تاریخ درج خبر : 1391/07/04
کد خبر : ۳۵۰۹
+ تغییر اندازه نوشته -

از سر گیری صادرات سیمان یاسوج به عراق

مدیر گمرک کهگیلویه و بویراحمد گفت:در شش ماه نخست سال جاری صاردات استان افزایش 9درصدی داشت.

«محمد علی خاشی» افزود:در شش ماه نخست سال جاری تعداد 55فقره اظهارنامه صادراتی در گمرک استان تشکیل که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزن58 درصد رشد و از نظر ارزش 9درصد نشان می دهد.

وی اظهار کرد:انواع نوشابه، پودر و عصاره شیرین بیان، سیمان و موکت اقلام صادر شده استان است که این اقلام به کشور های عراق، آلمان، آفریقای جنوبی، چین، افغانستان و امارات از طریق گمرک استان صادر شده است.

مدیر گمرک کهگیلویه و بویراحمد با توجه به افزایش 58درصدی صادرات از گمرک استان ،دلیل آن را ناشی از سرگیری صادرات سیمان یاسوج به کشور عراق عنوان و بیان کرد: به مدت دو سال بود که این صارات انجام نمی گرفت.

وی تصریح کرد:در شش ماه سال جاری تعداد 142فقره پرونده قاچاق با ارزش بالغ بر 46میلیارد ریال در گمرک استان تشکیل شده که از نظر تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل 21درصد کاهش و از نظر ارزش 48درصد کاهش نشان می دهد.

خاشی همچنین میزان جرائم تعیین شده برای این تعداد پرونده حدود 41میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 48درصد کاهش نشان می دهد و در این ارتباط 361نفر متهم دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 24درصد رشد نشان می دهد.

وی عمده اقلام قاچاق تحویلی به این گمرک را انواع پوشاک ، پتو، برنج ، انواع آبمیوه، موتورسیکلت، لوازم یدکی، کفش، انواع لوازم خانگی ، دارو، لوازم بهداشتی و آرایشی، پارچه، تجهیزات ماهواره ای و نخود فرنگی را نام برد.

مدیر گمرک کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد:در گمرک امانات پستی از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه تعداد 45فقره اظهار نامه مرسولات پستی تنظیم و تشریفات مربوطه به انجام رشیده است.

وی اضافه کرد:با توجه به اعمال مقرارات جدید واردات کالای ملوانی (ته لنجی)موضوع قاچاق از بخش تجاری به حوزه مسافری در حال تغییر است به گونه ای در حال تغییر می باشد که به گونه ای در حال حاضر در سطح کشور قاچاق از وسایل نقلیه عمومی مسافر بری و شخصی افزایش داشته است که افزایش 24درصدی تعداد متهمان معرفی شده به مراجعه قضایی استان در این ارتباط گواه است.

خاشی در پایان بیان کرد:طبق تفویض اختیار موضوع ایجاد انبارهای اختصاصی به کلیه گمرکات کشور،گمرک استان ضمن اطلاع رسانی به کلیه شرکتهای تولیدی موفق به معرفی تعدادی از شرکتها اختصاصی و اخذ موافقت ایجاد انبار اختصاصی شده است.

منبع:ایسنا

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • پیمانکار گفت:

    اقای خاشی اگر گفتی قیمت سیمان یاسوج در بازار یاسوج چند است. اصلا بگرد اگر یه تیلپ پیدا کردی خبر کن اقای مسول گمرک.

پربازديد