تاریخ درج خبر : 1392/04/11
کد خبر : ۳۴۸۳۳
+ تغییر اندازه نوشته -

جوابیه استاندار به رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان

سایت استان: در پی صحبتهای رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان که واکنشی به حرفهای استاندار در جلسه شورای مسکن بود، در جدیدیترین موضع گیری ها، استاندار کهگیلویه و بویراحمد که به نظر می رسد انتظار این واکنش و حرفهای تند را از آقای شهامت نداشت،  با انتشار یادداشتی در پایگاه اطلاع رسانی استانداری، به صحبتهای مهندس شهامت واکنش نشان داده است.

7012

متن یادداشت و جوابیه استاندار در پی می آید:

1- آنچه را که ریاست محترم سازمان نظام مهندسی بیان کرده اند انشاء الله از روی دلسوزی است اما در بیان مطالب و قضاوتها مغایرتهایی وجود دارد که قضاوت را به مردم ، ذینفعان ، وجدانهای بیدار و وضع موجود وا می گذاریم. آنچه که در جلسه بحث شده تأخیر در تأیید لوله کشی گاز در داخل منازل بوده از جمله دهدشت که مردم و شرکت گاز منتظر تأیید هستند و به دلیل تأخیرات مکرر ، عدم بیان علت و صرفا برای حل مشکل مردم مقرر شده که شرکت گاز استان ، رأسا کنترل ، نظارت و انشعابات را برای حل مشکل مردم وصل نمایند.

2- بسیاری از مطالبی را که ریاست محترم سازمان نظام مهندسی بیان کرده اند غیرمرتبط است و انتظار می رود که ایشان مسائل درون سازمانی خود، اعضاء و اداره راه و شهرسازی را بین خودشان حل می کردند و از ورود به مسائل غیرمرتبط پرهیز می کردند.

آقای مهندس شهامت که بعد از آقای مهندس دیودیده این مسئولیت را پذیرفته اند و در بعضی از جلسات شورای هماهنگی مسکن هم حضور داشته اند ، چگونه به قضاوت نشسته و در مقابل وجدانهای بیدار و کارکردها چه پاسخی دارند، انجام بحثهای کارشناسی ، مشارکت اعضاء ، رعایت دمکراسی از ویژگیهای جلسات بوده و خواهد بود:

– چرا بر طبق روال معمول در خیلی از نقاط کشور و به دنبال پیشنهاد راه و شهرسازی ، سازمان نظام مهندسی استان مسئولیت نظارت مسکن مهر را نپذیرفته اند ، چه پاسخی در قبال حرفه، مردم و خیل عظیمی از مهندسان آماده همکاری دارند؟

– چرا جلسات هیأت مدیره سازمان به طور منظم تشکیل نمی شود، چرا اختلاف سلیقه چند نفر باید دودش به چشم مهندسان متعهد، آماده کار و خدمت برود؟

– چرا بر میزان مجوزها و سهمیه های اعضاء ، نظارتی وجود ندارد و اختلاف فاحشی وجود دارد؟

– بسیاری از کارهای انجام شده در شهر و استان بر اساس کار کارشناسی و تصویب در کارگروهها و شوراهای تخصصی مربوطه بوده و قابل دفاع می باشد، بسیاری از اظهارات آقای شهامت قابل «پیگیری» در مراجع ذیربط است و ایشان باید پاسخگوی ادعاها و اظهارات خود باشند .

3- آقای مهندس شهامت ظاهرا محدوده و رسالت حرفه ای خود و سازمان نظام مهندسی را فراموش کرده ؛ به گونه ای که وارد محدوده وظایف دستگاههای اجرایی از جمله سازمان آموزش فنی و حرفه ای شده که به موقع به آن رسیدگی و ایشان هم حتما پاسخگو خواهند بود.

حتما مصرف آهن آلات در ساختمانها و عدم توجه به وزن و استانداردها جزء مختصر نقایصی است که مورد پذیرش آقای مهندس بوده و جزء مواد غفلت شده است.

آقای مهندس شهامت در بیانات خود اعلام فرموده که آماده ارائه مشاوره رایگان در هفت رشته مربوط به ادارات استان هستیم ، در پاسخ باید گفت از توان ، همت و همراهی مهندسان عضو تشکر می شود ، چگونه است عزیزی که آمادگی ارایه مشاوره رایگان دارد، شرایط ویژه مردم را رعایت نمی نماید و مدتهاست که به دنبال افزایش تعرفه هاست ، به فرض که تعرفه استان از سایر نقاط کشور پایین تر باشد و از 88 به این طرف تغییر نکرده چه اشکال دارد که در شرایط گرانی و نیاز مردم اصرار بر افزایش نباشد، مگر خدمات عزیزان و مهندسین متعهد ما با دلار و طلا محاسبه می شود که ما اینگونه به قضاوت بنشینیم و حرمت صنفی ، تخصصی و همت آنان را فقط و فقط با پول و مادیات بسنجیم .

من یقین دارم که این اظهارات دیدگاه شخصی آقای مهندس شهامت است و هرگز به حساب جمع متعهدانه مهندسان گذاشته نمی شود.چه می شود اگر در این استان مهندسین متعهد ، علاقه مند،پای کار و دلسوز بدون تغییر تعرفه ها خدمت کنند و برای سایرنقاط الگو باشند.

فعلا به این حد و به سهم خودم بسنده می کنم اما ایرادات ناحقی که آقای مهندس شهامت برای سایرین گرفته قابل پیگیری و از اختیارات آنهاست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محمد گفت:

    مهندس دمت گرم شما واقعا حرف دل ما رو زدید. همین الانش هم خیلی خوبه
    تا آخر پای حرفت وایسا

پربازديد