تاریخ درج خبر : 1392/04/09
کد خبر : ۳۴۳۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -

دومین جشنواره منطقه ای انتظار برندگان خود را شناخت/تصاویر

سایت استان: مراسم اختتامیه و معرفی نفرات برگزیده جشنواره ادبی انتظار روز شنبه 8 تیرماه به همت حوزه هنری استان در سالن اداره ارشاد برگزار شد.

در این جشنواره که نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار بویراحمد و جمعی از مسوولان و مقامات اجرایی کهگیلویه وبویراحمد ، پیشکسوتان و شاعران برجسته استان های جنوبی کشور حضور داشتند،  با معرفی برگزیدگان در یاسوج خاتمه یافت.

IMG_3762

مدیر حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد در ابتدای این جشنواره گفت: شاعران و هنرمندان استان کهگیلویه وبویراحمد همچون نگینی در جشنواره و نمایشگاه های ملی و بین المللی می درخشند و توجه بیش از پیش مسوولان و متولیان امور اجرایی و فرهنگی این استان به هنرمندان ضرورت دارد.
رضاپارسیان نژاد ترویج و اشاعه فرهنگ انتظار و تولید آثار فاخر ادبی را از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و افزود: کتابی از آثار برتر شاعران و برگزیدگان جشنواره در حوزه های شعر، داستان و فیلمنامه در آینده تدوین و منتشر خواهد شد.
مدیر حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد در این آیین هنر و هنرمندی را جوهره جامعه دانست و گفت:هنرمندان و شاعران در سه بخش شعر کلاسیک، سپید و داستان کوتاه به رقابت پرداختند.
رضا پارسیان نژاد در ادامه اظهارداشت: در هر بخش سه نفر به عنوان نفرات برگزیده دومین جشنواره منططقه ای ادبی انتظار معرفی شدند.

نفرات برگزیده در بخشهای مختلف به این شرح است:

در بخش شعر کلاسیک علی فردوسی، مهدی جهاندار و محمد سعید میرزایی نفرات اول تا سوم  شدند.
در بخش شعر سپید مهدی نظارتی عنوان نخست را کسب کرد و مریم ترنج و اعظم پشت مشهدی نفرات دوم و سوم در این بخش شدند.
در بخش داستان کوتاه این جشنواره نیز افرا عسکریان ، حمید روزبان  از دهدشت و علی فاطمی به ترتیب صاحب رتبه های اول تا سوم شدند.
در بخش فیلم کوتاه کسی صاحب رتبه برتر نشد و رضا دانش پژوه از یاسوج به عنوان برگزیده جشنواره در این بخش معرفی شد.
به گفته پارسیان نژاد بیش از یک هزار اثر در سه حوزه شعر کلاسیک، داستان و شعر سپید به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود.
گفتنی است این تعداد آثار توسط شاعران و هنرمندان از استانهای فارس، اصفهان، بوشهر، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود.

در پایان این مراسم، هنرمندان استانی با اهداء لوح از آقای زارعی نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس قدردانی کردند.

گزارش تصویری خبرنگار سایت استان از این مراسم:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد