تاریخ درج خبر : 1393/05/27
کد خبر : ۳۵۰۷۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -

کمالوندی: وزیر ارشاد جهت افتتاح «کنگره بی بی حکیمه» به یاسوج می آید

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنگره ملی بی ‌بی حکیمه(س) خبر داد و افزود: طبق آمار تاکنون 42 مقاله به دبیرخانه کنگره ملی بی‌بی حکیمه در گچساران و 11 مقاله به اداره کل ارشاد استان ارائه شده است.

به گزارش خبرنگار سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، امین کمالوندی در جلسه برنامه‌ ریزی کنگره ملی بی ‌بی حکیمه خاتون (س) که با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار گچساران و مدیران کمیته‌ های پنج‌ گانه کنگره ملی بی ‌بی حکیمه خاتون(س) در سالن جلسات فرمانداری گچساران برگزار شد، گفت: برگزاری کنگره ملی بی‌بی حکیمه خاتون(س) با پیگیری‌های مکرر و متعدد در آبان‌ماه سال گذشته کلید خورد که مصوب شد کهگیلویه و بویر احمد میزبان برگزاری این کنگره شود.

وی ضمن قدردانی از پیگیری‌های فرماندار سابق گچساران، افزود: از زمان حضور فرماندار جدید این شهرستان این موضوع خیلی جدی و به ‌نوعی پررنگ ‌تر وارد کار شد و این کار خیلی سریع ‌تر به مرحله عملی و اجرایی رسید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که چند روز بیشتر به ارسال مقالات این کنگره باقی نمانده است، تصریح کرد: طبق آمار تاکنون 42 مقاله به دبیرخانه کنگره ملی در گچساران و 11 مقاله به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در مرکز استان ارائه و جمع‌آوری شده است.

وی با بیان این که 19 مقاله از مقالات ارسالی از سایر استان‌ های کشور و مابقی از کهگیلویه و بویراحمد بوده است، ادامه داد: جهت تامین جوایز رتبه‌ های برتر مقالات و داوری اختصاصی آنها اعتباری قریب به 650 میلیون ریال تخصیص داده شده است.

کمالوندی خاطرنشان کرد: طبق برنامه ‌ریزی ‌‎های انجام شده از سوی دبیر کنگره ملی، زمان داوری این مقالات مدت 48 ساعت پیش‌ بینی شده که کارشناسان مختلفی در این مدت زمان، به داوری مقالات مرتبط با رشته تخصصی خودشان خواهند پرداخت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فرارسیدن مرحله اجرایی و عملیاتی کنگره، بیان کرد: تقریبا قریب به 50 میهمان ویژه داخلی و خارجی داریم که باید شرایط اسکان و ایاب‌ و‌ ذهاب در خور شان آنان نیز تهیه شود.

وی از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور در این کنگره ملی خبر داد و گفت: سعی بر این است که با همکاری نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس زمینه حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی را نیز در این کنگره فراهم کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملکرد کمیته ‌های پنج‌گانه، عنوان کرد: مدیریت در هزینه ‌ها باید واحد باشد و همه باید از یک مسئول در راس و آن‌ هم رئیس کنگره در شهرستان دستور بگیرند تا هرج‎ و‌ مرج و بی ‌نظمی در اجرای برنامه‌ ها به وجود نیاید.

کمالوندی با بیان این که زمان برگزاری کنگره ملی بی‌بی حکیمه (س) در دهه ولایت است، تاکید کرد: باید نظارت ویژه‌ای بر بحث تبلیغات مقدماتی، اجرای برنامه ‌های متنوع فرهنگی متناسب با این دهه داشته باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد ضمن پیشنهاد بر اجرای برنامه‎های فرهنگی از جمله برگزاری شب شعر، مسابقات خوش‌نویسی و نقاشی، برنامه‌های دانش‌آموزی و… ، اذعان کرد: در این دهه باید به نحوی عمل کنیم که چهره شهر به شادی این ایام آذین بسته شود.

وی گفت: اجرای برنامه‎های مرتبط با کنگره در این ایام همانند اجرای سخنرانی‌های قبل از خطبه نماز جمعه، برگزاری جشن در پارک‌های شهر، اجرای صبحگاه معنوی، به صدا در آوردن زنگ انشا کنگره ملی در مدارس و راهپیمایی نمادین کودکان از طریق کانون پرورش فکری و مهدکودک‌ها در خیابان همراه با اجرای مسابقات نقاشی می‌تواند در زمینه‎سازی و اطلاع‎رسانی حضور مردم تاثیرگزار باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد