تاریخ درج خبر : 1393/05/28
کد خبر : ۳۵۱۹۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

مسئولان نباید نسبت به کارهای فرهنگی بی‌توجه باشند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران، گفت: یکی از موضوعات بسیار مهمی که همه مسئولان باید نسبت به آن توجه جدی داشته باشند و به راحتی از آن عبور نکنند، بحث فرهنگ بوده است.

k-b.irسیدزمان علی‌پور  در نشست با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با هنرمندان گچساران با اشاره به مشکلات مالی و کمبود اعتبار، اظهار کرد: امسال از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام‌گذاری شده و توجه رهبری به فرهنگ، اهمیت موضوع را به ما می‌فهماند.

وی بیان کرد: یکی از موضوعات بسیار مهمی که همه مسئولان باید نسبت به آن توجه جدی داشته باشند و به راحتی از آن عبور نکنند، بحث فرهنگ بوده است.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران افزود: ما در حال حاضر در زمینه مسائل فرهنگی با مشکلاتی مواجه هستیم و مقام معظم رهبری تاکنون بارها نسبت به این مسائل در سطح جامعه ابراز نگرانی کرده‌اند و تذکراتی داده‌اند.

علی‌پور تصریح کرد: ابراز نگرانی رهبر معظم انقلاب از مسائل فرهنگی به ما این موضوع را می‌فهماند که باید بیش از پیش توجه جدی به فرهنگ داشته باشیم و اهمیت بیشتری به مسائل فرهنگی جامعه قائل شویم.

وی گفت: هنرمندان از بهترین قشرهایی بوده که می‌توانند با ارائه کارهای مناسب و مطلوب، دغدغه‌های مقام معظم رهبری را در مسائل فرهنگی به خوبی برطرف کنند.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران به مشکلات هنرمندان این شهرستان اشاره کرد و افزود: هنرمندان گچساران با وجود اینکه از ظرفیت‌هایی خوبی برخوردار هستند ولی متأسفانه با مشکلات متعددی مواجه هستند.

علی‌پور با اشاره به اینکه هنرمندان گچساران تاکنون در جشنواره‌های مختلف حضوری همراه با موفقیت داشته‌اند، بیان کرد: این هنرمندان اکنون برای فعالیت‌های خود با مشکلات و کمبودهایی مواجه هستند.

وی با بیان اینکه هنرمندان گچساران نیازمند حمایت مالی بیشتری هستند، تصریح کرد: ضروری است که مسئولان حمایت بیشتری  از هنرمندان شهرستان داشته باشند و مشکلات این قشر را پیگیری کنند.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران گفت: به طور قطع در صورتی که مشکلات هنرمندان شهرستان برطرف شود، کارها و اثرهای با کیفیت‌تری می‌توانیم از آن‌ها در جشنواره‌های مختلف شاهد باشیم.

منبع: خبرنما

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد