تاریخ درج خبر : 1393/05/23
کد خبر : ۳۴۳۵۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -

حقوق افراد بورسیه شده دانشگاه یاسوج را قطع نکرده‌ام

سایت استان: رئیس دانشگاه یاسوج گفت: علیرغم شایعاتی که وجود دارد حقوق افراد بورسیه شده دانشگاه یاسوج را قطع نکرده‌ام و این کار جز اختیارات من نیست.

به گزارش خبرنگار سایت استان، دکتر شاپور رمضانی در نشست رسانه ای با خبرنگاران افزود: برای رشد علمی در یک دانشگاه باید زیرساختهای فیزیکی و دیدگاه علمی وجود داشته باشد. در همین راستا تلاش و نواقصات را رفع می کنیم اما هنوز نواقصات و مشکلاتی در این دانشگاه داریم.3038_635414836954479453_s

وی اظهارکرد: دیدگاه علمی داشتن نسبت به دانشگاه یعنی اینکه در تصمیم گیری ها علمی برخورد کنیم و به هیئت علمی و گروه علمی اهمیت دهیم.

رئیس دانشگاه یاسوج با بیان اینکه بورس بودن بد و گناه نیست، خاطرنشان کرد: در دانشگاههای کوچک مجبورند برای استفاده از نیروهای متخصص یک پیش بینی هایی برای جذب افراد متخصص و توانمند انجام دهند اما در مورد بورسیه جدید حساسیت در این دانشگاه وجود دارد و افرادی بدون اجازه گروه های آموزشی بورس شدند که باید منطقی با این قضیه برخورد شود چراکه کسانی که بورسیه گرفتند شرایط ورود به عرصه را نداشتند و روال علمی و آکادمیک را طی نکردند.

رمضانی تصریح کرد: شرایط علمی و آکادمیک افراد بورسیه وقتی ثابت می شود که در یک مسابقه علمی شرکت کنند و فردی که شرایط لازم را ندارد باید تجدید نظر صورت گیرد.

وی ادامه داد: تقاضای اعضای هیأت علمی دانشگاه یاسوج بود که به ما بگویید بورسیه های آینده ما چه کسانی هستند، هیچ گونه توانی در لغو بورسیه آنها نداشتم و ندارم چراکه این افراد بورس وزارت علوم هستند و این وزارتخانه در این زمینه تصمیم گیری خواهد کرد. در پایان دوره این افراد گروه های آموزشی در خصوص صلاحیت آنها نظر خواهند داد که چه افرادی شرایط لازم را دارند.

رئیس دانشگاه یاسوج با بیان اینکه حدود 80 نفر از افراد بورسیه دانشگاه یاسوج توانمند هستند و از همه سلایق بین آنهاست، افزود: حقوق افراد بورسیه دانشگاه یاسوج را من قطع نکرده ام و اگر کسی چنین چیزی گفت دروغ محض است چراکه در اختیار من نبوده و اگر در اختیار من بود چنین تصمیمی را جزء با معیارهای علمی و آکادمیک در خصوص آنها نمی گرفتم.

رمضانی در خصوص وضعیت و مشکلات دانشکده نفت گچساران و صنعت و معدن چرام بیان کرد: این دانشکده ها مشکلاتی دارند که متأسفانه به هر دلیل کمترین امکانات و زیرساختهای لازم را ندارند. برخی مشکلات این دو دانشکده مربوط به زیرساختهای شهرستانهاست اما ما تلاش هایی داریم که با همکاری فرمانداران شهرستانها برخی از مشکلات این دانشکده ها را رفع و برطرف کنیم. دانشکده نفت و گاز در پنج هکتار زمین است که جای توسعه ندارد.

مشکل اصلی دانشگاه یاسوج پیش بینی نکردن طرح جامع در گذشته

وی مشکل اصلی دانشگاه یاسوج را پیش بینی نکردن طرح جامع در گذشته عنوان و اظهارکرد: باید حداقل برای توسعه و گسترش دانشگاه یاسوج 100 هکتار زمین در نظر گرفته می شد که متأسفانه این امر محقق نشد.

رئیس دانشگاه یاسوج با بیان اینکه با استقلال این دو دانشکده با طی مراحل قانونی موافق هستم، عنوان کرد: حرکت در جهت بهبود دانشکده ها و تلاش برای مستقل شدن آنهاست.

رمضانی ضمن انتقاد از اختصاص ندادن از اعتبارات ماده 180 به دانشگاه های استان گفت: از این اعتبارات به همه دستگاههای استان اختصاص داده شد اما منأسفانه دانشگاههای استان از آن محروم مانده اند.

وی افزود: دلیل اعتراض به برخی از افراد بورسیه شده در این دانشگاه به این است که آنها در این خصوص با گروه‌های آموزشی هیچ مشورتی نشده بود و از گروه های آموزشی نظری نخواستند.

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: گاهاً شرایط بورس افراد یکسان بوده اما به دلایل نامشخص فردی مدنظر ترجیح داده شد که اینگونه برخوردها سبب نگرانی دانشگاهیان شده است. حساسیتی که روی برخی از این افراد که در دورهای گذشته بورس شده به این دلیل است که این افراد بدون اطلاع گروه‌های آموزشی و طی کرد روال‌های معمول بورسیه گرفتند.

رمضانی عنوان کرد: این افراد بر اساس نیاز گروه‌های آموزشی بورس شده‌اند، قطعاٌ برای پذیرش این افراد در هئیت‌علمی دانشگاه یاسوج بر اساس محورهای آکادمیکی و دانشگاه برخورد خواهیم کرد و ذره‌ای از مواضع دانشگاهی در جذب آنها کوتاه نمی‌آیم.

سعی کردم هیچ‌گاه وارد حاشیه‌ها نشوم

وی ادامه داد: سعی کردم هیچ‌گاه وارد حاشیه‌ها نشوم و حاشیه‌هایی که عده‌ای به آن دامن می‌زنند ذره‌ای بر ادامه کارها و فعالیت‌های این دانشگاه خللی بوجود نیاورده است. گرفتار حاشیه‌ها نشدم و یک روز کار دانشگاه را تعطیل نکردم، از حضور دانشجویان در مسائل مختلف دانشگاهی، صنفی،علمی و فرهنگی با تفکرات و گرایش‌های مختلف سیاسی استقبال می‌کنم.

رئیس دانشگاه یاسوج جایگاه دانشگاهی دانشگاه یاسوج را در بین دانشگاه‌های کشور خوب ارزیابی کرد و افزود: تعداد مقالات دانشگاه بسیار زیاد است و رتبه بالای دانشگاه مربوط به تلاش اعضای هئیت علمی است و هیچ ربطی به مدیریت‌های گذشته و حال ندارد.

آغاز فعالیت کانون های فرهنگی با محوریت دانشجویان

رمضانی بیان کرد: در زمینه فرهنگی و دانشجویی کارهایی در این دانشگاه در حال انجام است و انشاء الله بتوانیم با فعال کردن کانونهای فرهنگی و علمی اقدامات خوبی انجام دهیم. نشریات و انجمن‌های علمی تمام رشته‌های دانشگاهی دانشگاه یاسوج طبق آیین نامه فعال است.کانون های فرهنگی با محوریت دانشجویان فعالیت خود را با برگزاری انتخابات آغاز کردند.

وی خاطرنشان کرد: سیاست ما در دانشگاه یاسوج به تبع وزارت علوم اینست که فعالیتهای اجتماعی و فرهنگی دانشجو محور باشند و دانشگاه بستر و زمینه را برای انجام فعالیتهای آنها فراهم کند.

داشتن برنامه استراتژیک برای تبدیل شدن به قطب پژوهشکده گیاهان دارویی کشور

رئیس دانشگاه یاسوج با اشاره به برنامه های این دانشگاه در زمینه گیاهان دارویی عنوان کرد: برنامه استراتژیک برای تبدیل شدن به قطب پژوهشکده گیاهان دارویی در کشور داریم.

رمضانی افزود: می توان با جذب اعضای هیئت علمی و ایجاد زیرساخت های لازم افق روشنی برای دانشگاه یاسوج ترسیم کرد. دنبال خرید و یا واگذاری زمین برای توسعه و واگذاری دانشگاه یاسوج هستیم

وی در خصوص فرجی دانا، وزیر علوم و تحقیقات و بحث استیضاح او در مجلس تصریح کرد: آقای فرجی دانا فردی کاملا علمی و آکادمیک است و باید حرکت های اکادمیک خود را تا هر جایی که می تواند جلو ببرد و بر اساس قانون حرکت و عمل کند.

رئیس دانشگاه یاسوج تأکید کرد: تا آخرین لحظه ای که در دانشگاه یاسوج هستم کار می کنم و زمانی که به من گفتند دیگر نمی خواهد مدیر دانشگاه باشید می پذیریم و از این دانشگاه خداحافظی می کنم.

روند اداره خوابگاهها در سالهای اخیر باعث مشکلاتی شد

رمضانی در باره وضعیت خوابگاه و کمبود خوابگاه در مراکز آموزش عالی استان خاطرنشان کرد: دو نوع خوابگاه ملکی و خودگردان وجود دارد اما متأسفانه روندی که در سالهای اخیر بخصوص در شهر یاسوج و استان کهگیلویه و بویراحمد به هر دلیل اجرایی شد مالکان ساختمانهای چند طبقه خود را بعنوان خوابگاه اداره می کردند و حساسیت لازم وجود نداشت در حالی که قانون برای ورود و خروج از خوابگاه داریم که این مسأله باعث مشکلاتی شد.

وی اظهارکرد: از هفت ماه پیش این مسأله را در شورای دانشجویی شورای تأمین مطرح کردم که نباید اجازه اداره خوابگاههای دانشجویی بصورت مستقیم به افراد و بخش خصوصی داده شود بلکه باید دانشگاهها خوابگاهها را اداره کنند تا همجور استفاده از دانشجویان نشود چراکه تا کنون به پدانشجویان خوابگاههای به اصطلاح خودگردان ظلم می شد.

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: در دانشگاه یاسوج خوابگاههای ملکی برای دختران و خوابگاههای خودگردان برای پسران است که این خوابگاهها وضعیت خوبی نداشتند و در حال تلاش برای بهتر شدن وضعیت خوابگاههای خودگردان هستیم.

کهگیلویه و بویراحمد تنها استانی که پارک علم و فناوری ندارد

رمضانی بیان کرد: تنها استانی که به علت نبود زمین پارک علم و فناوری ندارد، استان کهگیلویه و بویراحمد است و در صورتی که زمین به این امر اختصاص داده شود در سال آینده بودجه برای آن اخذ خواهم کرد.

وی عنوان کرد: برای راه اندازی دبیرستان دانشگاه دخترانه و پسرانه در شهر یاسوج همکاری لازم را داشته باشد و فضای لازم را به این امر اختصاص دهد تا این مرکز علمی مجددا در این شهر راه اندازی شود.

زیر ساخت های رفاهی در این دانشگاه ضعیف است

رئیس دانشگاه یاسوج در خصوص وضعیت زیر ساختهای رفاهی در دانشگاه یاسوج اضافه کرد: زیر ساخت های رفاهی از جمله خوابگاهها، سلف سرویس، ایاب و ذهاب و امکانات رفاهی در این دانشگاه ضعیف است و مشکلاتی دارد که برخی از آنها مربوط به دانشگاه و برخی تیز مربوط به شهر است.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • استاد گفت:

  کاش همه منصفانه قضاوت میکردن ونه اینکه هر که بر اساس منافعش کامنت میذاشت.

  خداییش یکی که هم قصد کار کردن داره و هم توان کار کردن ببین چه جوری تخریبش میکنن.
  من مطمینم اگه رمضانی رو بذارن واقعا دانشگاه یاسوج مدینه فاضله میشه.

 • دانشگاه یاسوج گفت:

  ایشان درست میفرمایند. حقوق بورسیه ها را قطع نکرده اند چون با نامه نگاری ایشان به وزارت خانه حقوق آنها از مرکز قطع شده است و فقط دکتر رمضانی حقوق بیست نفر از مامورین به تحصیل و اعضای هیات علمی مشغول به تحصیل و همکاران خود را قطع کرده است!!!!!!!!!!!!!!

 • اردوان گفت:

  درود بر دکتر رمضانی انشا اله پابرجا هستی.

 • عبداله گفت:

  اقای ……. حتما جناب عالی هم ازرانت های گذشته سودمند شده اید!!!!!!بورسیه نورچشمی اقای……!!!

 • حسن زاده گفت:

  دست و پا نزن…به یاری حق رفتنی شدی…

پربازديد