تاریخ درج خبر : 1392/04/11
کد خبر : ۳۴۷۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -

اینجا رانندگان نرخ تعیین می کنند!

سایت استان: محسن محقق

این روزها شاهد حرف و حدیث های زیادی از سوی مردم در مورد افزایش کرایه تاکسی در یاسوج هستیم ، حرف و حدیث هایی که مسئولین تکذیب می کنند اما واقعیت چیزی دیگریست.

1012

درحالی که در تاریخ 28/2/92 نرخنامه کرایه تاکسی های درون شهری یاسوج با انجام اصلاحاتی در شورای اسلامی شهر به سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی ابلاغ گردید و نرخ کرایه تاکسی های درون شهری یاسوج مشخص و ابلاغ شده است ولی با این حال هنوز هم زمزمه‌های تخلف تاکسیرانان و افزایش خودسرانه ی کرایه ها در بعضی از مناطق شهر به گوش میرسد، تخلفاتی که یا به بهانه نبود پول خرد برای باقیمانده پول مسافرین صورت می گیرد و یا متاسفانه برخی رانندگان تاکسی نه تنها نرخ کرایه مصوب را رعایت نمی کنند بلکه با رفتاری غیرمودبانه کرایه بیشتری مطالبه می کنند.

رانندگان تاکسی وقتی با اعتراض مسافران مواجه می شوند بلافاصله توقف کرده و می گویند نرخ کرایه این میزان است اگر اعتراض دارید پیاده شوید.

تاکسی داران در حالی نرخ کرایه ها را بطور دلخواه دریافت می کنند که اگر نظارت کافی از طرف سازمان تاکسیرانی صورت گیرد بطور قطع آنها نمی توانند تا این حد حق مسافران را تضییع کنند.

پیامد افزایش کرایه هم چیزی نیست جز نارضایتی مسافران و دامن‌زدن به گرانی‌ها،در این میان رانندگان تاکسی افزایش کرایه‌ها را به گرانی‌های لجام‌گسیخته اخیر ربط داده و برخی نیز عنوان می‌کنند که اگرچه قیمت بنزین افزایش پیدا نکرده اما قطعات یدکی و روغن خودرو گران شده است و از طرفی آنها هم باید مایحتاج زندگی خود را با قیمت بالاتری نسبت به ماه‌های پیش خریداری کنند.

این درحالیست که مردم از این افزایش قیمت ناراضیند اما با توجه به مُصِر بودن رانندگان به افزایش نرخ کرایه تاکسی در سطح شهر مجبور به پرداخت این مبالغ هستند.در مقابل رانندگان هم با بیان اینکه چگونه است که حقوق کارگران ، هزینه های مایحتاج زندگی ، هزینه های وسایل جانبی خودرو و … افزایش می‌یابد اما نرخ کرایه‌های تاکسی باید ثابت بماند ، می گویند: متاسفانه مسئولان تاکسیرانی هیچ حمایتی از رانندگان تاکسی نمی‌کنند و در مقابل از این قشر زحمت کش انتظار دارند، با وجود افزایش تمام هزینه‌های زندگی درآمدشان هیچ افزایشی نداشته باشد.

در شهر یاسوج یک هزار و ۴۰۰ دستگاه تاکسی و بیش از ۶۰۰ تاکسی درآژانس ها وجود دارد که منبع درآمد خوانواده های بسیاری می باشند.

حال سوال این است که راه چاره برای وضعیت راننده های تاکسی چیست؟ نباید از تنها قشری که مستمر و بدون حاشیه خدمت رسانی به مردم را در دستور کار دارد به راحتی گذشت. به نظر می‌رسد برای آنکه نرخ کرایه‌ها افزایشی نداشته باشد و مردم فشار کمتری را تحمل کنند باید فکر اساسی اندیشیده شود.خاطر نشان می شود سال گذشته نیز رانندگان به صورت غیر قانونی نرخ کرایه ها را افزایش دادند و به دلیل عدم برخورد قاطع مسئولان با این افزایش نرخ کرایه ها امسال شاهد تکرار این اقدام سوی رانندگان هستیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد