تاریخ درج خبر : 1391/07/03
کد خبر : ۳۴۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

۳۰۵ مرگ غیرطبیعی کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل قبلی پزشکی قانون استان نیز در این آئین با اشاره به اینکه در سال گذشته 305 مورد مرگ غیرطبیعی دراین استان رخ داده است…

به گزارش سایت استان، معاون اداری و مالی سازمان پزشکی قانونی کشور در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه وبویراحمد افزود: باتوجه به اینکه صدور رای برای برخی از پرونده های قضایی از حساسیت بالایی برخوردار است نظر پزشکی قانونی در این پرونده ها نقش مهمی رادر صدور رای ایفا می کند.

حمید داوود آبادی گفت:در حال حاضر ۳۰۰ شعبه پزشکی قانونی در کشور فعالیت دارند که سالانه به ۵/۳ میلیون نفر، خدماتی شامل معاینات بالینی، آزمایشگاهی و تشریحی ارایه می دهند.

داوودآبادی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد مراجعات پزشکی قانونی در سطح کشور را معاینات بالینی تشکیل می دهد اظهار داشت: ۲۰ درصد از این مراجعات را نیز حوزه آزمایشگاه و تشریح به خود اختصاص داده است.

مدیرکل قبلی پزشکی قانون استان نیز در این آئین با اشاره به اینکه در سال گذشته ۳۰۵ مورد مرگ غیرطبیعی دراین استان رخ داده است گفت: این آمار براساس نظر کارشناسان پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد از ۴۰۰ جسد کالبد شکافی شده در این استان بدست آمده است.

وی بیان کرد: در سال ۹۰ بیست و دو هزارو ۷۰۰ پرونده در چهار بخش شامل معاینات بالینی، کمیسون پزشکی، آزمایشگاه و تشریح به پزشکی قانونی استان ارسال شد.

غلام زاده اظهار داشت: از این تعداد پرونده دوازده هزارو ۵۰۰ پرونده مربوط به دو شهرستان بویراحمد و دنا ،چهار هزار و ۵۰۰ پرونده مربوط به گچساران و چهار هزار و ۴۰۰ پرونده نیز مربوطه به شهرستان کهگیلویه است.

بر پایه این گزارش: در پایان این مراسم کامروز امینی به عنوان مدیرکل جدید پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد معرفی ازخدمات سعید غلامزاده مدیرکل سایق تقدیر شد.

منبع: کبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد