تاریخ درج خبر : 1392/04/11
کد خبر : ۳۴۷۵۸
+ تغییر اندازه نوشته -

چرا میزان مشارکت استان در انتخابات کاهش یافت؟

سایت استان: *شین – الف

مردم کهگیلویه و بویراحمد در ادوار مختلف انتخابات ها همیشه مشارکتی بیش از میانگین کشوری داشته و رکوردار بیشترین حضور بوده اند و با این حضورهای حداکثری همیشه عشق و علاقه خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی به اثبات رسانده اند.

15

 

به طور مثال در آخرین انتخابات قبل از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم یعنی انتخابات مجلس نهم، این مردم با 88درصد مشارکت جایگاه نخست را در کشور به نام خود ثبت کردند تا بار دیگر مورد تحسین مقامات نظام قرار گیرند. با این حال در انتخابات ریاست جمهوری اخیر به هر دلیلی مسئولان نتوانستند آرای مردم را به خوبی جمع کنند و میزان مشارکت در این انتخابات به میزان 74درصد رسید تا کهگیلویه و بویراحمد پس از سه دهه جایگاه خود را به دیگر استانها دهد و حتی استان همسایه یعنی چهارمحال و بختیاری با میزان مشارکت 88درصد در این انتخابات گوی سبقت را از استان ما ربود.

این در حالی است که مسئولین انتخابات به جای پاسخگویی در این خصوص که چرا کمترین میزان مشارکت کهگیلویه و بویراحمدی ها در زمان مسئولیت آنها رقم خورده است، به فرافکنی در این خصوص پرداخته اند.

16

 

اخیرا معاون سیاسی و امنیتی که ریاست ستاد انتخابات استان را نیز بر عهده داشت در مصاحبه ای ادعای عدم شرکت 26درصد مردم در انتخابات را کذب دانسته و گفته:” ممکن است برخی از نامزدهای انتخاباتی که موفق به کسب آرای مردم نشده اند با بیان این مطلب سعی در مخدوش کردن نتیجه آرای مردم داشته باشند.” اینکه این معاون محترم از آمار مشارکتهای مردم این استان در انتخاباتهای گذشته اطلاع نداشته باشد جای تعجب دارد و عجیبتر اینکه او در روز و شب انتخابات کجا بوده که صفهای طویل مردم را در شعب اخذ رای ندیده و چگونه به عنوان معاون سیاسی و امنیتی هیچ گزارشی به او در خصوص اعتراض مردمی که تا پاسی از شب ماندند و نتوانستند رای دهند، ارائه نشده است. این گفته معاون استاندار نه تنها توجیه خوبی نیست بلکه ضعف او را در مدیریت انتخابات و امنیت استان بیشتر متبلور می سازد. با این حال وی در مصاحبه اش توپ را به زمین استاندار و فرمانداران و حتی وزارت کشور هم انداخته تا بگوید که کمترین نقش را در این اوضاع داشته است. رضوانی گفته است: تمدید زمان انتخابات با درخواست فرمانداران و دستور استاندار انجام می شود. او همچنین گفته است: تعیین تعداد صندوق های رأی مورد نیاز در انتخابات بر عهده وزارت کشور است و با تشخیص هیئت اجرایی و نظارت می تواند افزایش یابد. در هر حال این انتخابات گذشت و امیدوارم درسی برای مسئولان شود تا حداقل اگر آگاهانه یا ناآگاهانه نتوانستند به وظایفشان به خوبی عمل کنند، شجاعت عذرخواهی از مردم را داشته باشند.

.

*مطلب وارده یکی از کاربران سایت استان که با نام مستعار برای سایت فرستاده شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد