تاریخ درج خبر : 1393/05/27
کد خبر : ۳۴۹۴۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

نظری: 10 نفر از عوامل آتش‌سوزی عرصه‌های طبیعی بویراحمد دستگیر شدند

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد گفت: 10 نفر از کسانی که در آتش‌سوزی عرصه‌های طبیعی بویراحمد نقش داشتند، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

به گزارش خبرنگار سایت استان، سعید نظری‌ ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در روزهای اخیر شاهد بروز آتش‌سوزی‌های گسترده در عرصه‌های طبیعی بویراحمد بودیم، اظهار کرد: متاسفانه بخش زیادی از این آتش‌سوزی‌ها به دلیل عوامل انسانی و بر اثر سهل‌انگاری صورت می‌گیرد.

رئیس اداره منابع طبیعی بویراحمد افزود: یکی از مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد، کمبود امکانات اطفای حریق است و در بیشتر موارد پرسنل منابع طبیعی با دست خالی و بدون داشتن ابتدایی‌ترین امکانات اقدام به اطفای حریق می‌کنند.

وی با اشاره به تلاش مستمر منابع طبیعی بویراحمد برای حفاظت از عرصه‌های طبیعی تصریح کرد: در همین راستا تاکنون 10 نفر از مسببین آتش‌سوزی‌ها در عرصه‌های طبیعی این شهرستان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی بویراحمد اذعان داشت: یکی از مشکلاتی که هنگام آتش‌سوزی‌ها وجود دارد، عدم همکاری برخی دستگاه‌های دولتی در اطفای حریق است که این موضوع به نوبه خود نقض قانون به شمار می‌آید، چرا که بر اساس قانون در مواقعی این‌چنین تمامی نهادهای لشکری و کشوری موظف به همکاری در زمینه کنترل و اطفای حریق هستند.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد