تاریخ درج خبر : 1393/05/25
کد خبر : ۳۴۶۲۸۵
+ تغییر اندازه نوشته -

عده‌ای با پرونده‌سازی، اصلاح‌طلب را اصولگرا و اصولگرا را اصلاح‌طلب نشان دادند

به گزارش سایت استان، جمشید ضرابی در جلسه تجلیل از خبرنگاران که از سوی نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در سالن اجتماعات نهاد کتابخانه‌های استان برگزار شد، افزود: من به عنوان یکی از اعضای خانه مطبوعات از عملکرد این خانه راضی نیستم.

ضرابی-2

وی اذعان داشت: متأسفانه در مواردی شأن و جایگاه خبرنگاران مورد هتک حرمت و پرونده‌سازی قرار گرفت که این موضوع با معیار اخلاق و اهداف رسانه‌‌ای سازگار نبوده است. ضمن‌آنکه با تمام توان و قدرت از حق و حقوق خبرنگاران در مقاطع مختلف دفاع کرده و نگذاشتیم، عده‌ای موقعیت طلب به شأن و جایگاه آنان لطمه وارد کنند.

مدیرمسئول هفته‌نامه مشتری در ادامه تأکید کرد: روندی بر فضای مطبوعات استان و خانه مطبوعات حاکم شد که عده‌ای برای رسیدن به موقعیت خود با پرونده‌سازی، اصلاح‌طلب را اصولگرا و اصولگرا را اصلاح‌طلب نشان دادند که این امر برخلاف رویکرد رسانه‌ای است.

ضرابی افزود: عده‌ای شبانه با برگزاری جلسات مختلف برای اعضای خانه مطبوعات برنامه‌ریزی می‌کردند که این ترفندها خانه مطبوعات را از اهداف خود دور و برای اعضا استرس و یاس ایجاد می‌کرد.

وی گفت: با تلاشها و پیگیریهای فراوان در ادامه راه خانه مطبوعات همه تلاش خود را به کار گرفتیم که چیزی را از خبرنگاران مخفی نکنیم و برای حرمت و جایگاه خبرنگاران جلسات خانه مطبوعات را به دفتر نشریات و خبرگزاری‌ها انتقال دادیم.

رئیس خانه مطبوعات استان در ادامه  بیان داشت: وقتی متوجه شدیم که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در حمایت از اصحاب رسانه تعطیل است با تلاش و پیگیری فراوان جلسات کارگروه ویژه بررسی مشکلات خبرنگاران را در استانداری به دستور استاندار محترم تشکیل شد.

وی در همین ارتباط نیز گفت: نشست کارگروه ویژه خبرنگاران با حضور مدیران کل، مدیران عامل بانک انصار، قوامین و سپه، نماینده شهرداری یاسوج، مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان، مدیرکل آموزش و پرورش و تعدادی دیگر مدیران و معاونان ادارات کل استان به ریاست معاون محترم سیاسی و امنیتی برگزار شد که خروجی بسیار خوبی برای خبرنگاران و اصحاب رسانه در پی داشت.

رئیس خانه مطبوعات استان یادآور شد: از اقدامات خوب مدیرکل آموزش و پروش استان در راه خدمت به خبرنگاران و اصحاب رسانه نباید غافل شد چون اولین دستگاهی بود که به کمک خبرنگاران استان آمد به طوری که تمام خانه‌های معلم در سراسر کشور موظف شدند  خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد را با شرایط فرهنگیان پذیرش کنند، ضمن‌آنکه رستوران، مکانهای ورزشی و تفریحی این نهاد با حداق هزینه در اختیار اصحاب رسانه استان قرار گرفته است.

ضرابی افزود: به عنوان مثال در چهارمین نشست بررسی کارگروه ویژه خبرنگاران که در استانداری برگزار شد، 14 مصوبه معتبر در پی داشت که مصوبات برای اجرای نهایی از سوی استاندار محترم اعلام می شود.

وی با تقدیر از مدیریت و معاون محترم بانک انصار در استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: این مؤسسه در کمترین زمان ممکن بعد از چهارمین جلسه نشست بررسی کارگروه ویژه خبرنگاران، تعدادی افرادی از خبرنگاران را که موظف شده بود وام قرض الحسنه در اختیار آنان قرار دهند در سریعترین وقت ممکن به وعده خود عمل کرد که جای تقدیر و تشکر دارد.

رئیس خانه مطبوعات استان با اظهار تأسف از اینکه 98 درصد رسانه های مکتوب کهگیلویه و بویراحمد نیمه فعال است، تصریح کرد: خبرنگاری بخاطر طلب 20 میلیون ریالی خود از دستگاهی به دادگستری شکایت برده که جای تاسف دارد.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • فرهنگ گفت:

  خانه مطبوعات کدام مشکل خبر نگار و رسانه را حل کرده جناب ضرابی خانه مطبوعات یک تشکل غیر دولتی است چند مرتبه جنابعالی درب خانه مطبوعات را باز کردی و داری فرافکنی می کنی

 • مطبوعه گفت:

  توجیه گری دیگر فایده ای ندارد.وام 28 درصد که همه بانک ها میدن.خروجی خانه مطبوعات چه بوده است؟نظرتون در باره خبر نگار واقعی هنوز همان است که گفه بودی؟

 • سلام گفت:

  کار نماینده متاسفانه بویر احمد که خواستگاه اصول گرایی اش صد در صد مشخص است، فقط با پرونده سازی دنبال حذف اصلاح طلبان واقعی و رنگ اصول گرایان بجای اصلاح طلبان است.
  این درد را کی باید درمان کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • بلادشاپور گفت:

  آخ پول چقدمردم رابداخلاق کرده ای !!!!!!!!!!!!

  • خبرنگار گفت:

   بلاد شاپور عزیز، بوی کباب شنیدی بابا خر داغ می کنند ، پول کجا بود چرا بحث را انحرافی می کنید نقد علمکرد مدیر ارشاد است اگر پولی سراغ داشتی یه اس بده

 • m گفت:

  احسنت بر این مدیر توانمند

پربازديد