تاریخ درج خبر : 1393/05/21
کد خبر : ۳۴۰۹۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

مومن نسب: پدافند غیرعامل یعنی افزایش مقاومت غیرمسلحانه در برابر تهدیدات

سایت استان: مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری کهگیلویه و بویراحمد در کارگاه آموزشی آب و انرژی شرکت آب و فاضلاب شهری استان، گفت: زمانی پدافند غیرعامل فقط متمرکز بر تهدیدات نظامی بود و فقط از تهدید نظامی صحبت می کرد، اما امروز با تغییر اساسی در منشاء تهدیدات، پدافند غیرعامل علاوه بر تهدیدات نظامی، باید تمرکز خود بر خطرات جدیدتری مثل تهدیدات زیستی، بیوتروریسم، بیولوژیک، سایبری و…. معطوف کند.
محمود مومن نسب با تعریفی از پدافند غیرعامل افزود: پدافند غیرعامل یعنی در برابرانواع تهدیدات سخت تاریخ بدون بکارگیری سلاح و مهمات در قالب تمهیدات و تدابیر ویژه و حکیمانه مقاومت کرده و با ارتقای شاخص های پایداری و افزایش بازدارندگی، خود را بهتر از گذشته بیابیم.
وی افزود: اغلب کشورهای دنیا بحث پدافندغیرعامل را در صدر برنامه های خود قرار داده اند، زیرا پدافندغیرعامل کم هزینه ترین راه برای بالا بردن آستانه مقاومت ملی و افزایش بازدارندگی است.
مدیرکل پدافندغیرعامل هدف از برگزاری این دوره‌ را پاسخگویی به نیاز روز، بهسازی و توانمندسازی نیروی انسانی و سازمانهای دولتی و غیر دولتی، معرفی و اطلاع رسانی اصول و مبانی پدافند غیرعامل، فرهنگ سازی مفاهیم اساسی این حوزه برشمرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد