تاریخ درج خبر : 1392/04/11
کد خبر : ۳۴۸۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -

مدیرکل فنی و حرفه ای به انتقادهای فرماندار کهگیلویه پاسخ داد

سایت استان: در آستانه پایان دولت احمدی نژاد، بازار انتقادها و جوابیه ها داغ شده است.

فرماندار کهگیلویه در نشست اوقات فراغت کهگیلویه به شدت از عملکرد فنی و حرفه ای انتقاد کرده بود و مدیرکل این نهاد نیز با مصاحبه ای با ایرنا ، به دفاع از نهاد تحت مدیریت خود پرداخته و به انتقادهای ابراهیم جعفری پاسخ گفته است.

20

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای کهگیلویه وبویراحمد گفته است که محدودیت های مالی و اعتباری نباید به عنوان سوء مدیریت قلمداد شود و عملکرد فنی و حرفه ای دهدشت مثبت بوده است.

متن مصاحبه در پی می آید:

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه نبابد برخی محدودیت های مالی و کمبود امکانات ˈسوء مدیریت تعبیرˈ شود،گفت: فنی وحرفه ای دهدشت عملکرد موفقی داشته است .
ˈ ایاز آقاییˈ  افزود: دو مرکز خواهران و برادران فنی وحرفه ای دهدشت با 77 هزار نفر ساعت آموزش در سال گذشته عملکرد خوبی را داشته است.

وی گفت: برخلاف برخی ادعاهای غیرواقعی در این مرکز نه تنها سوءمدیریت نیست بلکه عملکرد کاری این مرکز بیانگر تدبیر و تلاش موفق مدیریتی در این حوزه است ، اگر چه به علت کمبود منابع مالی برخی محدودیت های در این مرکز برای خدمات بیشتر وجود دارد.

نادیده گرفتن خدمات کلان یک بخش دولتی خدمتگزار ازسوی برخی مسوولان جفای به خدمات و تلاشهای ماندگاری است که مدیریت اجرایی استان درقالب تحقق اهداف دولت یعنی خدمت بهتر به مردم صورت گرفته است.

وی انتقاد را لازمه اصلاح و شتاب بخشی به فرایند امور خواند و افزود:در عین حال در انتقادهای غیرمنصفانه از یک مشکل ناشی از محدویت منابع مالی تمام تلاشها و مساعی یک مجموعه خدوم سوءمدیریت تعبیر می شود.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای کهگیلویه وبویراحمد در خصوص نداشتن سرویس ایاب و ذهاب کاراموزان فنی و حرفه ای گفت: عدم برنامه ریزی شهری دهدشت باعث شده که سرویس ایاب و ذهاب تمام نقاط شهر و ازجمله مراکز فنی و حرفه ای را پوشش ندهد .

وی تصریح کرد: با این وجود در راستای احساس مسوولیت در قبال کارآموزان مرکز این اداره مبلغ 500 میلیون ریال برای خرید مینی بوس پیشنهاد داد که متاسفانه به علت کمبود اعتبارات این ردیف بودجه پیشنهادی حذف شد.

به گفته وی هم اکنون در مرکز برادران و خواهران دهدشت برای شش ماهه اول امسال 41 حرفه پیش برای آموزش مهارت بینی شده که از این تعداد تا کنون 10حرفه اجرا و در حدود 176کارآموز معادل 65 هزار و 360نفرساعت در این مراکز در حال حرفه آموزی است .

اقایی تصریح کرد: که با شروع فصل تابستان امید است که با استقبال بیشتر کارآموزان دیگر حرفه های پیش بینی شده نیز به مرحله اجرا درآیند.

وی از فعالیت تعداد 16 آموزشگاه آزاد فعال در آن شهرستان و با توجه به لزوم اجرای اصل 44 قانون اساسی و حمایت از بخش خصوصی خبرداد وگفت:تلاش براین است که رشته های موازی با آموزشگاههای آزاد در مراکز دولتی اجرا نگردند.

در ادامه فعالیتهای آموزشی اداره فنی و حرفه ای در شهرستان باید به راه اندازی دانشگاه علمی و کاربردی و برگزاری رشته های فنی در این شهرستان اشاره کرد که هم باعث افزایش بار علمی وفنی شهرستان و کمک به اشتغال زایی جوانان دارد و هم اینکه رفاه و آسایش مردم محترم دهدشت را در پی داشته که جوانان غیور شهرستان جهت ادامه تحصیل نیازی به مهاجرت به دیگر شهرها واستانهای کشور را ندارند.

وی گفت: مراکز آموزشی علمی کاربردی فنی و حرفه ای دهدشت از مهر 90 با دو رشته شروع به فعالیت کرد و باتوجه به استقبال دانشجویان در مهر92 نیز مجوز برگزاری 6رشته فنی و برای اولین بار مجوز برگزاری رشته خیاطی جهت خواهران اخذ شدها ست..

اقایی اظهارکرد: ازابتدای امسال آزمونهای هماهنگ برای 688 شرکت کننده در 120 حرفه،ادواری با 230 نفر در 114 حرفه ، صنعت ساختمان با 124 نفر در20حرفه و تفاهم نامه با 39 شرکت کننده در10حرفه در این شهرستان برگزار گردید که این امر بیانگر رفعالیت و تلاش کارکنان مرکز فنی و حرفه ای به منظور خدمت به مردم شریف دهدشت است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد