تاریخ درج خبر : 1393/05/20
کد خبر : ۳۳۷۷۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

کارخانجات شن و ماسه کوهی بیت المال را به تاراج برده اند

سایت استان: سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد گفت: متاسفانه کارخانه های شن و ماسه در شهرستان بویراحمد در یک دست تصمیم و سیاست شتابزده در دامنه های زاگرس احداث شدند و اکنون بیت المال را به تاراج برده اند.
 سعید نظری افزود: مجوزهایی برای احداث کارخانه های شن و ماسه در شهرستان بویراحمد از سوی استاندار سابق کهگیلویه و بویراحمد در عرصه های منابع طبیعی این شهرستان صادر که واقعا تاسف آور است.
 وی با بیان اینکه میزان تخریب های کارخانه های شن و ماسه در عرصه های منابع طبیعی شهرستان بویراحمد ، نگران کننده است، اظهارداشت: با روند کنونی بدون شک حوزه جنگلی زاگرس تبدیل به بیابان می شود.
 سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری بویراحمد با استمداد طلبیدن از استاندار ، مجمع نمایندگان استان و دیگر مسوولان کهگیلویه و بویراحمد برای جلوگیری از روند کنونی کارخانه های شن و ماسه کوهی ، تصریح کرد: گرد و غبارهایی که در آینده ای نه چندان جان مردم بویراحمد را می گیرد بدلیل تخریب گسترده جنگل ها توسط این کارخانجات خواهد بود.

نظری افزود: درختان هزار ساله بلوط در بویراحمد بدلیل کارخانجات شن و ماسه کوهی در حال نابود شدن است و می طلبد تدابیر جدیرتری مسوولان ارشد استانی بیندیشند.

 وی در پاسخ به این سوال که سطح هکتار تخریب عرصه های منابطع طبیعی بویراحمد توسط کارخانجات شن و ماسه کوهی چه میزان است؟ اظهارداشت:  متاسفانه یطح وسیعی توسط این کارخانه ها تخریب که هم اکنون کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد در حال بررسی موضوع هستند.
 سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری بویراحمد گفت: تخریب هایی که توسط کارخانه های شن و ماسه کوهی بر عرصه های منابع طبیعی این شهرستان وارد شده از تخریب آتش سوزی ها و تصرفات غیرقانونی بیشتر شده است.
 نظری از مسوولان ارشد کهگیلویه و بویراحمد خواست تصمیمات جدید و جدی تری برای جلوگیری از روند کنونی فعالیت کارخانه های شن و ماسه در شهرستان بویراحمد این استان بگیرند.
منبع: عصردنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • حمید گفت:

    وای بر مردمی که مدیری با این اظهار نظردر شهرستان مدیریت میکند جناب مدیر خساراتی که کارخانه های حاشیه رودخانه بر منابع طبیعی وارد میکیند اصلا قابل مقایسه با کارخانه کوهی نیست . محیط زیست -کشاورز -پرورش ماه- جهانگردیوووو……. دچار خسارات سنگین میشویم.

پربازديد