تاریخ درج خبر : 1393/05/28
کد خبر : ۳۵۱۲۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -

نویسنده گچسارانی رمان «کنار بنگشتون» را منتشر می کند

بانوی نویسنده گچسارانی رمان «کنار بنگشتون» را منتشر می کند.

به گزارش خبرنگار سایت استان، نرگس پوراحمد که تاکنون دو اثر از او چاپ شده است، افزود: آیین های نیاکان ما در تفریحات سالم مانند شاهنامه خوانی و روایت احادیث مذهبی در شب نشینی ها به جای استفاده از ماهواره برای خانواده ها نقش اثرگذاری در ترویج فرهنگ اسلامی و ایرانی به عنوان نسخه نجات بخش زندگی اسان در دوران معاصر دارد.

این بانوی هنرمند که یک رمان او به نام «کنار بنگشتون» آماده چاپ است درباره اهداف خود از نگارش این اثر می گوید: «کنار بنگشتون» تلاشی برای احیای خاطرات شیرین مردم این شهرستان در دهه 50 است.81276379-5890192

پوراحمد ادامه داد: قوطی های خالی شده روغن نباتی و کاشت گل های پیچک، بوی دلکش میخک های آویزان برگردن مادربزرگ ها، بوی دل انگیز نان محلی از مناطق مسکونی شهر دوگنبدان از لحظه های بی تکراری است که یادآوری آنها تجدید خاطرات زندگی مردم گچساران در سال های گذشته است.

وی با اشاره به قوانین چاپ کتب مبنی بر خرید آثار از سوی دستگاه های اجرایی به ویژه دستگاه های فرهنگی گفت: حمایت از نویسندگان نقش اثرگذاری در خلق آثار بدیع دارد.

این بانوی هنرمند که رمان بیش از 200 صحفه ایش در بازخوانی روایات زندگی افراسیاب به دلیل مشکلات مالی با مشارکت افراد دیگر به چاپ رسیده است گفت: پرداخت تسهیلات بانکی برای حداقل تامین هزینه نویسندگان برای چاپ آثار علمی و هنری ضروری است.

وی در نوبت بودن بیش از دوسال برای دریافت تسهیلات بانکی 30 میلیون ریالی هنرمندان ابراز ناخشنودی کرد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران گفت: تسهیلات بانکی هنرمندان این شهرستان و نحوه پرداخت آن از قوانین کشور تبعیت می کند.

سید زمان علی پور از حمایت این اداره متولی از نویسندگان آثار فاخر خبر داد.

وی متوقف شدن نام نویسی از بیمه هنرمندان را از دیگر مشکلات این قشر فرهیخته و پرتلاش ذکر کرد.

علی پور ابراز امیدواری کرد: با رویکرد مثبت و سازنده دولت یازدهم در آینده شاهد حمایت بیشتری از هنرمندان باشیم.

نرگس پوراحمد که زندگی رستم یکی از بزرگترین پهلوانان شاهنامه فردوسی را در قالب یک رمان 176 صحفه ای به نام سی مرغ سهراب 30 آه بازآفرینی کرده است با اشاره به مشکلات سد راه نویسندگان جوان در توزیع کتاب ها برای انتشار افزود: در صورت حمایت از نویسندگان عرصه ادب و هنر شاهد خلق آثار جدیدی خواهیم بود که شاید تنها راهکار برای پیشگیری از آثار مخرب گندآب رسانه های غربی در قالب ماهواره و شبکه های ضد ارزش های فرهنگی باشیم.

وی که اولین بانوی بازآفرین شاهنامه در گچساران است در سال یک هزار و 354 در یکی از محلات فقیرنشین شهر دوگنبدان دیده به جهان گشود و هم اکنون افزون بر کار نویسندگی با راه اندازی سایت فرهنگی هنری به نام «فصل ممنوع» در حال معرفی هنرمندان گچسارانی است.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد