تاریخ درج خبر : 1393/05/27
کد خبر : ۳۵۱۲۵۱
+ تغییر اندازه نوشته -

«شجاعپویان؛ جوانمرد حوزه سیاست»

سایت استان: غریب واحدی پور

اگرچه هنوز جوان و دانش جوی بیست سال قبل نیستم.لکن عشق و علاقه ام به برخی از چهره های سیاسی بویژه تعداد انگشت شماری از فعالین سیاسی دو استان خوزستان و کهگلویه و بویراحمدهرگز کم نشده است .
از اینرو،اکنون نیزبطرز جنون آمیزی درست یا نادرست خصوصیاتی را به افراد خاصی بعنوان الگوهای قابل ارائه به نسل امروز ح نسبت داده و واقعا” بدون از هیچ انگیزه ای همواره آبروی خود را سپر حمایت از آنها کرده ام.
لذا،اگرچه هیچ گاه اهل چسبیدن به دیگران و معرفی خود به آنها هر قدر با نفوذ و قدرتمند هم باشندبه طمع نام و نانی نبوده ام.ولی برخی دوستان تصور می کنند که نزد این صاحب منصبان ارج و قربی دارم.در نتیجه گاهی برای رفع مشکلات به من مراجعه می کنند.
به همین علت با انگیزه ترک برنداشتن الگوهای ذهنی ام برای این قبیل مراجعین باهزار و یک دلیل اثبات می کنم که با مراجعه مستقیم بهتر نتیجه می گیرند،زیرا دوستان اهل خدمت بوده و اینکه مراجعه کننده به آنها چه کسی باشد ،فرقی نمی کند.برخی می پذیرند و پس از برگشتن با تأیید قضاوتم مرا شاد می کنند.وعده ای دیگر نیز…
تا اینکه چند روز قبل دوستی که بسیار مستأصل شده و اصرار او بر واسطه شدن برای حل مشکلش بد جوری متأثرم کرده بود،مرا مجبور کرد که علی رغم اعتقاد قلبی ام مبنی بر “پیگیری امور از کانال ضوابط بجای توسل به روابط” باتنی چند از افراد سرشناس تماس بگیرم و حتی پس از عدم پاسخگوئی ، پیامی هم برای دو نفر از آنها ارسال کنم.
آنچه که خیلی برای من عجیب و بسیار هم ناراحت کننده بود .این بود که یکی از آنها با وجود مشغله بسیار کلمه ،کلمه پیام را با صرف وقت ازجنبه های مختلف تجزیه و تحلیل و روش درست طرح تقاضا از مقامات را هم در جواب پیام نوشته بود.و اگرچه دوباره نیز ضمن تأیید تمام فرمایشات و عذرخواهی رخصت خواستم که فرد مشکل دار به او مراجعه کند.لکن،جوابی دریافت نکردم.
صدالبته ،دریافتم که لابد،آقا برای جواب یک کلمه ای بله یا نه وقت ندارند.
اما در مقابل هنگامی بسیار خوشحال شدم که همان پیام را و با همان مضمون برای دکتر شجاع پوریان نماینده سرشناس مجلس ششم از شهرستان بهبهان و عضو شورای اسلامی فعلی کلان شهرتهران ارسال کردم.که با توجه به اینکه چهره ای ملی است.و مورد توجه و اعتماد پایتخت نشینان هم قرار گرفته است .
از اینرو،از منظر هزینه و فایده ممکن است .دیگر جلب حمایت جنوب نشینان هیچ زمانی برای او حاصلی نداشته باشد.ولی چون همیشه با فروتنی ،طمأنینه و آنگونه که در شأن زاگرنشینان خونسرد می باشد،در یک جمله نوشت .”سلام،والله ارتباطی ندارم و نمی دانم کی مدیر آنجا است”
باخود گفتم .الحق که الفبای اصلاح طلبی شفافیت و صداقت است .و جوانمردی فقط مختص ورزش پهلوانی و گود زورخانه ها نیست.بلکه در هر حرفه ای معنای خاص خود را دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد