تاریخ درج خبر : 1391/07/02
کد خبر : ۳۳۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -

جرم بیشترین زندانیان کهگیلویه و بویراحمد

حیدری به اشتغال زندانیان پس از آزادی از زندان و اعطای تسهیلات خود اشتغالی از سوی مرکز مراقبت بعد از خروج اشاره و تصریح کرد:در این مرکز متقاضی بعد خروج از زندان با نام نویسی از طریق این مرکز و تعیین شغل پیشنهادی با اعطای وام قرض الحسنه با بهره کم مورد حمایت قرار می گیرد.

مدیر کل زندانهای استان کهگیلویه وبویراحمد گفت:در شش ماه اول سال جاری بیش از 100نفر از زندانیان جرائم غیرعمد از زندان آزاد شدند.

«حمید رضا حیدری» افزود: نزاع دسته جمعی، سرقت، اقدام علیه اشخاص و مواد مخدر جرائمی هستند که بیشترین زندانیان در استان را تشکیل می دهند.

وی اظهار کرد:حدود 50تا60درصد از زندانیان محکوم در زندان های کهگیلویه وبویراحمد در 15 رشته تحت آموزش های فنی وحرفه ای قرار گرفتند که می توان به رشته های کشاورزی وایجاد کارگاههای گلخانه ای ،مکانیک خودرو، لوله کشی ، برق و نقاشی ساختمان، کامپیوتر، پرورش قارچ های خوراکی، آموزش باغبانی ،معرق کاری ،پرورش زنبور عسل، جوشکاری و آموزش صنایع دستی به خانم ها و آقایان اشاره کرد.

مدیر کل زندانهای استان کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد:دستگاههای فنی وحرفه ای و صنایع دستی، جهاد کشاورزی وسازمان نظام مهندسی سازمان هایی هستند که با تامین تجهیزات و نیروی انسانی و پرداخت حق الزحمه مربیان ،اداره کل زندان ها را در آموزش به زندانیان یاری می کنند.

حیدری به اشتغال زندانیان پس از آزادی از زندان و اعطای تسهیلات خود اشتغالی از سوی مرکز مراقبت بعد از خروج اشاره و تصریح کرد:در این مرکز متقاضی بعد خروج از زندان با نام نویسی از طریق این مرکز و تعیین شغل پیشنهادی با اعطای وام قرض الحسنه با بهره کم مورد حمایت قرار می گیرد.

وی حداقل و حداکثر این وام های قرض الحسنه را بر اساس شغل فرد از 5تا 10میلیون تومان دانست و ابراز کرد: در شش ماه سال جاری 83پرونده خوداشتغالی تشکیل شده که به 31 نفر از مدد جویان واجد شرایط بالغ بر 260میلیون تومان تسهیلات خود اشتغالی پرداخت شده است.

مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمدخاطرنشان کرد:راه اندازی مدرسه قرآنی در زندان و آموزش زندانیان در این زمینه ،برگزاری کلاس های فرهنگی در مقاطع و عناوین مختلف و مهارت های زندگی و آموزش به افراد وخانواده های آنان و ارائه خدمات مشاوره از طریق مراکز مشاوره از جمله اقدامات آموزشی این اداره کل در زندانهای استان است.

حیدری اضافه کرد:در راستای مسائل بهداشتی زندانیان اقدامات مفیدی انجام شده از جمله ترک سیگار که چند سالی است در زندان ها شروع شده و تاکنون هیچ زندانی در زندان مصرف دخانیات ندارد و کلنیک های ترک اعتیاد که در زندان ها دائر شده که کسانی که معتاد به مواد مخدر هستند در مدت حضور در زندان در این مراکز مورد درمان قرار می گیرند و سعی و تلاش می شود که با ترک مواد از زندان آزاد شوند .

وی مشکلات عمرانی واعتباری را از جمله مهمترین مشکلات اداره کل زندان های کهگیلویه وبویراحمد دانست وتاکید کرد:ما در برخی شهرستان های این استان نیاز به ایجاد بازداشتگاه جدید داریم و زندان ها باید در استان توسعه پیدا کنند و بحثی که هم اکنون از مهمترین دغدغه این اداره کل است بحث جابه جایی زندان مرکزی برای توسعه فرودگاه یاسوج است که مسوولان باید هرچه سریعتر نسبت به جابه جایی این زندان تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

مدیر کل زندان های کهگیلویه وبویراحمد در پایان ابراز کرد:مدد جویان تحت حمایت زندان ها در تمام رده های سنی هستند اما افراد 25تا35 سال بیشترین مدد جویان را تشکیل می دهند.

+ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد