تاریخ درج خبر : 1392/04/10
کد خبر : ۳۴۵۴۴
+ تغییر اندازه نوشته -

جلوی متجاوزان به حریم پارک جنگلی یاسوج را خواهیم گرفت

سایت استان: استاندار کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه پارک جنگلی یاسوج متعلق به همه مردم ،گردشگران و شهروندان این شهر است ، گفت: هیچ کس حق دخل و تصرف در این مکان عمومی و گردشگری را ندارد.
سید ˈحسین صابری ˈ افزود: همان گونه که دست متعرضان به رودخانه بشار یاسوج را کوتاه کردیم جلوی متجاوزان به حریم پارک جنگلی را نیز خواهیم گرفت.

202

وی بیان کرد: متصرفان حقیقی و حقوقی و مدعیان مالکیت پارک جنگلی یاسوج یک هفته فرصت دارند تا اسناد و مدارک قانونی خود برای تصرف زمین های این پارک را ارایه دهند.

صابری میزان مساحت پارک جنگلی یاسوج را افزون بر 870 هکتار عنوان کرد و افزود: این پارک یکی از جاذبه های طبیعی و مناظر بکر و گردشگری شهر یاسوج است و هرگونه تجاوز و تصرف اراضی این پارک ممنوع است.

وی اظهار داشت: مسوولان و متولیان امور باید زیرساخت ها و امکانات لازم را برای حضور بیشتر گردشگران و شهروندان در این مکان تفریحی و گردشگری فراهم کنند.

وی با بیان اینکه با تذکر اصحاب رسانه، تماس های تلفنی مردم و بازدیدهای صورت گرفته از دست درازی به این پارک با خبر شدم ، افزود: بر همین اساس امروز نشستی را با مسوولان از جمله منابع طبیعی برگزار کردیم و پس از آن به همراه آن ها بازدیدی از پارک جنگلی این شهر داشتیم.

وی با بیان اینکه امروز در بازدیدی که به همراه برخی مدیران اجرایی و امنیتی و متولیان امور گردشگری و منابع طبیعی از این پارک انجام شد افزود: بخش هایی از آن از سوی برخی افراد فنس کشی شده و ادعای مالکیت اراضی این پارک عمومی را دارند.

صابری با بیان اینکه قرار شد تا این افراد در اسرع وقت مستندات قانونی خود را ارایه دهند ، افزود: تا روشن نشدن تکلیف نهایی هیچ کس حق کوچکترین دخل و تصرفی در این پارک را ندارد.

صابری به واگذاری بخشی از پارک جنگلی که در محدوده شهریاسوج واقع شده به اداره کل راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت: حتی این سازمان نیز باید اسناد و مدارک خود را مبنی بر تصرف این بخش از اراضی محدوده پارک جنگلی به کمیته مستندسازی استان ارایه دهد.

صابری تاکید کرد: شهرداری یاسوج نیز موظف شد تا اجازه صدورهیچ گونه مجوز ساخت و سازی را نیز به احدی درمحدوده پارک ندهد و هر گونه تغییرکاربری باید بر اساس طرح مصوب در کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری استان باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد