تاریخ درج خبر : 1392/04/08
کد خبر : ۳۴۰۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -

لیست استخدام فله ای تیم رسانه ای احمدی نژاد در موسسه ایران

سایت استان: تصمیم به استخدام فله ای نیروهای منصوب به تیم رسانه ای دولت، اقدامی عجیب در راستای باقی ماندن عقبه رسانه ای دولت در اصلی ترین روزنامه دولت ارزیابی می شود.

این اقدام بیسابقه در حالی است که کمتر از 33 روز دیگر تا پایان دولت احمدی نژاد زمان باقی است.

202020

تیم رسانه ای دولت برای موجه جلوه دادن استخدام بیش از 150 نفر از یاران رسانه ای خود، چندین نفر از نیروهای قدیمی روزنامه ایران را که استخدام رسمی پس از سال ها حق طبیعی آنها می باشد را در لیست مذکور قرار داده است.

لیست منتشره شفاف از افرادی که برای استخدام آنها در موسسه ایران توافق شده، مملو از افرادی است که کمتر از چهار سال از حضور آنها در موسسه ایران می گذرد و برخی حتی سابقه چندماه فعالیت در این موسسه را دارند.

این اقدام عجیب تیم رسانه ای دولت روحانی را با بن بست بزرگی در چینش نیروهای خود مواجه کرده و عملا بار مالی بسیار بزرگی در موسسه ایران برای دولت روحانی ایجاد می کند. بسیاری از افرادی که نامشان در لیست مذکور آمده نزدیکی فراوانی به تیم رسانه ای کنونی دولت و افرادی چون مشایی و بهمن شریف زاده دارند.

ماجرای استخدام فله ای در موسسه مطبوعاتی ایران چند روز پیش سبب درگیری تیم مطبوعاتی دولت در این موسسه شد بگونه ای که سایت نکات پرس – که سوم تیر توسط غلامحسین الهام افتتاح شد- در گزارشی از برکناری مدیر عامل این موسسه خبر داده و در گزارشی نوشت: «انتخاب مدیریت ارشد این روزنامه از ابتدا اشتباه بود اما کسانی که به انتخاب این مدیریت اصرار داشتند، خود با مشاهده آثار سوء مدیریتی این رسانه، نظر اولیه خود را تغییر داده و اصراری بر ادامه همکاری با این مدیریت حتی در یک ماه پایانی دولت ندارند.»

اما نکته اینجاست که موضوع نارضایتی از عملکرد مدیرعامل در بین نیست و اختلاف نظر برسر رسمی کردن تعدادی از کارکنان این موسسه درگرفته است.

اطرافیان مدیرعامل ایران معتقدند که او با مشایی هماهنگی کامل دارد و خطش را از او می‌گیرد اما منبع آگاه پایگاه جدیدالتاسیس نزدیک به دولت این موضوع را رد می‌کند. سایت جدید دولتی ها که تاکید دارد این منبع آگاه از نزدیکان مشایی به حساب می‌آید از قول وی می‌نویسد: «مدیریت ایران خط خود را نه از مشایی، که از جای دیگری می‌گیرد و برای همین هم بارها مورد تذکر قرار گرفته.»

همین منبع آگاه در پایان حنیف ستاریان را به افشاگری تهدید می‌کند و می‌گوید که «با توجه به اسناد صوتی و مکتوب به زودی هویت این افراد نزد همگان روشن تر خواهد شد.»

سایت الف هم چند روز پیش در گزارشی با اشاره به این ماجرا نوشت: «اصل ماجرا برسر این است که عده‌ای قصد دارند تا با رفتن دولت نیز صندلی‌های خود را ترک نکنند. این افراد که به یقین دریافتند پس از ۱۲ مرداد جایی در روزنامه ارگان دولت نخواهند داشت از ماه‌ها قبل تلاش می‌کنند تا خود را از حالت قراردادی خارج و جزو کارمندان رسمی دولت کنند. در صورت رسمی شدن این افراد دولت آینده نمی‌تواند به راحتی روزنامه خودش را از وجود اطرافیان مشایی خالی کند و مجبور است آنها را تحمل کند.»

در برخی محافل گفته می‌شود دستور رسمی شدن این افراد را احمدی‌نژاد در آخرین بازدیدش از ایران روزنامه در یک سال پیش صادر شده است اما ستاریان در مقابل این دستور مقاومت کرده. حالا اطرافیان مشایی قصد دارند تا به این بهانه در مدت باقی مانده با جابه‌جایی مدیرعامل به خواسته‌ها خود برسند. همچنین گفته می‌شود که در جریان جلسه چهارشنبه هیات مدیریه روزنامه ایران بر سر این موضوع، بین مدیرعامل و دو تن از اعضای هیات مدیره و تعدادی از کارکنان روزنامه دولت مشاجره پیش آمده است.

1 2 3 4

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد