تاریخ درج خبر : 1393/05/28
کد خبر : ۳۵۱۷۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -

خادمی؛ استانداری که کمتر می گوید و بیشتر می شنود

سایت استان: یکی از مخاطبان سایت استان مطلب زیر را که در خصوص ویژگی های موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد است، برای ما ارسال کرده است که در پی می آید:

کمتر استانداری حداقل در طول دو دهه اخیر بوده که همچون سید موسی خادمی به موضوع گفتگو و مشورت در استان اهمیت بدهد. از زمانی که او سکان اجرایی استان را به دست گرفته، تلاش کرده بیشتر بشنود و کمتر حرف بزند و به جای مونولگ، فرهنگ دیالوگ را در استان نهادینه کند. موضوعی که حداقل در استان ما حلقه مفقوده بوده و از این تک گویی ها بیش از همه توسعه کهگیلویه و بویراحمد آسیب دیده است.
اما خادمی با علم به این موضوع به دنبال توسعه گفتگو در استان است. گفتگویی با محوریت توسعه همه جانبه کهگیلویه و بویراحمد. یعنی آنچه همه نیروهای استان با هر طرز فکر و گرایشی به دنبال آن هستند.
شاهد این مدعا برگزاری دهها نشست مشورتی از سوی استاندار دولت یازدهم با گروهها، اقشار و اصناف مختلف است. از زمان شروع به کار خادمی، او نشست های مختلفی با روحانیون، هنرمندان، فرهنگیان، سازندگان، نخبگان، فعالین سیاسی و طیف های مختلف، ورزشکاران، صنعتگران، سازندگان، دانشگاهیان و … برگزار کرده تا از دل این نشست ها، کلید توسعه استان را پیدا کند.
استاندار، در ماه مبارک رمضان نیز از فرصت معنوی این ماه بهره برد و نشست های متعدد و متنوع و البته صمیمی با گروههای مختلف جامعه برگزار کرد و جالب آنکه در همه این نشستها او شنونده بود تا گوینده. جلساتی که هر کدام ساعتها به طول انجامید و خادمی ساعتها پای صحبت های مدعوین نشست و به حرفها خوب گوش داد و نکته برداری کرد تا از نزدیک مشکلات هر بخش از جامعه را بشنود. او در مقابل انتقادات گره به ابرو نیفکند و در برابر تمجیدها و تعریف ها لبخند غرور بر لبش نقش نبست و تنها شنید و شنید.
بی شک او خود را متخصص در همه امور نمی داند و برای حرکت در مسیر توسعه استان گوشهای شنوایی برای نقدهای متخصصین در عرصه های مختلف دارد و چون دیگرانی نمی اندیشد که خود را محور و متخصص در همه امور می دانستند و گوشی برای شنیدن نداشتند و شرایط نامطلوب جامعه و کشور در طی این چند سال محصول آن خودشیفتگی ها و خودمحوریها و تصمیمات غلط و غیر کارشناسی آنهاست.
باید این دیالوگ ارزشمند در استان را ارج نهاد و همه در این گفتگو برای توسعه استان سهیم شویم و نقشی بر تمدار توسعه استان بزنیم زیرا زمان در حال گذر است و برای توسعه استان هرگز نمی ایستد.

(مطلب منتشر شده نظر نویسنده محترم است و انتشار آن در سایت استان به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی باشد)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • تقوی گفت:

    حوصله و دقت نظر استاندار محترم کم نظیر است.نویسنده منصفانه قضاوت کرده است.

پربازديد