تاریخ درج خبر : 1391/07/03
کد خبر : ۳۴۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

مشکلات ارتباطی بخش کبگیان مرتفع می شود

سایت استان: نماینده بویراحمد و دنا در مجلس با بیان اینکه کبگیان از قطب‌های کشاورزی به خصوص کشت برنج در استان است، گفت: مسئولان به کشاورزی بخش کبگیان توجه بیشتری کنند.

غلام‌محمد زارعی با بیان اینکه بخش کبگیان ظرفیت‌های ویژه‌ای در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی دارد، اظهار کرد: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کبگیان برای توسعه‌یافتگی وجود راه‌های ارتباطی نامناسب است.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: جاده دسترسی به مرکز بخش کبگیان و اتصال آن به مرکز استان دارای نقاط حادثه‌خیز زیادی است که امیدواریم این مشکلات به زودی و با تدبیر مسئولان راه و شهرسازی برطرف شود.

زارعی در ادامه به آماده بودن مسیر دسترسی بخش کبگیان و مرکز این بخش به جاده ارتباطی اصفهان به یاسوج خبر داد و گفت: بسیاری از مشکلات مردم در زمینه عبور و مرور از طریق این محور برطرف خواهد شد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی به دیگر محور ارتباطی این بخش که به محور پاتاوه به دهدشت متصل می‌شود، اشاره کرد و گفت: با تکمیل این محور ارتباط کبگیان با مناطق دم‌چنار، سرچنار و میان‌چنار و همچنین بخش‌های لوداب و مارگون نزدیک‌تر می‌شود که خود یکی از راه‌های توسعه و پیشرفت این منطقه است.

وی به مشکلات بخش کشاورزی کبگیان نیز پرداخت و گفت: کشاورزی از دیرباز در این منطقه به عنوان تنها راه امرار معاش مردم رونق داشته و برنج کبگیان یکی از بهترین ارقام برنج در سطح استان و حتی کشور است.

زارعی افزود: آب کشاورزی این منطقه باید به صورت نوین و در کانال‌های امروزی انتقال داده شود تا مشکلات تأمین آب توسط کشاورزان کاهش پیدا کند و کشاورزی رونق داشته باشد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این کار باید هرچه زودتر انجام شود تا اینکه راندمان کشاورزی افزایش پیدا کرده و مردم نسبت به این بخش با اطمینان و امید به کار و تولید بپردازند که در این میان مسئولان کشاورزی باید همت بیشتری از خود برای حل مشکلات کشاورزان کبگیان نشان دهند.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ببر دنا ؟ گفت:

    آقای زارعی س.م.دردفتر شما معامله‌گری میکرد از هر نمونه سهمیه پرداخت میکرد ?

پربازديد