تاریخ درج خبر : 1392/04/09
کد خبر : ۳۴۴۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

استاندار:در اتاق کار بعضی مدیران می توان فوتبال بازی کرد

همواره نشست‌های اداری به غیر از متن حواشی جالبی دارند که بیان این حواشی می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات باشد.

نشست شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد از این دست بود که در آن حواشی مهمی مطرح شد.

در این نشست دو ساعته استاندار کهگیلویه و بویراحمد به موضوع شرکت‌های سهامی توزیع سهام عدالت اشاره کرد و گفت: باید بپرسیم که در این شرکت‌ها چه کاری انجام می‌شود و این سودی که به حساب شرکت‌های سهام عدالت ریخته می‌شود آیا به درستی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

سید حسین صابری با انتقاد از نحوه کار این شرکت‌ها ادامه داد: باید یک جلسه یک ساعته برای این شرکت‌ها به صورت تخصصی بگذاریم تا بدانیم در این شرکت‌ها چه می‌گذرد و این مقداری که به حساب فقیر و فقرا می‌رود چه سرنوشتی دارد.

2037

در این خصوص مدیرکل اقتصاد و دارایی کهگیلویه و بویراحمد لب به سخن گشود و گفت: این شرکت‌ها تقریباً خصوصی هستند و به همین خاطر نمی‌توان نظارتی بر آن‌ها داشت که استاندار در جواب گفتند؛ هر چه که باشند ما اجازه نمی‌دهیم به دلیل عدم نظارت سرمایه‌های افراد محروم و مستضعف به هدر برود.

در ادامه این نشست موضوع ترانزیت استانی در جلسه مطرح شد و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی پیشنهادی داد و گفت: فکر می‌کنم این، یک پیشنهاد ملی می‌تواند باشد که در برخی استان‌ها از جمله استان ما که آب چند استان را تأمین می‌کند حق آبه و ترانزیت آن گرفته شود که استاندار به شدت با این موضوع مخالفت کرد و گفت؛ هر چیزی که در این مملکت وجود دارد ملی است و متعلق به همه مردم است.

در این نشست صابری همچنین از وضعیت آب و قطعی آن در بیشتر شهرهای استان گلایه کرد و گفت: روزانه چندین و چند تماس و پیامک دارم که در آن مردم از وضعیت قطعی آب در شهرها و روستاهای استان گلایه دارند.

وی در همین خصوص با تأکید به مسئولان آب و فاضلاب شهری و روستایی برای رفع این معضل از مردم هم خواست تا آب آشامیدنی را برای مصارف دیگر از جمله آبیاری کردن درخت‌های کوچه و یا سبزی‌کاری در باغچه‌ها استفاده نکنند.

بیشترین زمان این جلسه صرف موضوع فضاهای اداری استان شد که در آن استاندار از وضعیت این فضاها به شدت انتقاد کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد شدید از بعضی مدیران که اطلاعات غلطی در ارتباط با فضاهای اداری خود می‌دهند، افزود: بیش از 50 درصد این اطلاعاتی که آقایان به ما می‌دهند درست نیست.

صابری از بازدید چند روز اخیر خود در یکی از شهرستان‌های استان گفت و به فضای اداری یکی از دستگاه‌ها با یک کارمند و پنج اتاق خالی اشاره کرد و افزود: آن اداره تنها یک کارمند داشت و چندین اتاق خالی در حالی که در همان شهرستان بسیاری از اداره‌ها مشکل فضا داشتند و می‌شود حداقل دو اداره دیگر با آن فضا مشکل خود را برطرف کنند.

مسئول ارشد اجرایی در استان کهگیلویه و بویراحمد نمونه‌ای از فضاهای اداری که بی‌خود و بی‌جهت در این استان برای یک دستگاه ساخته شده را مربوط به فنی و حرفه‌ای چرام دانست و تصریح کرد: این مرکز به اندازه‌ای بزرگ است که می‌تواند سایت اداری همه اداره‌های آن شهرستان شود.

وی گریزی هم به فضاهای اداری برخی اداره‌ها و اتاق‌های آنچنانی در این اداره‌ها زد و عنوان کرد: اتاق کار بعضی مدیران به اندازه‌ای بزرگ است که می‌توان در آن‌ها فوتبال‌ بازی کرد.

صابری گفت: توقع این است که مدیران خودشان بدون این‌که به آن‌ها تذکری داده شود، مسائل را رعایت کنند.

وی افزود: متأسفانه می‌بینیم که برخی دوستان سوار خودروهای آنچنانی می‌شوند و شیشه‌ها را تا آخر بالا می‌کشند و کولرها را روشن می‌کنند که این با اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبری فاصله دارد.

صابری ادامه داد: اگر می‌بینید که من استاندار سوار پراید می‌شوم و رفت و آمد می‌کنم به خاطر خودنمایی و ژست گرفتن جلوی مردم نیست بلکه برای این است که شما مدیران هم یاد بگیرید و چنین عمل کنید.

منبع : فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد