تاریخ درج خبر : 1393/05/28
کد خبر : ۳۵۱۲۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

اتابک: بانک‌ها با معتادان بهبود یافته برای پرداخت تسهیلات همکاری نمی‌کنند

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: فراهم کردن شرایط برای فعالیت دوباره معتادان بهبود یافته ضروری است اما بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد در پرداخت تسهیلات با این افراد همکاری نمی‌کنند.
فضل الله اتابک نگاه صرف به بهزیستی به عنوان یک سازمان مستمری دهنده را ناصواب دانست و اظهار کرد: سازمان بهزیستی از بدو تولد افراد تا دوران سالمندی با جامعه و مردم آن ارتباط دارد.

IMG_9604
وی حوزه‌های تخصصی را از مهمترین اقدامات بهزیستی عنوان کرد و افزود: 14 هزار کودک در مهدهای کودک شهری و روستا مهدهای استان آموزش می‌بینند و سازمان بهزیستی استان در مناطق محروم و روستا مهدها اقدام به توزیع غذای گرم و اهدای مستمری در راستای کمک به کودکان این مناطق می‌کند.
مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد طرح اورژانس اجتماعی را یکی از مهمترین طرح های سازمان بهزیستی خواند و تصریح کرد: زوج‌هایی که مشکلات خانوادگی دارند قبل از طلاق باید به سازمان بهزیستی مراجعه تا از مشاوره های لازم استفاده کنند.
وی بیان کرد: مداخله در مسائل خانوادگی، کودک آزاری، همسر آزاری و سالمند آزاری از دیگر وظایف تخصصی سازمان بهزیستی است که در استان نیز توسط اورژانس اجتماعی اجرایی می‌شود.
اتابک با بیان اینکه از اواخر سال 1380 طرح ساماندهی بیماران روانی در کشور به سازمان بهزیستی واگذار شد، خاطرنشان کرد: در این راستا در استان دو مرکز مردانه و یک مرکز زنانه وجود دارد که 600 بیمار روانی نیز تحت پوشش این مراکز هستند.
اتابک انحصار اقامت معلولان به کنج ها و پستوها را غلط عنوان کرد و ابراز کرد: سیاست ما آوردن معلول به سطح اجتماع است، معلول باید در کنار خانواده و در جمع های اجتماعی باشد تا بحث های عاطفی لازم هم رعایت شود.
وی با بیان اینکه در بحث پیشگیری از معلولیت ها تلاش های خوبی صورت گرفته است، گفت: شنوایی سنجی و بینایی سنجی بهزیستی در زایشگاه ها مستقر است و از بدو تولد سلامت نوزاد را مورد معاینه قرار می دهد و در سنین بالاتر نیز طرح پیشگیری از تنبلی چشم اجرا می شود.
مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه بهبود یافتگان اعتیاد نیز گفت: عدم همکاری بانک‌ها در ارائه تسهیلات به بهبود یافتگان مهمترین مشکل در این حوزه است به طوریکه تسهیلات بانکی آنچنان که باید و شاید به بهزیستی اختصاص نمی یابد.
اتابک اظهار داشت: بازگشت دوباره بهبود یافتگان به اجتماع از مکمل های کار بهزیستی در فعالیت های ترک اعتیاد است که لازم است بانک های استان با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی معتادان بهبود یافته را یاری کنند.
منبع:تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد