تاریخ درج خبر : 1393/05/26
کد خبر : ۳۴۸۹۹۱
+ تغییر اندازه نوشته -

آتش بود ولی آتش‌نشانی نبود

امروز صبح منزل یکی از شهروندان شهر دهدشت به نام احمد رومیا در نزدیکی دبیرستان 17 شهریور این شهر طعمه حریق شد و قسمتهای زیادی از منزل مسکونی و لوازم خانگی آن در آتش سوختند.

به گزارش سایت استان، این آتش‌سوزی که ساعت 10 و 30 دقیقه صبح رخ داد، به گفته شاهدان عینی و صاحب منزل مسکونی که طعمه حریق شد، مأموران آتش‌نشانی نتوانستد به موقع درصحنه حضور پیدا کنند.

1 (6)

پوران رومیا خانم خانه‌دار ساکن در این منزل مسکونی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: آتش‌سوزی از گاز آشپزی آشپزخانه شروع و به پرده پنجره کشیده شد و هر چه تلاش کردیم که آن را خاموش کنیم، فایده‌ای نداشت.

وی با اشاره به اینکه برای خاموش کردن آتش به کمک همسایگان متوسل شدیم، افزود: به دلیل شعله‌ور‌ شدن آتش موفق به خاموش کردن آن نشدیم.

رومیا در همین ارتباط تصریح کرد: در همین حین که همسایگان و مردم مشغول خاموش کردن آتش بودند با آتش‌نشانی شهر دهدشت تماس گرفتیم که جواب نمی‌دادند.

وی گفت: بارها با تلفن همسایگان مختلف با آتش‌نشانی تماس گرفتیم ولی باز جواب نمی‌داد و گاهی هم مشغول بود. ضمن‌آنکه با 115 و 110 نیز تماس گرفتیم که به نوعی آتش‌نشانی را در جریان بگذارند ولی باز خبری نبود.

1 (8)

رومیا با اشاره به اینکه به اتفاق خواهرم آرزو دو خودرو را به صورت دربستی کرایه کرده و راهی دو مرکز آتش‌نشانی در شهر دهدشت شدیم، بیان داشت: من به سراغ مرکز آتش‌نشانی واقع در 180 دستگاه رفتم ولی با کمال تعجب  دیدم که نه خبری از کارمندان این مرکز است و نه خودروهای آتش‌نشانی.

وی در همین ارتباط اضافه کرد: همه اتاقهای مرکز آتش‌نشانی حتی اتاق خواب و سرویسهای بهداشتی را جستجو کردم ولی خبری از مأموران آتش‌نشانی نبود.

رومیا با بیان اینکه بعد از ناامیدی از آتش‌نشانی دوباره به سمت خانه‌ام برگشتم، گفت: ولی خواهرم آرزو که به سمت مرکز آتش‌نشانی شماره یک در کنار نقلیه شهرداری شهر دهدشت رفته بود در آنجا با داد و بی‌داد و سر و صدا تقاضای کمک برای خاموش کردن آتش خانه‌مان کرد.

وی افزود: در آنجا با شهرداری شهر دهدشت تماس گرفته شد ولی باز خبری نبود و کسی جواب نمی‌داد. پس از پیگیرهای فراوان خواهرم به همراه تانکر آبرسانی نقلیه شهرداری برای خاموش کردن آتش آمد که متأسفانه آبی در تانکر آن وجود نداشت.

رومیا با اشاره به اینکه در حالی که همه وسایل منزل در حال سوختن بود، خودروی دیگر آبرسانی نقلیه شهرداری در صحنه حاضر شد، اذعان داشت: البته این تانکر آب داشت ولی دیگر سودی نداشت چون خانه کامل در آتش می‌سوخت و وسایل و اسباب منزل‌مان از بین رفته بود.

وی خاطرنشان کرد: در این حادثه 2 تن گندم و وسایل جهزینه خواهرم که تازه عقد کرده بود در آتش سوخت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  برادر بعضی از مطالب و واقعیت ها که برای سایت شما میفرستیم نمی زنید نتر سید خدمت شما کامنت زدم حذف کردید در صورت ادامه این کار از چشم مردم می افتید بحث شورا وشهردار دهدشت فقط ……و …. را است و دلیل کو چ مردم و فرار بعضی کارمند دلسوز به شهر های همجوار این مسا ئل است و میدون برای ادمهای فرصت طلب باز میشود شهر ما شهر ارواح است در طول این یک سال امان از یک متر اسفالت ……… است

  • محمد ذکاوت / مدیرمسوول گفت:

   با سلام
   قرار نیست که هر نظری در سایت منتشر شود. ما ترسی نداریم اما جوابگوی نظرات شما نسبت به مسئولان ما هستیم. البته شما با عنوان ناشناس نظر گذاشته اید که مشخص است نمی ترسید. بعد از کجا معلوم که مطالب شما واقعیت است؟ اگر واقعیت است مستندات و مدارک آن که شامل عکس و متن است را برای سایت ارسال کنید به یقین آن را منتشر می کنیم در صورت صحت.

 • همشهری گفت:

  کاش یه نظر سنجی یا یک گزارش در خصوص مهاحرت شهروندان دهدشتی تهیه ومنتشر کنید

 • ناشناس گفت:

  مرا دردی است اندر دل اگر گویم زبان سوزد اگر پنهان کنم ترسم که مغز استخوان سوزد ای برادر تا رنگ وبوی طا یفه گرای در این شهر کم رنگ نشود این مردم هستند که ضرر میکنند نمونه بارز ان جلسه تصمیم گیری شورا دهدشت توی همین هفته بود

 • سعید از سرپری گفت:

  جای بسی تاسف است در قرن 21 که آمریکا هر چند ماه یک بار ، مریخ یابی را راهی مریخ می کند در شهر دهدشت که قدمت آن حداقل به سلسله صفویه برمی گردد ماشین آتش نشانی نداره یا اگر داره آب نداره . بابا به خدا با این ……. که دهدشت داره چراغ موشی بردارید دنبال همان عزیزی بگردید . آقایان شورای شهر و ………. ، بابا به خودتون بیایید ، شما نمایندگان مردمید ………………………………………

 • قیطر گفت:

  باز جی شکرش باقیه که ما تو این شهر ی چیزی داشتیم، همیشه از نداری فریاد میزدیم اما اینبار آتش بود!!!! آتش داشتیم!!!!

 • دلسوخته گفت:

  این نوع مدیریت در شهرداری فقط خاص کشورهای جهان سومه

 • آتش نشان گفت:

  اینها همه ناشی از ضعف مدیریت مجموعه شهرداری است اگه مسئولین دهدشت اینکاره بودندکه شهروندان فرار از این شهر را بر قرار ترجیح نمیدادندآمار سالانه مهاجرت از دهدشت فاجعه بار است

 • الله اکبر گفت:

  تباری تباری تباری کارشکنی نکن چه ایخوی وجون شهردار مه سی روز خبرنگار تجلیل وت نکرده افتای وجونش؟؟؟

 • پهنالیلی2 گفت:

  این اتفاقات فقط در جهان سوم رخ میده

  • بي مسوليتي گفت:

   دوست عزیز اگر این اتفاق در شهرای.بزرگ همچون تهران می افتد ١در١٠٠٠است ولی در شهر کوچکی که از اول تا اخرش را با پای پیاده نیم ساعت هم طول نمیکشد نباید بیوته

 • همشهری گفت:

  یکبار باآتش سوزی در گوشه ای از شهر روبرو شدم فورا با آتش نشانی تماس گرفتم گفت با اون یکی ماشین آتش نشانی تماس بگیر اما متاسفانه من شماره اون یکی ماشین آتش نشانی رو نداشتم (البته من نمیدونستم آتش نشانی غیر از 125 شماره دیگه ای هم داره)واینچنین بود که همه چیز سوخت و خاکستر شد

 • شهروند دهدشتی گفت:

  در آتش سوزی دیگری ماشین آتش نشانی بود ولی آب نداشت.
  تعهد کاری ندارند.

 • […] منبع خبر: سایت استان کهگیلویه و بویراحمد […]

 • ناشناس گفت:

  حاکم شهری رو که مرغابی بود
  بر سر آن شهر رسپاتی بود

 • ناشناس گفت:

  آقا بخدا شهرداری دهدشت نباشه حداقل مردم فکری به حال خودشون میکنن

پربازديد