تاریخ درج خبر : 1393/05/28
کد خبر : ۳۵۱۸۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

بلایی که مدارس غیرقانونی بر سر فوتبال استان می‌آورند

رئیس هیئت فوتبال کهگیلویه و بویراحمد گفت: بازیکنان نوجوانی که توسط والدین در مدارس غیرقانونی فوتبال آموزش می‌بینند، پله‌های ترقی را طی نمی‌کنند و در سطوح ملی مطرح نمی‌شوند.

mosaviسیدپرویز موسوی  با اشاره به این که امسال نیز در کهگیلویه و بویراحمد مدارس فوتبال شناسنامه‌دار کار خود را به نحو احسن انجام می‌دهند، اظهار کرد: ما نیز در هیئت فوتبال استان همه نظارت‌ها را برای حسن اجرای آموزش‌ها انجام می‌دهیم.

رئیس هیئت فوتبال استان ادامه داد: به همین منظور فستیوال مدارس فوتبال را در شهرستان‌های مختلف برگزار کردیم و نوجوانان رقابت با نشاطی در این فستیوال‌ داشتند.

این مسئول گفت: بر همین اساس تنها مدارس فوتبالی توانستند در فستیوال شرکت کنند که دارای شناسنامه بودند و مدارس غیر قانونی را از این چرخه حذف کردیم.

موسوی با تأکید بر این که نوجوانانی که در مدارس فوتبال غیر قانونی آموزش می‌بینند در معرض بسیاری از خطرات قرار دارند، افزود: ما به نوبه خود همواره توصیه کرده‌ایم که خانواده‌ها به دلیل مشکلات و معضلات احتمالی آینده هیچ‌گاه فرزندان خود را در مدارس غیر قانونی ثبت‌نام نکنند.

رئیس هیئت فوتبال کهگیلویه و بویراحمد با ذکر این مطلب که نوجوانان در چنین مدارسی هیچ‌گاه پله‌های ترقی و رشد را طی نمی‌کنند، افزود: برای نمونه وقتی فستیوال مدارس فوتبال برگزار می‌شود و نوجوانان ابتدا در شهرستان و سپس در استان و دست آخر در صورت بروز توانایی در فستیوال کشوری حضور می‌یابند، حتی فرصت حضور در رده‌های تیم ملی را هم دارند.

موسوی بیان داشت: اما از وجود نوجوانان در مدارس فوتبال غیر قانونی استفاده نمی‌شود و همین امر موجب ناشناخته ماندن استعداد آنها خواهد شد، لذا از خانواده‌ها به این دلیل و ده‌ها دلیل دیگر انتظار داریم از ثبت‌نام فرزندان خود در مدارس فوتبال غیر قانونی بپرهیزند.
وی اضافه کرد: حتی در زمینه مسلائل اخلاقی این مدارس پاسخگویی مردم نیستند و ممکن است نوجوانان را موضوعاتی آشنا شوند که فراموش کردن آن به هزینه زیادی داشته باشد.

منبع: کبنااسپورت

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد