تاریخ درج خبر : 1393/05/21
کد خبر : ۳۴۳۶۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -

طرفدار دانشگاه سیاسی هستم

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه از حرکت‌های دانشگاهی حمایت می‌کنم اما نه به صورت مطلق، خاطرنشان کرد: هرگز با گرایش‌های سیاست بازانه کاری ندارم بلکه طرفدار دانشگاه سیاسی هستم نه دانشگاه گرفتار سیاست بازی.

url به گزارش سایت استان، آیت‌الله سید شرف الدین ملک حسینی در دیدار با اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه یاسوج، گفت: دانشگاه نباید به جایگاهی برای به قدرت رسیدن برخی‌ها تبدیل شود بلکه دانشگاه مرکز علم، تحقیق و پژوهش است.

وی علمی را در موفقیت و رشد انسان تأثیرگذار دانست که هدف خدایی داشته باشد و اظهار کرد: جهت دانش ممکن است در انسان ایستا باشد یا بی پایان، وقتی که هدف از علم و دانش خدا باشد این جهت نامتناهی است.

 آیت‌الله ملک حسینی با بیان اینکه، فردی که خوف از خدا نداشته باشد عالم نیست بلکه تنها مخزنی از گذاره‌ها و محفوظات است، تصریح کرد: عالمی که علمش موجب خوف از خدا شده است، متواضع و فروتن است.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: علم باید مقدمه‌ای برای رشد روح انسان باشد و علما به معنای واقعی در دین اهل کوشش هستند که این پایگاه علمی آنها موجب رشد عقلی و روحی شان می‌شود.

آیت‌الله ملک حسینی، نتیجه نگاه «علم برای علم» را ساخت بمب هسته‌ای و سلاح‌های کشتار جمعی عنوان و بیان کرد: نگاه «علم برای ریاست و سیاست» نیز سبب دیکتاتوری و کشتار انسان‌ها می‌شود که نمونه بارز آن امروز اتفاقاتی است که در خاورمیانه توسط آمریکا جهت کشتار مسلمانان اجرا می‌شود.

وی در ادامه به نگاه انقلاب اسلامی به دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: هدف انقلاب اسلامی ایران در دانشگاه‌ها این بود که علم در دانشگاه‌ها جهت‌مند شوند و جهت علم خدایی باشد و دانش‌ها در راستای رشد وجود حقیقی انسان باشد.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه از حرکت‌های دانشگاهی حمایت می‌کنم اما نه به صورت مطلق، خاطرنشان کرد: هرگز با گرایش‌های سیاست بازانه کاری ندارم بلکه طرفدار دانشگاه سیاسی هستم نه دانشگاه گرفتار سیاست بازی.

آیت‌الله ملک حسینی افزود: حمایت از حرکت های دانشگاهی مطلق نیست چنانکه در حرکت‌های عجولانه در اوایل دوره جدید مدیریتی این دانشگاه تذکرهای لازم را دادم و هرجا که حرکت مثبتی انجام گرفت نیز حمایت کردم.

وی با اشاره به اینکه طرفدار دانشگاهی هستیم که حیات و نجات بوم ما را به دنبال داشته باشد، بیان کرد: اما طرفدار صرفا طرفدار یک بومی‌گرایی نیستیم.

وی اولویت اول دانشگاه را علم و تحقیق خواند و گفت: دانشگاه نباید به جایگاهی برای به قدرت رسیدن برخی‌ها تبدیل شود بلکه دانشگاه مرکز علم، تحقیق و پژوهش است.

نماینده استان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: باید از برخی تصمیمات در دانشگاه یاسوج مانند تشکیل اتاق فکر اسلامی‌سازی دانشگاه و روند انتخابی رؤسای دانشکده‌ها تقدیر کرد. اما در اتاق فکر اسلامی باید اسلام شناسان وجود داشته باشند و در انتخاب رؤسا نیز اگر هدف اعتلای دانشکده ها بوده است قابل تقدیر است.

آیت الله ملک حسینی از مخالفت خود با بلاتکلیفی دانشگاه در زمینه اداره شدن با سرپرست گفت و خاطرنشان کرد: نهادهایی مانند بسیج در دانشگاه‌ها باید تقویت شوند و تعامل بین اعضای هیات علمی و کارکنان با ریاست دانشگاه حفظ شود.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد