تاریخ درج خبر : 1391/07/03
کد خبر : ۳۴۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

سن کودکان خیابانی در شهر یاسوج

طبق گزارشات ارسالی به فرمانداری کودکان خیابانی شهر یاسوج در سنین بین 12 تا 15 سال قرار دارند و اغلب بومی منطقه هستند …

به گزارش سایت استان، فرماندار بویراحمد در جلسه کار گروه فرهنگی، اجتماعی که با هدف ساماندهی کودکان خیابانی در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: از مهم‌ترین راه‌های مؤثر در کنترل بزهکاری جوانان را ایجاد اشتغال و انجام کار‌ها‌ی فرهنگی، اجتماعی و ریشه‌ای است.

محمد آلفونه به ضرورت انجام اقدامات پیشگیرانه جامعه اشاره کرد، گفت: باید همه مسئولان فرهنگی با انجام اقدامات پیشگیرانه اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و مذهبی زمینه کاهش جرائم و ناهنجاری‌ها و بزهکاری‌ها اجتماعی را فراهم کنند.

فرماندار بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم ساماندهی کودکان خیابانی و کودکان کار اشاره و بر ضرورت همکاری دستگاه‌های مسئول از جمله بهزیستی، کمیته امداد، آموزش و پرورش، هلال احمر در شناسایی این دسته از کودکان و ساماندهی آنان طبق قانون تاکید کرد.

وی افزود: طبق گزارشات ارسالی به فرمانداری کودکان خیابانی شهر یاسوج در سنین بین ۱۲ تا ۱۵ سال قرار دارند و اغلب بومی منطقه هستند و در خانوادهای بدسرپرست و دچار مشکلات خانوادگی رشد یافته‌اند و این معضل اجتماعی در منطقه مادوان مشهود است.

محمد آلفونه گفت: با توجه به الزامات قانونی موجود، بهزیستی به عنوان یک مرجع رسمی در امر ساماندهی کودکان خیابانی فعال است، بقیه ادارات و دستگاهای ذی‌ربط ملزم به همکاری با بهزیستی هستند.

منبع: کبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد