تاریخ درج خبر : 1393/05/21
کد خبر : ۳۳۹۲۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

کهگیلویه و بویراحمد قطب تولید آب معدنی کشور خواهد شد

سایت استان: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در حاشیه بازدید از واحدهای آب معدنی شهرستان بویراحمد گفت: کهگیلویه و بویراحمد قطب تولید آب معدنی کشور خواهد شد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، باید این موضوع را پذیرفت که امروزه رشد و توسعه صنعتی زمینه ساز اشتغال پایدار است و کهگیلویه و بویراحمد با بهره برداری مناسب از ظرفیت های فراوانی همچون معادن غنی و کم نظیر، آب ‌های روان، منابع ‌طبیعی بکر،  گیاهان متنوع دارویی، نفت و گاز صنعتی می‌گردد و بیکاری این بیماری مزمن و عفونی در جامعه از بین خواهد رفت.

div

سرزمین چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد با شرایط جغرافیای گوناگون و وجود دو منطقه گرمسیری و سردسیری که هر کدام از ویژگی ‌های منحصر به فرد برای سرمایه ‌گذاری بهره می‌برد، ولی تاکنون این قابلیت‌ها و ظرفیت‌ها به خوبی از سوی سرمایه‌گذاران آنطور که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته است.

یکی از ظرفیت های مطلوب کهگیلویه و بویراحمد فراوانی چشمه ‌های آب معدنی استان است که باید تلاش کرد از این ظرفیت عظیم و خدادادی در راستای تولید، اشتغالزایی و توسعه استان استفاده شود.

سرمایه‌گذاری در آب استان یک فرصت مطلوب برای توسعه کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود و فراهم شدن زیرساخت‌ های مناسب برای بهره ‌برداری از آب‌ های معدنی استان زمینه ساز توسعه اقتصادی استان می‌شود.

رتبه دوم کهگیلویه و بویراحمد در منابع آبهای سطحی کشور

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به رتبه دوم استان در منابع آبهای سطحی کشور با 5/8 میلیارد متر مکعب در سال که 10 درصد آب کشور را شامل می شود کهگیلویه و بویراحمد را بهشتی در امر سرمایه گذاری در تولید آب معدنی دانست.

وی اظهار داشت: بیشتر مساحت کهگیلویه و بویراحمدرا مناطق کوهستانی تشکیل می دهد و این شرایط اقلیمی موجب شده است تا این استان به رغم برخورداری از مساحتی کمتر از 1 درصد ایران، بیش از 10درصد آب کشور را در خود جای دهد و رودخانه های مهم بشار، خرسان و مارون که منابع بزرگ آبی محسوب می شوند از کوه های این استان سرچشمه می گیرند.

دیودیده با اشاره به فعالیت 19 واحد آب معدنی در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: این تعداد واحد با حجم سرمایه گذاری 485 میلیارد ریال 540 فرصت شغلی ایجاد نموده است.

16 طرح ایجاد کارخانه آب معدنی در کهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست

دیودیده از آب استان به عنوان سرمایه ای ماندگار یاد کرد و گفت: اکنون 16 طرح ایجاد کارخانه آب معدنی در نقاط مختلف استان با حجم سرمایه گذاری 619 میلیارد ریال و 537 فرصت شغلی در دست اجرا‌ست که از 5 تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی به مشکلات بخش تولید در این عرصه اشاره و با بیان اینکه بازاریابی و هزینه بالای حمل و نقل از مهم ‌ترین مشکلات کارخانه ‌های بسته‌بندی و توزیع آب معدنی است، تصریح کرد: نبود زیر ساخت شبکه‌ای حمل و نقل مناسب و مشکلات جاده‌ای در کشور، بخصوص در کهگیلویه و بویراحمد و همچنین طولانی بودن مسیر باعث افزایش هزینه حمل و نقل این کارخانه‌ها می‌شود که باید در راستای رفع آن برنامه ریزی‌های موثری صورت گیرد.

استانهای جنوب کشور در سیطره آب معدنی های کهگیلویه و بویراحمد

در حال حاضر محصولات تولیدی آب معدنی استان در استانهای بزرگ جنوبی کشور از جمله بوشهر، بندرعباس، خوزستان و فارس توزیع می شود و با توجه به کیفیت و توان رقابتی قابلیت عرضه در سراسر کشور و کشورهای همسایه بخصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس را نیز داراست.

تنوع تولیدی و بسته بندی مناسب عاملی مهم در برندسازی آب معدنی استان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در ادامه تنوع تولیدی و بسته بندی مناسب را عاملی مهم در برندسازی آب معدنی استان دانست و افزود: امروزه رقابت در بازار مصرف با توجه به فاکتورهای کمی و کیفی زیادی همچون میزان تولید، تنوع محصولاتی در شکل های مختلف و متناسب با سلیقه مصرف کننده، مطلوبیت و کیفیت، قیمت، تبلیغات و بازاریابی وابسته است و واحدهای آب معدنی استان نیز چنین مواردی را در سرلوحه کار خود قرار دهند.

بانک ها خود را شریک واحدهای تولیدی بدانند

داریوش دیودیده در پایان تاکید داشت: متاسفانه در زمینه تأمین منابع مالی واحدهای موجود و اجرای طرح های جدید تسهیلات زیادی وجود ندارد و بایستی بانک ها برای حل این مشکل همکاری و همراهی لازم را داشته باشند و خود را شریک تولید بدانند و دست از برخی سختگیری‌ها بردارند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • بانکهای درگرفتن سی وسه درصدسود وشش درصد دیرکرد شریک هستندولی درزیان پرونده را به وکیل بدهند واجرا بکشندونانی برای وکیل که معمولافامیل نزدیک یکی از مسعولین بانک می باشند هم می پزند

پربازديد