تاریخ درج خبر : 1392/04/12
کد خبر : ۳۴۹۹۲
+ تغییر اندازه نوشته -

از کتاب “مجموعه اشعار علی باباچاهی” در یاسوج رونمایی شد

سایت استان: از کتاب مجموعه اشعار علی باباچاهی نویسنده و شاعر معاصر کشورمان، در یاسوج رونمایی شد.
به گزارش خبرنگار سایت استان، این مراسم با حضور باباچاهی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونان وی و جمعی از شاعران استان در سالن سینما تک یاسوج برگزار شد.

102

علی بابا چاهی در ابتدای این مراسم گفت: شعر تنها ردیف و قافیه نیست که با تنظیم آن بتوان چیزی سرود، بلکه زیبایی های دیگری در کلمه وجود دارد که شاعر آن را کشف می کند و به صورت درست در جای خود بکار می برد.
وی ادامه داد: تصور عمومی براین است که شاعران معاصر میانه ای با شاعران کلاسیک ایران ندارند و البته این تصور اشتباهی است و به همه شاعران جوان توصیه می کنم اگر سنت شعری ایران را ندانند و آن را نخوانده باشند قطعا نمیتوانند موفق باشند.
این شاعر معاصر درادامه با قرائت غزلی زیبا از سعدی اظهار داشت: نیما یوشیج کاملاً بر ادبیات کهن مسلط بود و با پشتوانه ای قوی که داشت توانست نوآوری در شعر داشته باشد و به طور حتم شاعرانی که سعدی و حافظ و مولانا و بیهقی را نخوانده اند نهایتاً اگر هم موفق شوند شاعر متوسطی خواهند بود.
بابا چاهی با مقایسه نوشتار منثور یا همان شعر بی وزن و قافیه با نثر تاریخ بیهقی گفت: با خواندن تاریخ بیهقی متوجه عمق و ژرفای کلام و صلابت زبان در این کتاب می شویم.
وی در پایان گفت: مهمترین اصل در شعر، حساسیت داشتن به زبان و درک آواها و موسیقی و ظرافت نهفته در کلمات است.
در ادامه از کتاب مجموعه اشعار این شاعر معاصر رونمایی شد.
گزارش تصویری خبرنگار سایت استان از این مراسم:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد