تاریخ درج خبر : 1392/04/09
کد خبر : ۳۴۳۵۲
+ تغییر اندازه نوشته -

آمار عجیب سرانه مطالعه در کهگیلویه: 72 دقیقه و 40ثانیه

سایت استان: رییس کتابخانه های عمومی کهگیلویه  در مصاحبه ای با ایرنا در حالی آمار مطالعه در شهرستان را می دهد که عدد 72 دقیقه و 40 ثانیه کمی عجیب به نظر می رسد.

123654789

اول اینکه مشخص نمیکند مطالعه درسی و غیر درسی هر کدام چه سهمی از این سرانه دارند و هم اینکه این دقت در اعلام سرانه کمی عجیب است که ثانیه را هم اعلام میکند اما سهم هر بخش را (به عمد)  مشخص نمی کند وهمه را  یاد درج عدد تماشاگران فوتبال در اسکوبورد ورزشگاه میندازد که مدتی سوژه برنامه ورزشی نود بود.

دوم اینکه این مسئول در بخشی از صحبتهای خود از کاهش 43 درصدی آمار عضویت در کتابخانه های شهرستان خبر می دهد.

صحبتهای این مسئول در پی می آید:

رییس کتابخانه های عمومی کهگیلویه سرانه مطالعه در کشور را 79 دقیقه عنوان کرد و گفت: سرانه مطالعه در این شهرستان 72 دقیقه و40 ثانیه است.
ˈمحمد طلا سیاهیˈ با اشاره به اینکه سرانه مطالعه در این شهرستان با استان برابری می کند افزود: برای هر 100 نفر چهار متر مربع فضای مطالعه وجود دارد.

وی تعداد کتابخانه های شهرستان کهگیلویه را 11 باب اعلام کرد و گفت: برای هر یکهزارو 400 نفر یک باب کتابخانه عمومی در شهرستان وجود دارد.

سیاهی با اشاره به اینکه جمعیت شهرستان کهگیلویه 153 هزار و 695 نفر است تصریح کرد: از این تعداد پنج درصد جمعیت شهری و دودرصد جمعیت روستایی عضوکتابخانه های عمومی هستند.

وی تعداد اعضای فعال کتابخانه های عمومی را پنج هزارو 435 نفر عنوان کرد وابرازداشت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 43 درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به رشد 40 درصدی تعداد کتابهای موجود در کتابخانه ها نسبت به سال گذشته عنوان کرد: 110 هزارو 549 جلد کتاب در کتابخانه های این شهرستان موجود است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد