تاریخ درج خبر : 1392/04/07
کد خبر : ۳۳۸۹۱
+ تغییر اندازه نوشته -

شورای شهر گچساران و چالش های پیش رو/ سوال از شوراهای جدید

سایت استان: امین صداقتی نیا

انتخابات شورای اسلامی شهر گچساران همزمان با سراسر کشور و به جرات می توان گفت پرشورتر برگزار شد و این شهر چهره های منتخبین شواراهای خود را شناخت.
در این انتخابات که پرشورتر و حماسی تر از انتخابات دوره های گذشته برگزار شد کاندیدهای شوراهای اسلامی شهر گچساران با تبلیغات گسترده و استفاده از انواع توانمندی های خود به صحنه کارزار رفتند، که در پایان این تورنمت نفس گیر 9 نفر از این کاندیدها موفق به حضور در جمع شورای اسلامی شهر گچساران شدند.

5852
از نکات قابل توجه، شور و هیجانی وصف ناپذیر در ایام تبلیغات کاندیدای انتخاباتی شهر گچساران بود که در این ایام کاندیدهای محترم با ارائه برنامه ها و گزارش های خود سعی در جذب آرا داشتند که ارائه رزومه کاری، تجربیات گذشته، مدارک مختلف تحصیلی مرتبط با شوراها و از استفاده !! از جایگاه های برخی افراد شاخص در شهر گچساران که نسبت خویشاوندی با کاندیدها داشتند از جمله این برنامه ها بود که بلا اشاره به انتخابات قصد نگارنده سخنی مختصر با منتخبین محترم است.
همه منتخبین محترم شورای اسلامی شهر گچساران در سخنرانی های خود علاوه بر اعلام مشکلات شهر گچساران به ارائه راهکارهای خود درخصوص بهبود وضعیت این شهر پرداختند که مردم گچساران باز هم مانند دوره های گذشته شاهد وعده ها و قول های این عزیزان بوده و این بار دل استوارتر از قبل دل به آینده ای روشن خوش کرده اند و به منتخبین باتجربه و کارشناس خود امید زیادی دارند.
شهر گچساران به رغم توانمندی ها و ظرفیت های ویژه همواره یکی از محروم ترین شهرهای استان بوده که نرخ آمار بیکاری، رکود طرح های بزرگ عمرانی و نبود زیرساخت های مناسب شهری از جمله مشکلات این شهر بوده که با شعارهای زیبا و عامه پسند کاندیدهای محترم و البته منتخبین محترم شورای اسلامی شهر گچساران به زودی باید شاهد تحولات عظیمی در حوزه های مختلف شهری در بام نفت ایران باشیم.
اما دلخوش بودن به این امر در هاله ای از ابهام است چراکه شواهد نشان از تکرار اتفاقات نامیمون شوراهای قبلی شهر گچساران و برخی اتفاقات درونی آن ها دارد.

amin-sedaghat
آن جایی که همکار رسانه ای در اولین خبر و تحلیل خود درباره شوراهای اسلامی شهر گچساران به صراحت به ایجاد اختلاف بین شوراها دامن می زند و گرو کشی و باندبازی در مسند ریاست شورا را اولین موضوع مورد بررسی و البته مهم خود می داند و باز جای این سوال مطرح است که اگر شورا یعنی گروهی منتخب از میان مردم برای تصمیم گیری و مشورت در امور مختلف شهری، پس چرا ما باید بر سر این موضوع که چه کسی رییس است، اینگونه حساس باشیم؟
کامنت های طرفداران منتخبین و مردم شهر گچساران در زیر خبر ارسالی وبازتاب آن نشان از برخی اختلاف سلیقه ها دارد که نقش تعاملی شوراها و مدیریت این اختلاف سلیقه ها و نیل همه سلیقه ها و افکار به سمت شهری پویا وظیفه مهم شورای جدید شهر گچساران است.
روی سخن ما با منتخبین محترم شورای شهر گچساران است و از آن ها خواهیم پرسید که رویکرد شما در شورای اسلامی شهر جدید تعاملیست یا ریاستی؟
آیا شاهد اختلافات درونی شورا و عدم پیشرفت شهر گچساران بر اثر عدم تعامل اعضای شورا، عدم برنامه ریزی برای اخذ تصمیمات، مسئولیت گریزی و انداختن گناه خود بر گردن دیگری خواهیم بود؟
آیا شورای جدید نسبت به انتقادات و اعتراضات رفتاری منعطف خواهد داشت و پاسخگوی ضعف هایش خواهد بود؟
آیا شورای جدید می تواند به صراحت اعلام کند که در جهت تحقق وعده هایش چه برنامه هایی دارد و اعضای منتخب شورای اسلامی شهر گچساران در اهداف کلی خود به چه نتیجه ای رسیده اند؟
آیا شورای جدید برای توسعه گردشگری و ایجاد فضاهای گردشگری در شهر، ارائه خدمات بهینه به گردشگران و مهمانان، توسعه پارک های محله ای ، ایجاد پارک در مناطق اقماری، پرداختن به مسائل فرهنگی بخصوص پیگیری پروژه مجتمع فرهنگی که اکنون بیش از 9 سال از آغاز عملیات اجرایی آن می گذرد راهکاری دارد؟
آیا شورای جدید درخصوص پیگیری مشکلات سینمای گچساران، پیگیری پروژه باغ فردوس که اکنون محلی برای ارازل و اوباش شده است برنامه ای دارد؟
آیا منتخبین محترم شورای اسلامی شهر گچساران این بار با برنامه ریزی و هماهنگی با سایر نهادها دست به اقدامات اساسی درخصوص شهر خواهند زد و یا اینکه باز هم درپروژه ای بزرگ مانند زیرگذر در گِل خواهند ماند؟
شورای جدید درخصوص پروژه زیرگذر گچساران چه برنامه ای دارد؟
منتخبین محترم درخصوص شهر بازی و استانداردسازی وسائل تفریحی مردم، تنظیف شهری ونصب سطل زباله، ساخت و سازهای غیر مجاز و برخورد قاطع با متخلفین و دفاع از حقوق شهروندان، مبلمان شهری، توجه ویژه به نقاط اقماری، بهسازی و آسفالت خیابان ها، توسعه فرهنگ شهری با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، برطرف کردن ترافیک شهر، توجه به رانندگان و دست اندرکاران بخش خصوصی در ناوگان حمل و نقل عمومی و ساماندهی آن ها، رفع تمرکززدایی بازار شهر، حمایت و توجه به هنرمندان چه برنامه هایی دارد؟
بافت فرسوده و مشکلات آن را نیز نباید فراموش کرد و با درنظر گرفتن اینکه این طرح چرا هنوز بر زمین مانده، شورای جدید دراینخصوص و اجرای این طرح مهم چه برنامه ای دارد؟ و ما شاهد آن بودیم که منتخبین عزیز در برنامه های تبلغیاتی خود موکدانه به این موضوع پرداختند.
مشکلات بیمارستان شهید رجایی در بخش بهداشت و درمان و همچنین کانال های فاضلاب شهری و توجه به بهداشت محیط در شهر گچساران از دیگر مشکلات این شهر است که مشتاقیم بدانیم منتخبین محترم در این خصوص چه برنامه هایی دارند؟
این ها بخشی از مشکلات شهر گچساران بود که منتخبین محترم شهر گچساران در برنامه های انتخاباتی خود بارها بدان اشاره کرده اند و مردم و رسانه نیز بارها آن ها را لمس کرده و به آن ها اشاره کرده که اکنون روز عمل است و مردم و رسانه دوشادوش شوراهای منتخب خود در جهت رفع این مشکلات همراه خواهند بود.
رسانه ها به عنوان رکن چهارم مردم سالاری و باتوجه به وظیفه ذاتی خود در جهت اطلاع رسانی صریح و صحت اخبار در جهت رفع مشکلات جامعه و شهری گام برمی دارد که ضمن احترام به همکاران محترم رسانه ای از آن ها استدعا داریم به جای پرداختن به مسائل کم ارزش، سیاسی و اختلاف فکنانه برای شهر به فکر طرح مسائلی باشند که در آن منافع جمعی که وظیفه اصلی مسئولان و شوراها می باشد بر منافع شخصی ارجح تر باشد و اینطور نباشد که خدای نکرده ما مجبور شویم خودمان را زیر سوال ببریم که در آن صورت لحن گفتارمان قطعا این نخواهد بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد