوده که باید این شرایط را در استان فراهم کرد.

کیانی‌پور در ادامه افزود: در صورتی که شخصی وارد شهری شود موظف است بهای آن را بپردازد و برای مردم ایجاد شغل و درآمد کند اما تنها درآمد ما پسماندهایی است که توسط این گردشگران به جای می‌‌ماند و فضای شهر را از حالت طبیعی خارج می‌کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از کمبود امکانات گردشگری در استان سخن به میان آورد و تصریح کرد: در صورت وجود حداقل امکانات گردشگری در استان می‌توانستیم تا حدودی با معضل بیکاری مبارزه کرده و جوانان زیادی را صاحب شغل کنیم.

کیانی‌پور وجود مشوقین در امر سرمایه‌گذاری را از ملزومات در این بخش دانست و بیان کرد: در ارتباط با مسئله سرمایه‌گذاری باید مشوق‌هایی را طرح کرد تا سرمایه‌گذار با خاطری آسوده فعالیت خود را شروع کند.

وی به سرمایه‌گذاری در زمینه ساخت هتل اشاره کرد و گفت: به عنوان بخش خصوصی از بخش دولتی درخواست می‌کنیم که تمهیدات لازم را برای ساخت هتل و جذب هر چه بیشتر گردشگر در یاسوج با توجه به پتاسیل‌های بالای گردشگری انجام دهند.

کیانی‌پور با اعتراض به این روند که اعتبارات داده شده از سوی دولت به شهرهایی همچون اصفهان و حاشیه دریای مازندران بسیار بیشتر از یاسوج بوده، خاطرنشان کرد: هیچ شهری در کشور مهاجرپذیرتر از یاسوج نیست اما عدم امکانات لازم از جمله خطوط هوایی، اتوبان و زیرساخت‌های شهری مانع جذب گردشگر شده است.

رئیس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد با ارائه درخواست خود به مدیرکل صنعت و معدن و همچنین گردشگری استان مبنی بر ایجاد شرایط ویژه اقتصادی جهت پیشبرد فعالیت‌های بخش خصوصی ابراز کرد: از دولت می‌خواهیم که در بحث گردشگری تلاش خود را انجام داده و به عنوان نمونه وام‌های با بهره 18 درصدی را به چهار درصد کاهش دهد.

منبع:فارس

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد