تاریخ درج خبر : 1393/05/19
کد خبر : ۳۳۶۷۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -

چمن: زبان شکر برخی در استان کوتاه است

سایت استان: رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۵۰۰ میلیون برای بازسازی، تعمیرات و مجهز کردن بخش‌های مختلف به تجهیزات مدرن روز دنیا به بیمارستان امام سجاد(ع) اختصاص داده شد.

رضا چمن ظهر امروز در نشست با اعضای شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد که در محل استانداری این استان برگزار شد، اظهار کرد: رسانه‌ها و اعضای شورای اسلامی استان در انتقاد از علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد کارهای مثبت را هم ببینند.
چمن در ادامه گفت: متأسفانه زبان شکر برخی در استان کهگیلویه و بویراحمد کوتاه است و در انتقاد از علوم پزشکی کارهای مثبت را نمی‌بینند و اگر هم می‌بینند ناقص می‌بینند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در این نشست که تلویحاً به فراخوان عضو شورای شهر یاسوج در بیمارستان امام سجاد(ع) انتقاد کرد، در ادامه اظهار داشت: تعمیرات بیمارستان امام سجاد(ع) بر اساس قانون و مصوبات وزارت بهداشت بوده و آقایان به جای اینکه این کار را تحسین کنند، ناشکری می‌کنند.
رضا چمن نقد رسانه‌ها را خوب ارزیابی کرد و تصریح کرد: نقدها را با زبان تشکر و دیدن اقدامات خوب حوزه سلامت و درمان صورت گیرد.
چمن با بیان اینکه بیمارستان امام سجاد(ع) از بدو تأسیس تا کنون بخش ICU نداشته، افزود: بخش ICU بیمارستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و با تخت‌های مجهز به سیستم‌های روز دنیا راه‌اندازی شد.
وی مشکلات دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد را مربوط به سه بخش دانست و افزود: این سه بخش مربوط به نیروی انسانی، فضای فیزیکی و تجهیزات است که هم‌اکنون ۲۲۵ متخصص در این استان حضور دارند.
چمن با تاکید بر اینکه کارهای مثبت علوم پزشکی دیده نمی‌شود، اظهار داشت: برنامه‌ای طراحی شده که ۱۰۰ دستیار متخصص اهل استان کهگیلویه و بویراحمد را که در سایر استان‌های دیگر مشغول به خدمت هستند را برای حضور در استان کهگیلویه و بویراحمد جذب کنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: زمینه‌های جذب این دستیارهای متخصص را فراهم کردیم که رسانه‌ها و سایر مسئولان تقاضا داریم در حوزه سلامت و درمان به کمک ما بیایند.
چمن گفت: ۱۸ هزار بیمار در بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد بعد از اجرای طرح سلامت بستری شدند و از خدمات نظام سلامت و بیمارستان‌ها استفاده کردند.
وی با بیان اینکه از همه دستگاه‌ها بویژه از شورا و شهرداری‌ها انتظار همکاری بیشتر داریم، بیان کرد: جاده دسترسی به بیمارستان یاسوج مشکلات زیادی را برای بیماران و بیمارستان ایجاده کرده که باید در این مورد چاره‌ اندیشی شود.
چمن در بخش دیگری از سخنان خود به برخی از مشکلات حوزه بهداشت و درمان پرداخت و اظهار کرد: کمبود پزشک عمومی در مراکز درمانی شهرستان‌ها از مشکلاتی است که حوزه بهداشت و درمان با آن روبرو است، البته برخی از استان‌ها ۵۰ درصد مراکز درمانی آن بدون پزشک هستند که در استان کهگیلویه و بویراحمد فقط دو مرکز فاقد پزشک عمومی است.
وی از زیرمیزی گرفتن برخی پزشکان در دوره‌های گذشته خبر داد و افزود: بعد از اجرای طرح نظام سلامت در کهگیلویه و بویراحمد این معضل به شدت در این استان کاهش پیدا کرده است و الان کمتر کسی است که با این پدیده زشت روبرو شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی به دعوا و جدال‌های که گاهاً دامن‌گیر حوزه سلامت می‌شود اشاره کرد و افزود: بنده به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گاهی ساعت‌ها از وقت خود را باید صرف رفع این دعوا و اختلافات کنم.
چمن تصریح کرد: نمی‌دانم بروم دنبال متخصص یا دعواها و اختلاف‌نظرها را سروسامان دهم.

منبع:کبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • رضا گفت:

  مدیریت ایشان بر پایه ….. و ……. برای کارهای روبنایی است در حالیکه امارها بر خرابتر تر شدن گواهی می دهد. و تغییراتی که در بودجه پیش آمده کارهای دولت است و ربطی به دکتر چمن ندارد. و شاید اگر کس دیگری بود بهتر هم اجرا می شد.

  • ناشناس گفت:

   کار خوب و درست انجام دادن و بدون حاشیه کار کردن و حذف افراد ناتوان و بی تدبیر و نپذیرفتن هرگونه سفارش در استان ما همواره بجای تشکر با غرزدن مواجه میشود. برای مجموعه مدیران و کارکنان علوم پزشکی آرزوی صبر داریم

 • دانشجو گفت:

  حرف حق جواب نداره درست گفتن که به جای نقد و تقویت متاسفانه بیشتر کارشکنی و ایرادگیری رواج داره و این با روش انسانی و اسلامی سازگار نیست. کاش این هشدارهای دلسوزانه را همه جدی بگیرند و در رفتارهاشون تجدید نظر کنن.

 • دانشگاهی گفت:

  واقعا در این استان همه برای ایراد گرفتن از هم سبقت می گیرند در حالیکه نقد فقط شکوایه و طرح اشکال نیست باید قوت و ضعف و تهدید و فرصت را دید و بعد راهکار داد.

 • تقوی گفت:

  باید همه پرسنل پشتیبان مدیر دانشگاه ودر گام برداشتن برای توسعه استان همراه شویم

 • حکیم گفت:

  البته باید اشاره شود زبان غر زدن و ایرادگیریهای بنی اسراییل هم دراز است . حمایت از تلاشهای شبانه روزی مدیران دانشگاه وظیفه بالاتریهاست که باید دزست انجامش بدهند کمتر ارگانی مثل علوم پزشکی بفکر سلامت مردم اینگونه عملکرد عالی دارد باید قدرشناس زحمات این عزیزان باشیم

 • رضا- یاسوج گفت:

  اگر همه همکاری کنند تا این روش علمی و بی حاشیه مدیریت کنونی علوم پزشکی برای یک دوره طولانی ادامه داشته باشه یقینا چهره بهداشت و درمان و علوم پزشکی متحول می شه و نتیجه اون سلامت مردم و پیشرفت دانشگاه علوم پزشکی استانه. متاسفانه همانطوریکه ایشون گفته اند نقدها خیلی وقتها منصفانه نیست و دلسرد کننده هست در حالیکه نقد باید سازنده باشه.

 • صادق گفت:

  متاسفانه همیشه این حاشیه ها مانع خدمترسانی میشود گرچه تحول در دانشگاه علوم پزشکی بوضوح قابل رویت است

  • براتی گفت:

   پیشرفتهای روزافزون شروع ساختن کلینیکها و بهبود خدمات بیمارستانی نشان میدهد که خداراشکر غرزدنها و ناسپاسیها و بی اخلاقیها مانع خدمترسانی نشده طلایی که پاک است چه منتش به خاک است هرکه هرچه میخواهد بگوید کارها در حال توسعه است

 • دانشجوی پزشکی گفت:

  الحق که مدیریت قاطعانه وعلمی آقای دکتر چمن روح امیدرا برای همه مردم و دانشگاهیان فراهم نموده و هر روز شاهد خدمات جدیدی در حو ه های مختلف دانشگاه هستیم.

پربازديد