تاریخ درج خبر : 1393/05/25
کد خبر : ۳۴۶۳۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -

وزیر را به صحن علنی مجلس می‌کشانم

نماینده بویراحمد و دنا در واکنش به درخواست خبرنگاران در انتقاد از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت:  وزیر ارشاد را در صورت عدم توجه به تذکر به صحن علنی مجلس می‌کشانم.

زارع

به گزارش سایت استان غلام‌محمد زارعی در حاشیه مراسم تجلیل از اصحاب رسانه استان، افزود: برای حل مشکلات خبرنگاران به خصوص در استان کهگیلویه و بویراحمد ابتدا در صحن علنی مجلس به وزیر ارشاد تذکر داده و در صورت عدم پاسخگویی مناسب به آن، آقای جنتی را برای سئوال به صحن علنی مجلس می‌کشانم.

وی با انتقاد از رویه‌ای که وزارت ارشاد در خصوص خبرنگاران و حق و حقوق آن‌ها دارد، افزود: من به نوبه خود از همه توان نمایندگی استفاده خواهم کرد و در قالب تذکر و یا سؤال مشکلات خبرنگاران را از وزیر ارشاد پیگیری خواهم کرد.

زارعی گفت: نباید اجازه دهیم حق خبرنگاران و اهالی رسانه و مطبوعات ضایع شود چرا که سختی کار آن‌ها بر همه روشن و آشکار است.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان این که هر چند خبرنگاران و رسانه‌ها کمتر از هر مسئولی در این استان به خبرهای وی می‌پردازند اما ارتباط خود را با آن‌ها همواره حفظ کرده است، افزود: تا هنگامی که خبرنگاران نقد منصفانه خود را بیان نکنند هیچ مسئولی در کار خود موفق نخواهد بود که ما نیز از این نقد منصفانه بی‌نیاز نیستیم.

بر پایه این گزارش تعداد زیادی از خبرنگاران چه آنان که در پشت تریبون قرار گرفتند و چه آنان که در جلسه نشسته بودند، همه از مدیریت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نسبت به بی‌توجهی به رسانه‌ها و مطبوعات ابزار نارضایتی کردند که همین امر واکنش تند نماینده بویراحمد و دنا در پی داشت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • حرف ناب گفت:

  سلام دردانه کلام تقدیم به شما؛

  ز عطرِ حـریم تـو اگر دوریم ،

  دلخوشیم به نسیمِ گاه گاهِ نگاهـت…

  موج وبلاگی ” ثامن الائمه ” بمناسبت میلاد امام رضا(ع)

  http://harfenab.ir/index.php/pishnahad2/4434-2014-08-16-09-43-19.html

  لطفا انتشار دهید تا در ثواب این کار شریک شوید

  حرف ناب-مرجع وبلاگ نویسان استان کهگیلویه و بویراحمد

 • ط گفت:

  با سلام خدمت دوستان عزیز اولا بیاد به روز قیامت بترسید وبه خاطر مسایل سیاسی ناحق به هیچ انسان مسلمان برچسب ناحق نچسپانید مگر وظیفه نماینده در مملکت اسلامی ما چی هست مگه نیست که در مجلس ازحقوق موکلین خویش دفاع نمایدوبه فکر قوانین مفید باشد برای مملکت ولی زات اقای زارعی این است که انسانی خالص وبی ادعا میباشد که در خدمت مردم هست ولی سایر نمایندگان ما فقط فکر شان این شده که کدام شخص پست ندارند که بردارن بیارن صاحب منصبش کنن اون که شهرهای خودشون ول کردن اومدن تویاسوج بابا به خدا سایر مناطق استان هم خاک هممون هست وبیاید اگه انسان های شریف ودلسوز هست به هر جناح سیاسی هم که باشند بزارید این ادمای دلسوز که فقط به فکر مردم هستند خدمت به این مردم شریف ونجیب بکنن ولی مسولین که دارای پست ومقام هستید به فکر خون شهدا باشید به فکر اون جوان های رعنای که همچیزشون بابت انقلاب دادند حالا بچه هاشوناز بیکاری دارن پرپر میشن ترا خدا به فکر این مردم باشید

 • ع -مردانی گفت:

  باید بپذیریم که دیگر وقت این حرف ها گذشته و برای نمایندگی در مجلس با یه بسراغ انسانهایی با قابلیت بسیار بالا رفت انسانهای توانمندی که هم در منطقه خوب درخشیده اند هم در سطح ملی یک مدیریت موفق را به منصه ظهور رسانده باشند . نماینده ای که نه فقط بتواند خوب حرف بزند یا با حضور در مراسم فاتحه خوانی به تعهدات اخلاقی خود در مقابل مردم پاسخ دهدبلکه فردی که ضمن تسلط بر چند و چون های مدیریتی در منطقه آنهم با ویژه گیهای خاص قبیله ای ، بتواند با زعما و بزرگان مملکت ارتباط برقرار نماید . درست است که کار مجلس قانون گذاری است . درست است که نمایندگان باید بیشتر وقت خود را صرف قانون گذاری و رفع مشکلات قانونی کنند اما در مجلس ما وظیفه ی یک نماینده سوای قانون گذاری سمت و سوی دیگری پیدا کرده است بدین معنا که یک نماینده مضاف بر قانون گذاری باید تجربه ی کافی و وافی مدیریتی داشته با بحث بودجه و اعتبارات ملی و منطقه ای نیز کاملا آشنا باشد.باید بتواند با تحلیل آمار و ارقام خوب تجزیه وتحلیل کرده و مهندسی فکر نماید و کارشناسانه ارائه ی طریق دهد و در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی اقتصادی و فرهنگی نیز کاملا صاحب نظر باشد .

 • امیر گفت:

  سلام خدمت مخاطبان.درسته که قانون واختیارتی وجود دارد که نماینده مردم وزیری را به سحن علنی مجلس بکشاند اما کاش قانونی هم بود که از طریق حداقل یک پیامک نظر مردم را در رابطه عملکرد نماینده مدعی جویا میشد.و ای کاش فیلم زمان نشتهای تبلیغاتی آن نماینده را موجود بود که چه وعده هایی که ندادند و عمل نکردند.خدا را شاهد میگیرم منظورم از وعدها حتی یک وعده خدمت شخصی هم نبوده چون خوشبختانه کار شخصی که روی زمین مانده باشد ندارم.

 • فرهنگ گفت:

  اکثر اینها بازار یاب اند

 • دلخون گفت:

  اقای زارعی توهم بزرگواری نماینده کهکیلویه شدی .بلدنیستین اعتراض کنین لااقل نگاه مسئولین کشوری را به این استان بدبین نکنید. بابا آرد شد کیسه ای 40هزارتومان .این اداره ارشاد وهنرمندان چه گلی به سر مردم این استان ردند .به خدا با هزینه هایی که در حوزه هنری شد می تونستیم چندین بیمارستان درگوشه ونقاط مختلف این استان زد.کمی به فکر مردم محروم باشید .

 • م . محمدحسيني گفت:

  اولتیماتوم دوست خوبم آقای زارع مانند انفجار بمب صوتی است که فاقد هر گونه اثر و کارایی در اردوگاه حریف است . نه تنها طرف را به عقب نمی راند بلکه با دادن هوشیاری لازم دستش را برای سرکوبی و حمله به مواضع حساس بازتر می کند. آقای زارعی به عمل کار براید به سخن رانی نیست و به قولی دوصد گفته چون نیم کردار نیست . خواهیم دید!!!!

 • تقوي گفت:

  بکش بکش که داری خوب می کشی

 • کارمند گفت:

  نوسازی را چکارش کردی

 • مرادی گفت:

  په زی بو ککا. برش دارین همه راحتا بون

 • سيدي گفت:

  درسته که ارشاد و کمالوند ضعیفن و عملکرد قابل دفاعی ندارن ولی این چیزا بر ای مردم اب و نان نمیشن . بهتره به فکر اب و نان مردم باشین

 • ميرزاي گفت:

  اقای زارعی کاش برای دیگر مسائل حاد استان هم که تعدادشان یکی و دوتا نیست وزرای مسئولشان را به پرسش میگرفتی . فقط همین کمالوندی و ارشاد تنها نارسایی استان نیستن

 • حسن زاده گفت:

  بوی انتخابات مجلس به مشام میرسد و هنوز خبری از حسنک نیست!!!!حسنک کجایی؟گاو زبان بسته از تشنگی چشمش به بهارستان میخ شده و دمش به بالا سیخ!!!مرغهای آبادی منتظر آب و دان بودند و خبری از حسنک نبود!!!حسنک کجایی؟حسنک تازه فهمیده بود که برای خاموش کردن اعتراضات باید وعده های آتشین داد…اما حیف که عمرا آدم این کار نبود!!!!حسنک کجایی؟؟؟

 • قبولی گفت:

  اینکه مدیری درجلسه ایحضورپیدا نکند جای هیاهویی دارد مشکل فرهنگ استان عمیتر است واینها بهانه ,مسأله ناتوانی مدیر فرهنگ وارشاد است ,درک فرهنگ به معنی علمی آن ازدانش وتوان اجرایی اوخارج است,

 • وظيفه شناس گفت:

  کاش کمالوندی خودش برای رفتن پا پیش می نهاد تا دست خیلی ها برای بهانه جویی در استانه انتخابات خالی میشد.

 • ساعيد رمضاني گفت:

  اینطور که آب و هوای سیاسی نشون میده ، وقت رفتن کمالوندی هم رسیده . این بازار سیاست دوست و دشمن نمیشناسه

 • ف. صادقي نيا گفت:

  اگر میخواین ورش دارین خوب ورش دارین ، دیگه چرا دنبال بهانه می گردین

 • علي نجفي گفت:

  احسنت آقای زارعی . ثابت کردی که با هیچ مسئولی عهد مودت دائمی نداری . نماینده هم باید نماینده مردم باشه نه مسئولان .

 • ع. محمديان گفت:

  حالا که آقای کمالوندی افتاده رو دور رفتن ، فرصتی پیدا شده که دوست و دشمن از هرطرف رو سرش بزنن . انصاف هم خوب چیزیه

 • محمد شاكري گفت:

  آقای زارعی مشکلات استان زیاده و ما تو بخش فرهنگ از همه استانهای دیگر بیشتر مشکل داریم . شنیده شده مدیر فعلی با نظر مساعد حضرتعالی ابقا شده . امیدواریم اینطور نباشه

 • عزيزي گفت:

  دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس ؟ اگه ضعیفه چرا ابقایش کردین ؟ تو این استان قحطالرجاله

 • علي طهماسبي گفت:

  رضایی
  جناب آقای زارعی ، نماینده مردم بویراحمد ودنا ، مگر دغدغه و نارسایی های حوزه فرهنگ و هنر در این استان محروم فقط منحصر به حوزه خبری و خبرنگاران عزیز استانی است که حضرتعالی وزیر دستگاه مربوطه اش را به این خاطر به پرسش بگیری . هزاران سوال بی جواب بر روی دست و دل حوزه فرهنگ و هنر استان مانده و کسی نه فریاد هنرمندانش را می شنود و نه گوش کسی به فریاد ها و نالش های دلسوزانه اصحاب فرهنگ بدهکار است . مگر تا کی و چند باید جامعه هنری و فرهنگی لابه و فریاد کند و مسئولین چشم فراموشی به خواست به حق این جامعه برای تغییر مدیر و و ایجاد تحول در بدنه‌ی فرهنگی استان بکشند؟ ماها و روزها یکی پس دیگری سپری میشود و در همچان بر پاشنه‌ای می چرخد که بود . مگر برای تغییر یک مدیریت ناکار آمد ، آن هم در عرصه فرهنگ و هنر که تأثیر گذار ترین عناصر اجتماعی در آن نهفته است باید تا کی فال خوب و بد بکشیم و چشم به تأثیر سعد و نحس ستارگان بدوزیم؟ ترا به آن پیمان مقدسی که با این مردم برای حفظ و ضیانت از حقوقشان بسته‌اید کمی هم به خواست آنان توجه کنید و نگذارید مصالح این مردم در آتش تبانی های شوم بسوزد و مدیران ضعیف و ناکارآمدی به استان تحمیل شود که جبران آسیب‌ها و صدمات آنان در آینده کار را مشکل کند . آقای زارعی و دیگر نمایندگان محترم مردم ،عرصه فرهنگ و هنر استان مانند مریضی که تنگ نفسی مبتلا است به شدت به هوای تازه نیازمند است . دست بر دست نگذارید که این بیمار در اثر احتقان جان بسپارد

پربازديد