تاریخ درج خبر : 1393/05/21
کد خبر : ۳۴۰۹۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -

کلنگ زنی خانه بهداشت جهان آباد دشتروم به نمایندگی از 55 خانه بهداشت روستایی

سایت استان: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، از کلنگ زنی خانه بهداشت روستای جهان آباد دشتروم به نمایندگی از 55 خانه بهداشت در استان توسط کمیته امداد و با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و دفتر امور روستایی استانداری با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی خبر داد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، سیدغلامرضا متقی در این مراسم گفت: تعداد 55 خانه بهداشت روستایی با همکاری کمیته امداد، دانشگاه علوم پزشکی و حوزه امور روستایی استانداری کهگیلویه و بویراحمد ساخته می شوند.

IMG_1217 [640x480]
وی اظهار داشت: در راستای ساخت این خانه های بهداشت، 50 درصد اعتبارات از سوی دانشگاه علوم پزشکی، 20 درصد حوزه امور روستایی استانداری و 30 درصد نیز از محل جمع آوری زکات کمیته امداد استان تامین خواهد شد.
متقی زیربنای هر باب خانه بهداشت در مناطق روستایی استان را 84 متر مربع عنوان کرد و گفت: با تامین اعتبارات لازم، در نظر است این تعداد خانه بهداشت تا دهه فجر سال جاری به بهره برداری برسد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز در این مراسم گفت: با ساخت این خانه های بهداشت حدود50 هزار نفر از جمعیت روستایی استان زیر پوشش خدمات بهداشتی قرار خواهند گرفت.
سید رشید غفاری اعتبار مورد نیاز ساخت این پروژه ها را بالغ بر 40 میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: مراقبت های بهداشتی، سلامت باروری، تغذیه، واکسناسیون کودک و بهداشت محیط از جمله خدمات خانه های بهداشت روستایی است.
لازم به ذکر است که روستای جهان آباد دشتروم با یک هزار و 500 نفر جمعیت در 20 کیلومتری شهر یاسوج واقع شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد