تاریخ درج خبر : 1392/04/10
کد خبر : ۳۴۵۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

احداث مجتمع بزرگ تجاری در مدرسه قدیمی ایثارگران یاسوج

سایت استان: اگر از میدان هفت تیر یاسوج عبور کرده باشید در ضلع جنوبی این میدان مدرسه قدیمی را می بینید که در تجاری ترین نقطه شهر واقع شده است.

این مدرسه فضای بسیار زیادی از نقطه مرکزی شهر یاسوج را به خود اختصاص داده است که همیشه بر سر احداث مجتمع تجاری، بحث هایی بین آموزش و پرورش و اوقاف و امور خیریه را به وجود می آورد که هر کدام ادعای مالکیت بر سر این مدرسه را داشتند.

200

اما در جدیدترین تصمیم توافق شده که این مکان به مجتمع تجاری تبدیل شود و به باور بسیاری این تصمیم خیلی زودتر از این باید اتخاذ می شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بالاخره قفل مدرسه مخروبه میدان هفتم تیر که در زمین وقفی بود شکسته شد و این مکان به مجتمع بزرگ تجاری تبدیل می‌شود.

سید حسین صابری در نشست کارگروه موقوفات کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: از اوایل حضورم در استان از وجود تأسیساتی از آموزش پرورش، تربیت بدنی و بهزیستی در عرصه موقوفه‌ای در مجاورت میدان هفت تیر با خبر شدم که در راستای ساماندهی آن جلسات متعددی تشکیل شد.

وی افزود: با تشکیل جلسات متعدد جهت تخلیه این عرصه توسط این دستگاه‌ها و تحویل آن به اوقاف رایزنی‌هایی صورت گرفت.

مقام ارشد اجرایی در استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: با توجه به وجود مدرسه‌ای قدیمی و غیر مطمئن در عرصه مذکور، با همکاری اداره اوقاف استان و سازمان اوقاف کشور در یکی از زمین‌های متعلق به آموزش و پرورش استان، مدرسه‌ای به مساحت تقریبی 700 مترمربع در محل زمین‌های آموزش و پرورش در دولت‌آباد طی سه الی چهار ماه آینده به همت اوقاف ساخته شده و فضای آموزشی مخروبه حاضر به یک مدرسه نوساز منتقل می‌شود.

استاندار افزود: اوقاف متناسب با برنامه‌های مدون خود و با همکاری سازمان اوقاف کشور در این عرصه آزاد شده مجتمع تجاری ـ خدماتی احداث می‌کند و در عین رونق و برداشتن گامی در راستای رشد و تحول استان، حرکتی در جهت ترویج و تعمیق فرهنگ وقف صورت می‌گیرد.

استاندار گفت: دولت می‌تواند به عنوان نهاد اجرایی با حفظ موقوفات و ایفای تعهدات کلی در راستای سیاست‌های موجود در عرصه و اعیان موقوفات در ابقا و احیای فرهنگ وقف تأثیرگذار باشد.

صابری با بیان اینکه تبیین فرهنگ و اثرات وقف با توجه به اثرات ماندگاری که این فرهنگ در طول تاریخ اسلام داشته در راستای گسترش فرهنگ وقف کارساز است، اظهار داشت: خیرات این فرهنگ در توسعه فرهنگ دینی و بعضا رفع مشکلات اقتصادی آشکار است و باید در این خصوص به مردم اطلاع‌رسانی شود.

وی افزود: با توسعه فرهنگ وقف در قالب اقدامات اقتصادی، می‌توان برخی از مشکلات اقتصادی گروه‌های آسیب‌پذیر جامعه را برطرف کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد