تاریخ درج خبر : 1393/05/21
کد خبر : ۳۳۹۲۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

واکنش دکتر چمن به سخنان عضو شورای شهر یاسوج

سایت استان: دکتر رضا چمن، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه مراسم افتتاح بخش مراقبت های ویژه قلب بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج در جمع خبرنگاران؛ به انتقادات احساسی چند روز پیش عضو شورای شهر یاسوج واکنش نشان داد و تاکید کرد: “زبان شکر برخی در استان کهگیلویه و بویراحمد کوتاه است و در انتقاد از علوم پزشکی کارهای مثبت را نمی‌بینند و اگر هم می‌بینند ناقص می‌بینند” .

cc4این اولین واکنش رسمی مدیر ارشد سلامت استان به فضا سازی های اخیر درباره بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج است. این روزها ، ظاهرا هرکس فرصتی می یابد، مطالبی ” داستان وار” را در حوزه درمان بالاخص بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج به متن درآورده و دوستان رسانه ای نیز بدون سوال کردن از صحت و سقم موضوع و حداقل رعایت ” انصاف و وجدان خبری” در پرسیدن از مسئولین بیمارستان و حوزه سلامت متن ها را در قالب ” نوشته دریافتی” بدون توجه به بار حقوقی آن منتشر می کنند.
البته صبر و حوصله مدیران سلامت در مقابل انتقادات در نوع خود ستودنی است به گونه ای که علی رغم تکذیب مکرر اخبار ” بدون عنوان و نویسنده” از طرف رسانه ها و انتشار شنیده ها و گفته می شودها! باز سعی کردند ارتباط با رسانه ها دوسویه و تعاملی باقی بماند! و از پیگیری های حقوقی خوددادری و حداکثر به ارائه تکذیبیه ای بسنده کرده اند.
اما امروز بالاخره صبر دکتر چمن هم به پایان رسید و مدیر ارشد حوزه سلامت به کمک همکارانش آمد و این رویه را مطلوب تلاش های صورت گرفته در حوزه سلامت و چاره ساز برای توسعه بهداشت و درمان استان ندانست و تاکید کرد: تعمیرات بیمارستان امام سجاد(ع) بر اساس قانون و مصوبات وزارت بهداشت بوده و آقایان به جای اینکه این کار را تحسین کنند، ناشکری می‌کنند. اشاره تلویحی دکتر چمن به صحبت های عضو شورای شهر یاسوج بود که بیمارستان امام سجاد(ع) را به بیمارستان صحرایی و فاقد امکانات بهداشتی تشبیه نموده بود.
دیگاه صریح دکتر رضا چمن، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البته قبل از آن نیز از طریق رسانه های دیگر بالاخصصدا و سیما و همچنین سایت استان، مورد تاکید قرار گرفته بود. به گونه ای که صدا و سیمای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد نیز روز شنبه با تهیه گزارشی به صورت سرزده و پس از گذشت سه ماه از تهیه گزارش قبلی خود از این بیمارستان بازدید نمود و اتفاقا بر خلاف آنچه عضو شورای شهر و بعضی از رسانه ها نوشته اند؛ تلاش های صورت گرفته و مدیریت دکتر فرزاد وفایی را ستودند، آنجا که گزارشگر برنامه می گوید: قرار بود در این برنامه مدیران کم کار و فعال را معرفی کنیم؛ اما امروز دکتر وفایی رئیس بیمارستان امام سجاد(ع) نشان داد خدمت رسانی به مردم را جزو اولویت های اول خد قرار داده است.
برای دیدن فیلم اینجا کلیک کنید/ لینک فیلم

در این گزارش دکتر وفایی بسیاری از فضا سازی های احساسی و اظهار نظرات ارائه شده در این مدت را به صراحت پاسخ داد و همانگونه که بارها رئیس دانشگاه عنوان کرده بود؛ آمادگی پاسخگویی بیشتر حوزه سلامت به سوالات، درخواست ها و انتقادات مردم را مورد تاکید قرار داد.
مدیر ارشد سلامت استان که در “قاطعیت و قانون مداری” از مدیران توانمند استان محسوب می شود به گونه ای که ” طرح تحول نظام سلامت در استان” را با همین ” قاطعیت و قانون مداری” تاکنون با موفقیت پیش برده و تحسین بسیاری را بر انگیخته است؛ به افتتاح بخش مراقیت های ویژه قلب در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج نیز اشاره نموده و تاکید می کند: بخش CCU جدید بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج 740 میلیون تومان هزینه دربر داشته است که هدیه ای دیگر به مردم قدرشناس هم استانی است.
وی با بیان اینکه تعداد تخت‌های بخش مراقبت‌های ویژه قلب این بیمارستان 6 تخت بود که در این بخش به 10 تخت افزایش یافه است، ادامه داد: هزینه ساخت و ساز فضای فیزیکی این بخش 477 میلیون و 500 هزار تومان شده است و این خدمان انشاالله با افتتاح بخش جراحی قلب در طبقه بالا و آنژیوگرافی در طبقه پایین همین بخش تکمیل خواهد شد.

cc1

دکتر رضا چمن؛ افتتاح این بخش در بیمارستان امام سجاد(ع) و به افتتاح کیلینیک تخصصی دولتی گچساران در پایان همین هفته را نشان از همت مجموعه تحت مدیریتش برای ” تحول” در حوزه بهداشت و درمان استان عنوان می کند و تاکید می کند: 18 هزار بیمار در بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد بعد از اجرای طرح سلامت بستری شدند و از خدمات نظام سلامت و بیمارستان‌ها استفاده کردند.
در خصوص اجرای طرح تحول سلامت از استان‌های پیشتاز هستیم
چمن ادامه داد: اکنون استان ما در خصوص اجرای طرح تحول سلامت یکی از استان‌های پیشتاز در کشور با درصد پایینی از نقاط ضعف قرار دارد و در خصوص زیرمیزی‌های گذشته مشکلات تا اندازه بسیار زیادی از میان رفته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه استان محروم ما بیش از هر استان دیگری از مزایای این طرح نهایت استفاده را خواهد برد، تأکید کرد: امروزه بحث درمان مهم‌ترین مشکل در بین توده‌های محروم جامعه است که دولت با این اقدام خود میزان زیادی از رضایت‌مندی را در بین مردم ایجاد کرد.
در این بین آنچه که بیش از گذشته باید مورد تاکید باشد، پرهیز از اظهار نظرهای غیرکارشناسی در حوزه سلامت است.معضلی که این مدت جدی تر از گذشته خود را در این استان نشان داده است.
شاید همین اظهار نظرها و عدم آشنایی با حوزه تخصصی سلامت، زمینه ساز برخوردهای غیر متعارف و گاها فیزیکی گذشته شده باشد که نقش رسانه در آن نیز نمی تواند قابل تامل نباشد.
تاکید دکتر چمن آنجا بیشتر به خواسته مشترک نخبگان حوزه بهداشت و درمان استان تبدیل می شود که چند روز قبل نیز در گفته های پزشکان متخصص استان و البته با زبان و بیان دیگری مطرح شد؛ ظاهرا حق با دکتر چمن است؛ آنجا که در ابتدای گزارش تاکید می کند: زبان شکر برخی در این استان کوتاه است…

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • بهدار گفت:

  باسلام واحترام
  دکترچمن شخصیت وارسته ای است و به همه زمانها در عرصه سلامت تعلق دارد لطفا بهداشت ودرمان مردم را به سیاست پیوند ندهید در آینده همچون گذشته شاهد تلاشهای بیشتر جناب دکتر چمن در برنامه های تحولی سلامت استان وتوسعه علمی خواهید بود

 • از گچساران گفت:

  با شروع بکار دولت تدبیر وامید و به همت ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان در بهداشت ودرمان انقلاب شده و کاملا تحولات اساسی ومورد نیاز صورت گرفته است . از همه مسئولین نظام جمهوری اسلامی و بخصوص متولیان سلامت استان سپاسگزاریم.

 • حقیقت گفت:

  ریاست دانشگاه علوم پزشکی کلاس شوری اداری را بالا برده .و در جلسات با برنامه و علمی حاضر می شود .

 • ناشناس گفت:

  دو خصلبت بارز دکتر چمن قاطعیت و قانون مداری است. چیزی که حتی بزرگواری هم بدان اعتراف کرد. با آروزی موفقیت برای ایشان. واقعا علوم پزشکی تاکنون از کسی از خبرنگاران شکایت نکرده؟!! با این همه انتقادهای عجیب و غریب! اگه راسته قابل تقدیره

  • از منطقه دیشموک گفت:

   ازپیگیریهایتان برای خدمترسانی به مردم محروم ممنونیم زحماتتان دردیشموک تحسین برانگیز بود در سفر حضرت آیت الله ملک حسینی به منطقه محروم مردم همه به این موضوع اذعان داشتند

   • معلم گفت:

    به رسم قدرشناسی از زحمات دست اندرکاران علوم پزشکی و انجام پیگیریهای لازم برای حضور وزیر محترم بهداشت در منطقه دیشموک و ارائه خدمات بسیار گرانقدر جراحی و پزشکی برای این مردم دراین منطقه سپاس فراوان داریم

 • کارشناس گفت:

  درایت ومدیریت جهادی ریاست دانشگاه علوم پزشکی ستودنیست . امیدواریم با همین سرعت به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی ادامه دهند.

  • علی گفت:

   باید باتمام تلاش از زحمات کارکنان علوم پزشکی تشکر داشت همینکه زیر….. کم شده جای شکرش باقیه

 • nnnn گفت:

  دکتر چمن خدایی ناکرده اگر شما دچار بیماری شوید حاضر هستید در بیمارستان های یاسوج بستری و همینطور مداوا شوید؟؟؟

  • ناشناس گفت:

   به نظر من این کار رو میکنه. مگه میشه کل فامیل و خانواده بزرگ چمن در استان برن شیراز و بهبان و غیره و غیره

 • کارمند گفت:

  همه باید از مدیریت فعلی دانشگاه با کارکردن و صحیح کارکردن حمایت کنیم

 • پزشک همکار گفت:

  ریاست دانشمندوتوانمند دانشگاه باعرض سلام
  در کنار شماکار کردن و گام نهادن جهت توسعه استان آرزوی همیشگی ما بوده و هست

 • اورژانس گفت:

  حمایت دکتر چمن از پرسنل زحمتکش و قدرشناسی ازتلاشهایشان ستودنی است

پربازديد