تاریخ درج خبر : 1393/05/23
کد خبر : ۳۴۳۶۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -

کودک ۷ ساله دهدشتی در انتظار آغوش مادر

شاید بارها از کنار این صحنه‌ها به راحتی گذشتیم یا اینکه فقط آهی کشیدیم و بس اما این بار به خاطر چشمان معصوم ایلیا هم که شده کمی تأمل کنید.

مهناز اسفندیاری ساکن دهدشت بیش از 6سال است که به علت تومور مغزی زمین‌گیر شده است.

139305202311399373395303

مادرم جوان است هنوز بر روی گونه‌هایش چروکی دیده نمی‌شود دستانم را بارها به سوی آسمان بلند کردم می‌دانم خدا صدایم را می‌شنود  اما… توهم این بار به حرف‌های من گوش بده به درد دلهایم لطفأ گوش بده.

چشمان ایلیا به لب‌های مادرش دوخته است شاید یکبار دیگر ایلیا را صدا بزند.

ایلیای هفت ساله در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، اظهار کرد: تنها آرزوی من این است که یکبار دیگر مادرم مرا در آغوش بگیرد.

دوست دارم با مادرم حرف بزنم اما او نمی‌تواند خاله زلیخا می‌گوید مادرم خوب می‌شود منم هر شب دعا می‌کنم شاید خدا به حرفهایم گوش دهد.

ایلیا با چشمان معصوم و کودکانه‌اش در جستجوی محبت مادر رنج می‌برد.

دستها و چشم‌های ایلیا به دستان مسئولان کهگیلویه خیره بود تا شاید مادرش را یاری کنند شاید مهناز یک بار دیگر ایلیا را صدابزند. مادری که بیشتر وقت‌ها چشمانش بسته است وهرازگاهی چشمانش باز می‌شود و ایلیا را جستجو می‌کند.

ایلیا حتی از داشتن نعمت پدر هم محروم مانده است و دوسال پیش و برای همیشه طعم تلخ یتیمی را چشید.

شاید دایی‌ها و فامیل مادرش بر غم و غصه‌های ایلیا مرحم بگذارند اما هیچ کس پدر آدم نمی‌شود.

به دستان آبی پدر قسم می‌خورم به دستانی که شاید هزاران ایلیا از داشتن آن محرومند ایلیا چشم انتظار کمک مردمان نوعدوست ایران است.

تنها دلخوشی خانواده مهناز شنیدن صدای نفس‌های اوست که نشان از زنده بودن است و تنها بارقه‌های امید که شاید دوباره لبخند را برلب خانواده اسفندیاری بنشاند.

زلیخا اسفندیاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم،اظهار کرد: مهناز 36سال دارد و 6سال پیش به علت تومور مغزی قدرت تکلم و حرکتی خود را از دست داده است.

زلیخا خواهر مهناز گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات ما نبود دستگاه MRI در شهرستان است و همین امر سبب بروز مشکلات بیشتری برای مهناز شده است.

وی بیان کرد: بدون وجود تخت روان مخصوص ما نمی‌توانیم حتی یک قدم مهناز را حرکت دهیم و به گفته پزشک او حرکت غیر اصولی و هرگونه تکان دادن او سبب بروز مشکلات جسمی بیشتری برای مهناز می‌شود.

زلیخا اسفندیاری بابیان اینکه همسر مهناز،سیامک الهی نژاد سال 91 در اوج جوانی بر اثر سرطان معده درگذشته است،ابراز کرد: اکنون تنها سرپرست ایلیا مادرم است که خودش نیز به علت کهولت سن به یک پرستار نیاز دارد.

زلیخا عنوان کرد: اگر مسئولان و خیران بتوانند در هزینه‌های درمان مهناز به ما کمک کنند امیدی برای بهبودی دوباره مهناز و بازگشتش به زندگی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: پزشک مهناز ابتدا به ما گفتند که خواهرم تا سه ماه دیگر بیشتر زنده نمی‌ماند اما اکنون 6سال از آن زمان می‌گذرد پس امیدی به بهبودی مهناز وجود دارد.

زلیخا اسفندیاری بیان کرد: هزینه بهبودی مهناز مشخص نیست اما امیدوارم معجزه‌ای رخ دهد و خواهرم دوباره در کنار فرزندش طعم خوشبختی را بچشد.

شاه‌بی‌بی رزمگیر مادر مهناز چشم راست خود را از دست داده و اکنون پرستاری مهناز را بر عهده دارد.

شاه‌بی‌بی که هزاران آرزو برای دختر جوان خود داشته بود اکنون تنها همنشین شب‌های سرد وساکت مهناز است.

شاید شاه‌بی‌بی چشم دیگرش را به خاطر اشک‌های شبانه که بر بالین دخترش جاری می‌شود از دست بدهد.

139305202317393493395313

شاه‌بی‌بی، بیان کرد: هر بار با دیدن ایلیا به آینده گنگ و مبهم او می‌نگرم که بعد از من چه کسی از او مراقبت می‌کند؟

شاه‌بی‌بی ابراز کرد: دلم از دنیا سیر است شاید مهناز من هم اکنون می‌توانست با پسرش در پارک قدم بزند با او بستنی بخورد و بازی کند اما 6سال است که در گوشه این اتاق رنگ خوشبختی را ندیده است.

چشمان معصوم و دستان کودکانه ایلیا چشم انتظار یاری دستان سخاوتمند زنان و مردانی است که غم دیگران را غم خود می‌دانند و برای زندگی همنوع خود ارزش قائل هستند.

به امید روزی که مهناز کودکش را درآغوش بگیرد و آینده و رویاهای ایلیا را بسازد و این امر مساعدت و یاری خیران عزیز را می‌طلبد.

هموطنان عزیز می توانند کمک های نقدی خود را با واریز به کارت شماره 6037691711042713 بنام مهناز اسفندیاری قدم خیری در این زمینه بردارند.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • دادجو گفت:

  خدابه حق آبروی حضرت زینب (س)شفاش بده خب یک شماره حساب بدین هرکس درحدتوانش کمک کنه

 • محمد گفت:

  خداوند شفا بده

 • یلدا گفت:

  درک میکنم پدر من تو کما بود توی خونه زندگی نباتی داشت هرگز هم از کما خارج نشد وضعیت مالی آن چنانی ندارم ولی تا جایی که بتونم کمک میکنم حتی 1000 تومن میدونم خدا صدبرابرشو میده

 • احمدرحیمی گفت:

  خدارو به ابروی بی بی دو عالم زهرای مرضیه قسم ان شالله شفافش بده

 • فرشید گفت:

  یه شماره تلفن بنویسید که خبر بدیم پول ریختیم به حساب،هم استانیهای عزیز هر کدوم به اندازه توانایی کمک کنید و نشون بدین دنیای مدرن حس نوع دوستی رو ازمون نگرفته،تازه خدای ناکرده یک لحظه تصور کنید این اتفاق برای خودمون بیوفته

 • همشهری ازدهدشت گفت:

  باخواندن شرح حال خانم اسفندیاری ،چنان متاثرشدم که اشک از چشام جاری شد،اگه بابستری شدن ودرمان در تهران برای ایشان مقدور میشود ،بنده میتوانم هزینه های درمان وبیمارستان را مهیا کنم وبه خواست خدا لبخند را برلبان ایلیا بنشانیم ، (اگه امکان دارد ادرس داده شود تاازنزدیک برنامه درمان پیگیری شود)

 • بویراحمدی گفت:

  خدا شفا بده

 • ابوالفضل گفت:

  انشا… به حق خانم فاطمه زهرا شفا پیدا میکند

 • محسن گفت:

  ای خداااااااااا. هر چی سنگه جلو پای لنگه

 • شب جنون گفت:

  ممنون ازشما عزیزی که این مطلبو بیان کردی.لطفا ادرس این خانواده رو اگه ممکنه بدین..اگه نتونیم کمک مالی بکنیم لااقل میتونیم به عیادتش بریم وازایلیا وخانوادش دلجویی کنیم…من ازچرامم وسعی میکنم درحدتوان بهشون خدمت کنم

 • امیر گفت:

  با سلام و آرزوی سلامتی برای این مادر گرامی وامید رهایی ایلیا از این درد بزرگ که واقعآ برای چنین سنی وزنه ایست غیره قابل حمل.آنهایی که دم از دین وعدالت میزنند برای رسیدن به قدرت به واسطه سیاست, ومیگویند که دین از سیاست جدا نیست.چشما نتان را باز کنید وثابت کنید که دین مکمل سیاست است.خوشیهای سیاست را میبینید وظایف دینی را چشم بینا ندارید؟آهای آهای آنهایی که برج میسازید برای نام, غافل از همنوعتان در کف یک لقمه نان!بخدا جمع کردن اموال بیش از حد شاید برایتان لذتبخش باشد اما اگر تجربیات را مرور کنید همه شدند تیر در دست وارثین برای مقابله با یکدیگر . خیلی ها هستند اضافه بر نیاز زیاد دارند, درست است کار کردند زحمت کشیدند ,ضمن آنکه بعضیها زحمتی برای برجهای سر به فلک کشیده شان نکشیدند ولی میشود همگی در یک امر با هم برابر شوند (کمک برای شاد کردن دل دیگرانی که مثل شما انسانند) سرکشی به چنین افرادی را فراموش نکنید لا اقل بخاطر آنکه مقایسه کنید زنگی دیگران را وبفهمید در چه حد از زنگی و زنده بودن خود لذت میبرید.میدانم هستند کسانی که وقتی این نوشته مرا میخوانند هزاران بدو بیرا نصیبم میکنند اما می ارزد یکی از آن هزاره تحت تاثیر این گفته های من قرار گیرد.به امید آنکه این همنوع ,هم استانی,به بهبودی کامل برسد و ایلیا که از نعمت داشتن پدر محروم است با بحبود مادر نداشتن پدر را از یاد ببرد.با تشکر از شما عزیزی که به خود زحمت دادید واین مطلب را مطالعه فرمودید.

 • ناشناس گفت:

  خوب آدرسش کجاست؟
  بیشتر توضیح بدین

 • ناشناس گفت:

  سلام نیازهای پزشکیش رامشخصا اعلام کنید باافتتاح یک شماره حساب ، قطعا پزشکان ومردم کمک خواهند کرد

پربازديد